Šta je novo?

Koja ip kamera

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,369
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Hocu da instaliram na splavu, uzeo bih ruter i nabodem telenor usb modem i eto interneta... E sad koju kameru uzeti... Moze i ne mora wifi da ima, posto ce biti na metar od rutera...

Bitno da je za spoljnu montazu, da ima sd karticu da snima, i da mogu za dzabaka da povremeno bacim pogled preko android telefona a da je besplatno...min 720p rezolucija.

Ima li neki predlog, budzet do 100e...
 
Treba ti spoljna, sa p2p funkcijom,sd karticom..tesko nesto kvalitetno za te novce. Imas gomilu "no-name" kamera, preko Amazona, itd, ali nesto brendirano, vec druga prica..
Imas novi model Dahua IPC-K35, uklapas se u budzet, ali je wi-fi unutrasnja..Sve ostalo, s cime ja radim je van tog opsega..
Ako planirac neko prosirenje, mozda ti je bolja [na duze staze], opcija neki HDCVI dvr za 4kanala,neki sata hard disk, a HDCVI kamera imas, vec oko 30e..
pozz
 
Imas xiaomi ip kamere za male pare, samo nisu za spolja. Jedino da ih stavis u neka kucista, ali radi sve sto trazis i za te pare mozes 3 da uzmes.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Aj ne mora ni spoljna, moze da gleda kroz prozor na camce, samo da moze snima na sd, idealno ako ima pir pa da se pali samo na pokret i sl...


Ova k35 ne odgovara, samo 10m domet, na granici upotrebe...
A valja li ova sta, ima li pristup preko moba a da nije nesto komplikovano...

HIKVISION kamera DS-2CD2120F okrugla ili obicna DS-2CD2020F-I HIKVISION
 
Poslednja izmena:
Moras videti nekoga ko radi s tom markom, ja se drzim nekoliko brendova i ne menjam..
Sto se tice IC dioda i nocnog rada, generalno, sve sto pise, podeli sa dva...Ako pise IC diode domet 20m, racunaj 10-tak m, ali je svaka dodatna svetlost i te kako dobro dosla.
pozz
 
Ja imam xiaomi ip kameru i za tih 20 ili 30 dolara koliko je bila je vrhunska prica i imas sve sto trazis. Mesto za karticu, nocni mod, pir, odlicnu app, dvosmernu audio komunikaciju, treba ti samo struja i wifi. Odlicno radi vec skoro dve godine kod mene, mozda i jace. Sad ima vise modela, razlicite rezolucije, sa pomeranjem ili bez, ali im je hardver stvarno brutalan za te pare.

Evo sta sve imas od opcija, vidim sad da imaju i neku za spolja, ali ne znam koliko je.
https://xiaomi-mi.com/ip-cameras/

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma super su ove spomenute xiaomi samo... I da budu u splavu pa kroz prozor, na granici su radnih T. Tamo zimi nema grejanja i kad ozeze minus napolju a one rade od 0 so 40 c... Na granici zimi... Plus oce i prozori zalede... Ostalo je ok, gledace na camce na 5metara od prozora a ima i reflektor, znaci nije mrkli mrak...inace gotivim xiaomi, imam punjac za mob externi i vec nekoliko godina radi do J...
 
Nego, da li neka od ovih Xiaomi kamera ima mogucnost da snimak odmah salje u cloud, znaci kada detektuje pokret da se pali i snimak da ide na neki server, nije bitno da li Xiaomi, OneDrive ili nesto trece? Ako ne, koja ima takvu mogucnost?
 
Dobijaš obaveštenje od npr. 10 sek. video klipa kada se aktivira senzor pokreta, odmah na telefonu možeš pogledati, ostaje sačuvan u telefonu, ili iz telefona deliš gde hoćeš.
Xiaomi Mijia 1080P Smart IP Camera:
ecf3f9197ff17633c63377b6131f4005.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustvo poredjenjem ovih Xiaomi i Digoo kamera.
Ja imam ove Digoo i za taj novac su više nego dobre. Nisam se ni nadao nekom extra kvalitetu ali su me pozitivno iznenadile.
Da li Xiaomi toliko bolje koliko ih hvale i jesu li uopšte bolje? Ako je neko došao u kontakt sa oba branda...?
 
Hteo bih da imam kucni video nadzor sa 4 - 6 kamera. Koji tip kamera ( HDCVI kamere, TurboHD - HDTVI kamere, IP kamere i analogne kamere ) mi preporucujete za snimanje dvorista, dela ulice ( kapije i ulicnog zida kuce ) i baste? Kamere bi bile napolju i zasticene od sunca i kise, vazno mi je da imam dobar snimak danju i nocu.
 
Nazad
Vrh Dno