Šta je novo?

Ne razumem se u računare , savet bi bio od izuzetnog značaja

Triticum

Poštovan
Učlanjen(a)
15.09.2014
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav drugari Nemanja piše ,

Prvo da Vam poželim sve najlepše u novoj 2018 godini , zdravlje i sreća da Vas služe pre svega.

Pišem Vam iz Novog Sada i trebala bi mi pomoć oko kupovine desktop gaming računara ( bez monitora , samo konfiguracija jer planiram da ga povežem na Tv koji poseduje HDMI ulaz ) . Obzirom da se ne razumem u računare i ne znam na šta trebam da obratim pažnju , Vaš savet bio bi mi od izuzetnog značaja.

Jedini "orijentir" pri kupovini je taj da bi voleo da igram svaku novu igricu (npr GTA 5 , CoDWWII , Battlefield 1 , NBA 2K18 i sl) i da ne moram da ga nadograđujem neko vreme

Unapred zahvalan
 
e ne znam ni to zaista , znam da zvuči neozbiljno i nezahvalno , ali početnik sam totalni , mislim koristim računar od 1998 , ali nikad me nije zanimala "srž" računara ....

voleo bih komp koji može da "tera" nove igrice i da ne moram da ga "nadograđujem" bar 3-4 godine

ne mogu da lupim neku cenu , jer znam šta "dobijam" ili "gubim" ako dam manje ili više novca

ako postoji neki "optimum ili standard" za gaming desktop koji će me služiti narednih 3-4 godina bez nadogradnje - to bih da pazarim

Domaće radnje , u Novom Sadu ili Beogradu
 
Pa ako možeš da daš 1000 evra to bi bio odličan start :)
 
Čovek nije napisao u kojoj rezoluciji hoće da igra :D
 
e još jedno pitanje ... jel može da mi se javi neko ko je koristio ili koristi liquidsky ?

Čitao sam o tome i koliko sam shvatio deluje kao mnogo "bezbolnija" opcija , tj potrebna je samo original igrica (5.000-6000) + njima da se uplati npr 20$ za 80 sati korišćenja ili sl i to je sve.

e sad da li je to zaista tako supersjajno kao što sam shvatio ili postoji neka začkoljica ?

Unapred zahvalan
 
Problem je što smo daleko od servera. Tj. nama najbliži je Frankfurt, a on nije blizu. Još ako nisi na mesečnoj pretplati pa te baci na London, možeš samo da ga ugasiš
 
Ako je u pitanju novac - moze lepo da se ustedi odnosno gore navedene konfe. Samo zamena maticene (naprimer asrcok ab350m pro4), ukidanje ssd, cpu r5 1600 uz box cooler (blag oc cpu na 3,5-3,6GHz) i eto ustede 150e. Ma da ja bi ukinuo hdd, a ssd zamenio na 500gb model (za igre dovoljno kolko tolko, a nema vibracije i suma hdd). U svakom slucaju - javi za sta se odlucis, pa mozda budu neke druge kombinacije u zavisnoti od budzeta.
 
Pa zbog toga treba da plati osetno vise za priblizno istu stvar. Ako nece bas da kloka onda X model sa najjeftinijom b350 plocom (zbog 4 ram slota) i box kuler mu je dovoljan.
 
1600X nema box kuler :D
 
Fail, totalno zaboravih na tu cinjenicu....Eto jos 20e (za LC CC 120) datih bez potrebe, zato sto nece dva klika da namesti u biosu. Na svakoj ioale kvalitetnijoj ploci (reda 90-100e) R5 1600 radi na 3.7ghz bez dizanja napona.
 
Kao da je bitno na koliko Ghz može da radi, piše lepo u naslovu da se čovek ne razume, a i da se razume velika je verovatnoća da neće da se zamajava sa klokovanjem.
 
Pa i sa stok non-X modelom neće videti neku razliku u odnosu na OC, X ili K procesor, jer koristi GPU iz srednje klase i ako negde bude postojalo usko grlo, to će biti grafička, a ne procesor
 
@Caridze koliko može da se uštedi ?

Pitam jer u Ns-u nađoh konzolu Xbox one S za 220€ + GTA5 = 270€ i nekako mi to za sad deluje kao best buy

Izvinjavam se što vas "cimam" , ali nije mi palo na pamet da desktop može toliko da košta i da su konzole jeftinije od gaming desktopa (!?)

Ne znam šta hoću , a znam šta mi treba .... pc ili konzola za igranje GTA5

i nekako mi deluje da je posle liquidsky-a , "Xbox one s" najbezbolnija opcija .... ili grešim ?

Svaki predlog / savet je dobrodošao , unapred zahvalan
 
Nazad
Vrh Dno