Šta je novo?

Zanimljive i smešne slike 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je budućnost :)
 
Baš sam pričao sa kolegom danas o ovome, gledali klipove na YT da vidimo kako radi, na kom principu, na jednom klipu lik stavlja svoj palac da isproba, ludak [emoji16]
Da su do sada ovi sigurnosni mehanizmi unistavali celu masinu, tj komplet glava i motor moraju da se menjaju posle.Ako su uspeli da napave stopiranje bez unistavanja bilo bi strava.Sto kaze ortak, koji je stolar, 'bes ti ovo, bolje dizgubim prst nego 10.000e(to je ceo sto, sa abrihterom, frezerom, busilicom...sve zivo ima na sebi) pa onda jos 10.000 za novu.[emoji3]
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da su do sada ovi sigurnosni mehanizmi unistavali celu masinu, tj komplet glava i motor moraju da se menjaju posle.Ako su uspeli da napave stopiranje bez unistavanja bilo bi strava.Sto kaze ortak, koji je stolar, 'bes ti ovo, bolje dizgubim prst nego 10.000e(to je ceo sto, sa abrihterom, frezerom, busilicom...sve zivo ima na sebi) pa onda jos 10.000 za novu.[emoji3]

pa i nije bas ... ono sto sam gledao jos pre 10 godina je unistavalo samo tu kocnicu koja blokira testeru... nju zamenis i teras, da mi je znati sta tvoj drug stolar ima a kosta 10000e ;) to sto si naveo nije ni blizu 10000e :) ali ajde ako mu prst nije vredan, mada ako nisi bezmozgas tesko ces da izgubis prst na toj masini ;)

evo vidi

 
Poslednja izmena:
Baš sam pričao sa kolegom danas o ovome, gledali klipove na YT da vidimo kako radi, na kom principu, na jednom klipu lik stavlja svoj palac da isproba, ludak [emoji16]
Kažu da radi na principu pada napona. Pušta se mali napon kroz sečivo i, u dodiru sa prstom napon padne, a sečivo se automatski uvlači.
 
Verovatno kapacitativno... To je touch-cirkular.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Pa ta "samo kocnica" unisti sve.[emoji16] A taj trzaj znaci smrt i za abrihter pored..al to su sprave za zemlje prvog sveta.

Nema, ima prastaru "secemoprstekaopravimuskarci" kombinirku od skoro tone, ali i ona je par hiljada.I ona isto ima da kazemo sigurnosni mehanisam, al u vidu pedale, samo dok ti nju stisnes this little piggy goes..

680ce626749947b5130c740c2fa83803.jpg


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Pa ta "samo kocnica" unisti sve.[emoji16] A taj trzaj znaci smrt i za abrihter pored..al to su sprave za zemlje prvog sveta.

Nema, ima prastaru "secemoprstekaopravimuskarci" kombinirku od skoro tone, ali i ona je par hiljada.I ona isto ima da kazemo sigurnosni mehanisam, al u vidu pedale, samo dok ti nju stisnes this little piggy goes..


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Čitao sam baš o ovome pre nekoliko dana (na redditu mislim) i sada je red popravke par stotina dolara/eura. Ne mora većina delova da se menja kao pre, jer je pre nekog vremena (mislim da je neko napisao Bosch) doradio sistem da samo strada kočnica (iliti ketridž kako ga zovu) i sečivo. Problem koji postoji je što okidanje tog mehanizma ne okida samo ljudska ruka, već i ekseri, dosta vlažna građa, itd.

edit: nađoh i temu ko želi iskustva korisnika i dodatne interesantnosti - https://www.reddit.com/r/interestingasfuck/comments/9w205h/table_saw_with_builtin_finger_protection/

Iz te teme, kako izgleda mehanizam u aktiviranom stanju - https://i.imgur.com/leixhb2.jpg
 
Poslednja izmena:
Leteca macka.
 
hqdefault.jpg
 
Znam, namerno sam okacio tu u Kaletovoj maestralnoj interpretaciji koja je zarazna kao i Da l' si ikada

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
43778874_110863323193763_4435751930118237546_n.jpg
 
giphy.gif
 
I od mene nešto
ec098e5a53276afd253d8f27e600b78a.jpg


Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno