Šta je novo?

Youtube i ostali video linkovi 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E moja Ciri....

 
Što znači da su oni mnogo bolesniji, jer se otimaju oko nečega što nije mnogo bitno, za razliku od hrane.
 
Što znači da su oni mnogo bolesniji, jer se otimaju oko nečega što nije mnogo bitno, za razliku od hrane.
Ne - ovde su ljudi "bolesniji" jer su unistili svoju proizvodnju hrane i bukvalno rasturili drzavu u paramparcad. Nije im bilo dobro kad su izvozili robu u USA i kad je predstavnik narodnog odbora grada otvarao najvecu fabriku za preradu mesa u zemlji, ali im je "najbolje u istoriji" kad sad preCednik licno otvara strani supermarket koji im uvaljuje stranu robu i u kojem radnici rade za plate sa kojima ne mogu da kupe prosecnu potrosacku korpu za koju je, po poslednjim podacima Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija, potrebno izdvojiti 71.138,26 RSD :smash:

Od 0:57 je ono sto sam pomenuo cheers

 
Sve se slažem, osim dela oko odgovornosti.
Nismo mi ništa sami uništili, naša zemlja je uništena od strane neprijateljskih zemalja, koje i dalje aktivno rade na našoj nesreći kao zemlje. Svim silama se trude da nas spreče u razvoju, da spreče bilo kakav boljitak, namenili su nam skoro pa robovsko mesto u aktuelnom svetu.
 
Mozda zato sto smo im se godinama predstavljali kao nebeski narod ?
Imali taj kur**it stav i jeb**i im nanu naninu.
 
Mislim da sadašnja "garnitura" na vlasti nije tu da bi nam bilo bolje, i da ona nema podršku iz inostranstva zato jer je sposobna da od nas napravi kompetentnu i respektabilnu zemlju, ali da ne idemo u ot.
 
Poslednja izmena:
Sve se slažem, osim dela oko odgovornosti.
Nismo mi ništa sami uništili, naša zemlja je uništena od strane neprijateljskih zemalja, koje i dalje aktivno rade na našoj nesreći kao zemlje. Svim silama se trude da nas spreče u razvoju, da spreče bilo kakav boljitak, namenili su nam skoro pa robovsko mesto u aktuelnom svetu.
Sta - dosli stranci i rekli ti da pokrades firmu i pucas na komsiju, i ti sta ces, moras - stranac je to... Ma daj... :smash:

Nije se rasturanje desilo preko noci, vec se zaba kuvala godinama - pokvarena "elita" je zbog licnih interesa izmanipulisala polupismen, neinformisan, naivan i zatucan narod koji je i sam hteo 'leba preko pogace, dripci upalili par sibica, i to ti je to - nisu stranci krivi sto su iskoristili "priliku" u svoju korist :wc:

 
Ne slažem se.
Polupismen, neinformisan, naivan i zatucan postoji i u drugim zemljama. Kod nas je spolja planski potpirivana mržnja i to se nije desilo juče, decenijama se radilo na mržnji, a sada je pogotovo na sceni taj scenario, nipošto ne dopustiti normalan život i saradnju koja se prirodno nameće između jugoslovenskih naroda.
Ne, to nikako ne žele da dopuste oni koji temeljno truju mržnjom sve narode u Jugoslaviji.

Još 1968. su se dešavali udari spolja na našu zemlju, sa ciljem da se razbije zemlja i izazove mržnja https://sh.wikipedia.org/wiki/Bombaški_napad_u_beogradskom_bioskopu_20._oktobar
Ovi teroristi su imali aktivnu pomoć od strane stranih službi koje su radile na rasturanju naše zemlje.
 
Problem je opste stanje svesti, nepostojanje sistema vrednosti itd...

Kolika je sansa da povuces bilu kakvu promenu kada je sa druge strane konopca:

pig-in-mud.gif
 
Citajte i gledajte dok ne obrisu

Ne slažem se.
Polupismen, neinformisan, naivan i zatucan postoji i u drugim zemljama. Kod nas je spolja planski potpirivana mržnja i to se nije desilo juče, decenijama se radilo na mržnji, a sada je pogotovo na sceni taj scenario, nipošto ne dopustiti normalan život i saradnju koja se prirodno nameće između jugoslovenskih naroda.
Ne, to nikako ne žele da dopuste oni koji temeljno truju mržnjom sve narode u Jugoslaviji.

Još 1968. su se dešavali udari spolja na našu zemlju, sa ciljem da se razbije zemlja i izazove mržnja https://sh.wikipedia.org/wiki/Bombaški_napad_u_beogradskom_bioskopu_20._okt obar
Ovi teroristi su imali aktivnu pomoć od strane stranih službi koje su radile na rasturanju naše zemlje.

Pa i u drugim zemljama vinkluju te zatucane (da ne vadim sad strane primere kad ce i ovo verovatno biti obrisano) :trust:

To sto je narod pao na stranu zvaku i sto kod "nas" uvek ima onih koji se sami nude spoljnom faktoru je greska naroda, isto kao kad bi, hipoteticki, ti prevario suprugu samo zato sto ti se neka zenska nudila - da ti stvarno volis i postujes svoju suprugu, ne bi ovu drugu ni pogledao pa makar ti i platila - razumes? Neka je recept iz inostranstva, ali domaci kuvari su zaprzili otrovnu corbu koju je narod halapljivo prozdrao, pa ko je onda kriv?

Covek je na vreme upozoravao i govorio sta i kako (sigurno mnogo detaljnije u razgovorima sa politickim i vojnim vrhom), ali dzabe - ovaj narod zna da se ponasa i radi samo kad ima nadzornika nad glavom.

EDIT#2 - https://youtu.be/cXJ_IKC0l1Y?t=82





EDIT: https://youtu.be/p_s_B0ms6Z0?t=33 (samo treba imati barem neko predznanje i slusati pazljivo i sa razumevanjem).


Problem je opste stanje svesti, nepostojanje sistema vrednosti itd...
Vecina ljudi bioloski nije sposobna za to, jer je za svesnost neophodan malo veci IQ - ne gledaju se ovde Parovi i ostala djubrad slucajno :(

 
Poslednja izmena:
Necemo u ovoj temi vise... ajde bolje neka ovih par postova ostane za podsecanje nego da sve bude pobrisano.
 
Pošto ovakve teme čestog "planu", a kako cenim da samo mi ovde ipak malo tolerantniji in odnosu na druge "skupine" - predlažem da za vikend odemo na pivo ili 2 i tebe budu 50% politika / 50% HW?

Edit: prvi koji bude za neka otvori temu "Bench skup" i pošalje pozivnice nekolicini zainteresovanih uključujući i mene. :)
Da ne širimo off dalje. ;)

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pošto ovakve teme čestog "planu", a kako cenim da samo mi ovde ipak malo tolerantniji in odnosu na druge "skupine" - predlažem da za vikend odemo na pivo ili 2 i tebe budu 50% politika / 50% HW?
Ti bi da se na jednom mestu nadju fanboys Intel-a, AMD-a, Nvidije, Androida i Iphone-a, zvezdasi i partizanovci, partizani i cetnici, religiozni i ateisti, i da im se da pivo?! cheers:cuss::alo::bottle::exploder::mad::smack:

giphy.gif
 
Org i frekvencije odlicne, samo su cene astronomske u odnosu na avion

TT over 6X
 
Nije Bullet al je brzzz. Pritom nije bila voznja od maksimalnih 430kmh. Vec samo 300 kmh
9ea8fe4f252fe90afde60796a0e1160c.jpg
 
ajd i ja koju o brzim vozovima :p

Cene su astronomske i u Japanu za shinkansen u odnosu na avion. Jedina povoljnost za turiste je sto postoji Japan rail pass, koji uz dobro planiranje moze da bude tako dobra usteda.
Recimo karta za obicnu ecconomy klasu Nozomiem, koji je najbrzi (ne podpada u JR pass, uz JR pass ide "malo sporiji") iz Tokija za Osaku je 120eur, dok Peach Airlines (avion) to vozi za 50eur.
Ista situacija je i u Kini, Sangaj - Peking econommy u brzom vozu (G train 4.5h) je 150-200eur, dok je avionom upola jeftinije. Putovao sam i ovim G trainom, a sad poslednji put "sporim" D vozom. Nocni voz, koji ovu istu relaciju prelazi za 12h, i juri prosek oko 140 km/h. cena ispod 100$
Iz nase perspektive, to su previsoke cene, dok njima izgleda to ne predstavlja toliki shok za budzet jer su uvek po bar 60% popunjeni :p

Kod shinkansena je i prejako videti kako ga ociste, okrenu sedista, isproveravaju da li je neko nesto zaboravio i sve utegnu i zategnu za manje od 10 minuta da izgleda kao novo :) Meni je japanska zeleznica nesto najjace na svetu i svako ko ode tamo treba sto vise da je koristi, a uz taj JR pass, ispadne "nesto jeftinije".
Cena JR pass-a za dve nedelje je nesto vise od 400$, ali onda se valja spremiti na veoma aktivan odmor :) Mi smo obisli bas bas dosta za dve nedelje (od Hiroshime do Morioka) i kad smo bacili na papir... da smo regularno kupovali karte na stanici ispalo bi nas po 1180$ po coveku, a ovako smo se navozali za 400 :)
 
Jedno pitanje, kako izgleda kada voz ide preko 300km/h, da li moze da se ustane iz sedista i kretati se po hodnicima voza?
 
U sinkansenu ne postoji nikakav osecaj brzine. Kad bi zatvorio oci ne bi znao da li ides 10 ili 300 km/h. Mi inace "osecamo" ubrzanje, a ne brzinu, pa i kada govorimo o krivinama. U slucaju brzih vozova i krivine su ispeglane pa ni tu nista od osecaja. Sve u svemu, voznja je daleko mirnija od aviona.
 
Ja sam čak bio razočaran odsustvom utiska brzine. Osim baš kada gledaš tlo pored samog voza, ništa ne odaje utisak 300+ kmh :)
 
BTW, najbolji osećaj brzine je kad si u običnom vozu, a Šinkansen prođe pored. Pošto su šine vrlo blizu jedne drugim, onaj vazduh koji gura Šinkansen se oseća u ušima kao skok pritiska, dok se istovremeno stakla blago uvuku dok prolazi brzi voz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno