Šta je novo?

Youtube i ostali video linkovi 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko znam njima je zastava svetinja.
Ne klanja se (nećete je nikad videti osim u vodoravnom položaju), nose je "naopačke" na desnom ramenu da ne bi ispalo da beži, ne sme da dotakne zemlju, a ovde je ostavili namerno da se iscepa!?
 
Poslednja izmena:
Koliko znam njima je zastava svetinja.
Ne klanja se (nećete je nikad videti osim u vodoravnom položaju), nose je "naopačke" na desnom ramenu da ne bi ispalo da beži, ne sme da dotakne zemlju, a ovde je ostavili namerno da se iscepa!?
Pa to njihova vojska i slicni imaju kult zastave, ali gradjani mogu i da je zapale ako hoce.

In the 1989 Supreme Court case, Texas vs Johnson, a five-justice majority ruled that flag burning was protected speech under the First Amendment to the United States Constitution.

1*jfne5kP6aAYmPbudiWO6cQ.jpeg
 
^
Malo treba da, umesto na Youtube, ova mackica bude na Live Leak.
 
Impresivno, ali i tuzno kad se uporedi sa tim gde smo danas...



BTW, i farba je bila domaca :Klanjanje

37310401_875042259351147_5786462713228034048_n.jpg
 
A bre, smorio si s tim brodogradilištima. To je industrija koja propada širom sveta, samo Kinezi, Korejci i Japanci uspevaju da budu koliko toliko isplativi i još uvek rade.

Capture.PNG

Inače, širom sveta je zatvoreno više od 50 % brodogradilišta u zadnjih deset godina.
 
To sto si se ti smorio i sto ne znas da cenis dostignuca ljudi sa ovih prostora je nesto na sta ja ne mogu da uticem, a tek ne mogu da uticem na to da shvatis razliku izmedju 1972. i 2018. godine. Naravno da industrija "propada" kad veliki brodovi, uz redovno odrzavanje, plove po vise decenija, a u prethodnih 30 godina ih je izgradjeno mali milion + je bila globalna ekonomska kriza 2008, sto je poremetilo mnoge planove za izgradnju novih teretnih brodova (BTW, u svoje vreme je YU bila treca u civilnom brodograditeljstvu, a Kine nije bilo nigde na listi.)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno