Šta je novo?

Game streaming

Censored

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2014
Poruke
1,441
Poena
225
Ne kontam - neko stvarno placa da gleda nekog drugog kako igra igrice? :zgran:

 
Ne kontam - neko stvarno placa da gleda nekog drugog kako igra igrice? :zgran:

A ja ne kontam koliko ljudi sa ovog foruma (citaj IT Srbija) nije u toku...
I onda kada kazes da npr imamo lika od 22 god iz Kragujevca koji se blizi 500k subova, ima multimilionske preglede klipova/streama i tuce nekoliko stotina eura na vece, obavezno padaju 2 kometara - ili lazes ili to su sve klinci do 12 god...
Prilicno razocarenje ovakvo saznanje...
 
A ja ne kontam koliko ljudi sa ovog foruma (citaj IT Srbija) nije u toku...
I onda kada kazes da npr imamo lika od 22 god iz Kragujevca koji se blizi 500k subova, ima multimilionske preglede klipova/streama i tuce nekoliko stotina eura na vece, obavezno padaju 2 kometara - ili lazes ili to su sve klinci do 12 god...
Prilicno razocarenje ovakvo saznanje...
Bas mi je zao sto sam te razocarao zato sto ne gledam klince online kako igraju igrice - ocigledno sam glup jer mi je ideja da sam igram logicnija od ideje da platim kako bih gledao nekog drugog kako igra :smash:
 
Pa taj stav moze da se primeni na bilo sta. Sto bi ja to platio kad mogu sam?
 
Bas mi je zao sto sam te razocarao zato sto ne gledam klince online kako igraju igrice - ocigledno sam glup jer mi je ideja da sam igram logicnija od ideje da platim kako bih gledao nekog drugog kako igra :smash:

Vec prelazi u spam na temi ali moram da odgovorim i da pitam zasto gledas fudbal ili bilo koji drugi sport zar nije bolje sam da izadjes na livadu okupis 10 drugara i igrate.
 
Jel ovo neka reality generacija, ne moraju nicime da se bave jelte posto mogu druge da gledaju kako to rade.
 
Bas mi je zao sto sam te razocarao....

Nisam te prozivao vec sam uopsteno govorio niti je bilo ko glup ako nije upoznat sa necim.
Poenta je u neinformisanosti (gde sam i ja spadao do pre par godina) jer ja ne poznajem ikog ko malo ozbiljnije nesto igra da ne prati nekog streamera a pricamo o rasponu od 12 do 55 godina starosti.
Da ne pricamo o tome da danasnja mladez uopste ne prati medije niti (na zalost) ozbiljnije sajtove vec se sve bazira na YT i streamu.
Streaming je vrlo unosan biznis ako ga uspes razviti i pricamo o ozbiljnim svotama, inace ni jedan ozbiljniji streamer nije ispod 20 god, vecina su oko 30, finansiraju-doniraju ljudi koji imaju para a to klinci nemaju.
Svidelo se to nama ili ne, to su cinjenice i streaming je svugde popularan, samo eto kod nas imamo neki zid, odbojnost prema tome...
Rezultat toga je totalno ignorisanje nasih vodecih foruma-sajtova i umesto da favorizujemo nase kvalitetne streamere, oni se probijaju drugim putevima i kao rezultat imamo da im je vecina gledalaca-donatora iz inostranstva tj okolnih zemalja.
Na to sam mislio pod razocarenjem.
 
Vec prelazi u spam na temi ali moram da odgovorim i da pitam zasto gledas fudbal ili bilo koji drugi sport zar nije bolje sam da izadjes na livadu okupis 10 drugara i igrate.

Sta reci, koju posluku porati? Ne mozes da se potrudis ni da svoje vestine igranja najobicnije video igre dovedes na visok nivo, vec bi radije gledao druge, bolje igrace kako igraju? Fudbal ili bilo koji drugi profesionalni sport, osim obaveznog talenta, zahtevaju godine fizickog rada, truda i odricanja, a igranje video igara nista od toga. Koliko neumesno i glupo poredjenje, ne mogu da verujem da je neko ovo ozbiljno napisao.
 
Gledanje stremera mi je ko da gledam kako neko xxmrči a ja mu još plaćam za to.....:p
 
Sta reci, koju posluku porati? Ne mozes da se potrudis ni da svoje vestine igranja najobicnije video igre dovedes na visok nivo, vec bi radije gledao druge, bolje igrace kako igraju? Fudbal ili bilo koji drugi profesionalni sport, osim obaveznog talenta, zahtevaju godine fizickog rada, truda i odricanja, a igranje video igara nista od toga. Koliko neumesno i glupo poredjenje, ne mogu da verujem da je neko ovo ozbiljno napisao.

Evo ja sam igrao godinam WoT i mogu ti reci da sam povremeno, kad imam vremena, gledao i pokoji stream.
Poenta je u tome sto se ti mozes truditi godinama i ne skapirati ili ne znati najosnovnije stvari ako ti neko ne pokaze ili ne vidis od nekog.
Ja sam pricao sa likom koji igra 5 godina i ne zna da se posada moze prebaciti iz jednog tenka u drugi...
Poredjenje uopste nije glupo, a sta je fudbal ako ne igra? i gaming ne zahteva godine rada, truda i odricanja? oooo kako si samo neupucen.
Problem kod vas vecine je sto gaming i dalje posmatrate samo kao igru a ta igra je daleko premasila fudbal i ostale sportove po broju gledalaca i odavno je prerasla u mnogo vise od igre.
Samo cekaj i videces, profesionalni sport i postoji samo zato sto smo mi kao klinci igrali fudbal pa je neko resio da to dovede na visi nivo, isto tako, danasnji klinci koji ne igraju fudbal nego Dotu, Wot, i CS u buducnosti ce gledati to a ne fudbal. Iskreno ja sebe smatram u matorce pa i ne gledam fudbal, odavno prevazidjen i bezciljan sport.
Gledanje streama bez cilja ne podrzavam ni ja ali ono sto sam naucio gledajuci 3-4 najbolja igraca WoT-a se moze viditi kroz moj stats, tebi verovatno nista ne znaci ali Duke zna ;) https://sr.wot-life.com/eu/player/StainlessFrenky-527455818
 
Poredjenje pravog sporta i esporta-gaminga je porazavajuce.

Reci ce neko jednog dana esport mozda postane olimpijska disciplina. Nadam se da cu to rada da napustim obitavanje na ovom svetu.

Gameplay pogledati kako bi video kakva je igra ili sto kaze kolega iznad nauciti nesto je ok, ali pomno pratiti je mega gubljenje vremena po meni.
 
Sta reci, koju posluku porati? ne mozes da se potrudis ni da svoj nivo u video igrama dovedes na neki visok nivo, vec bi radije gledao druge, bolje igrace kako igraju? Fudbal ili bilo koji drugi profesionalni sport, osim obaveznog talenta, zahtevaju godine fizickog rada, truda i odricanja, a igranje video igara nista od toga. Koliko neumesno i glupo poredjenje, ne mogu da verujem da je neko ovo ozbiljno napisao.

Ne. Visok nivo u video igrama zahteva dosta truda i odricanja, pre svega odricanja fizickog zdravlja. Kako vecina nas ne zeli, ili nema vremena za sve ovo, stream dodje zanimljiv. Isto kao sto vecina nas ne igra fudbal na vrhunskom nivou i onda gledanje utakmice bude zanimljivo.

Ne mozes da se potrudis da postanes dobar u video igrama? Ne mogu da verujem da si ovo ozbiljno napisao, i to sa toliko samopouzdanja da nazivas druge glupima. Ja sam dosta protiv toga da se toliko vremena posvecuje video igrama i bas zato pogledam nekad neki stream za neku strategiju koju igram, da bih video kako to izgleda na vrhunskom nivou bez da sam morao da igram i trosim mesece da bih dosao do tog nivoa...

Ja ne znam sta je tu tacno u pitanju, ali uopste nisi jedini primer. Zapravo vidim vec par moderatora koji su nekad bili obicni clanovi kako totalno promene nacin na koji pricaju sa ostalima od kako su moderatori. Jericho, DukeLander, kad ste se tako obracali clanovima ranije? Nikad, mozda nisam previse aktivan, ali posecujem forum stalno. Ponasali ste se kao i svi ostali, a sada pucate od samopouzdanja i ego vam se ne da obuzdati. Da li cu da popijem ban ili cete vi da mi odgovorite sa nekom daljom raspravom, to je nebitno, ali sredite se malo i spustite se na zemlju, zbog vas. Svi mi imamo neke stavove koji se ne poklapaju sa tudjima, ali mislim da je dobra stvar zadrzati ga za sebe dokle god nisi siguran u to sto pricas, dok vi izbacujete, vrlo agresivnom metodom, nesto o cemu ste realno razmisljali 2-3 minuta, tad kad ste videli da je to neko napisao. To nije u redu. :wave:
 
Pre nego sto obrisemo repove ove polemike, tvrdim da sam se ponasao identicno, samo to tada nije bilo "sa pozicije sile" pa nije delovalo toliko grubo. Stavise, prvo vreme kao moderator sam pokusavao da budem blazi nego sto inace jesam, izbegavao sam i da dajem poene i opomene, ali posto svoju prirodu tesko mozes da menjas, digao sam ruke od takvih napora.

Sto se tice rasprave o streamingu tice, ja nisam rekao da je glupo pogledati koji stream, samo sam rekao da je ekstremno glupo porediti gaming sa profesionalnim sportom.
 
Nisam te prozivao vec sam uopsteno govorio niti je bilo ko glup ako nije upoznat sa necim.
Poenta je u neinformisanosti (gde sam i ja spadao do pre par godina) jer ja ne poznajem ikog ko malo ozbiljnije nesto igra da ne prati nekog streamera a pricamo o rasponu od 12 do 55 godina starosti.
Da ne pricamo o tome da danasnja mladez uopste ne prati medije niti (na zalost) ozbiljnije sajtove vec se sve bazira na YT i streamu.
Streaming je vrlo unosan biznis ako ga uspes razviti i pricamo o ozbiljnim svotama, inace ni jedan ozbiljniji streamer nije ispod 20 god, vecina su oko 30, finansiraju-doniraju ljudi koji imaju para a to klinci nemaju.
Svidelo se to nama ili ne, to su cinjenice i streaming je svugde popularan, samo eto kod nas imamo neki zid, odbojnost prema tome...
Rezultat toga je totalno ignorisanje nasih vodecih foruma-sajtova i umesto da favorizujemo nase kvalitetne streamere, oni se probijaju drugim putevima i kao rezultat imamo da im je vecina gledalaca-donatora iz inostranstva tj okolnih zemalja.
Na to sam mislio pod razocarenjem.

Ti ljudi ne rade ništa korisno, ne doprinose bilo kakvom ekonomskom modelu. Oni su kao one dvorske lude za zabavu Luja, najobičniji prosjaci...ceo taj model se zove e-begging i jedino što je zanimljivo sa socijalnog stanovišta je da to ne bi nikad radili u realnom životu da odu na neki čošak i ispruže ruku i prose. Nego se ovde vade na neki tobože mukotrpan rad. Nevrovatna glupost koja prolazi danas kao i Farma, Parovi, Veliki brat i sve ostale gluposti. Iskreno ne bih se iznenadio da već postoje twitch strimeri koji strimuju svoj život i ceo stan su pokrili kamerama. Vojerizam 21. veka.

https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_begging

 
Svidelo se to nama ili ne, to su cinjenice i streaming je svugde popularan, samo eto kod nas imamo neki zid, odbojnost prema tome...
Ma nije stvar u odbojnosti (gadjenju) nego u neshvatanju koncepta - meni je jednostavno neshvatljivo da neko zaista zeli da gleda kako neko drugi igra igricu, i jos da mu plati za to, a ima uslove da sam igra - WTF?! :shock:
 
ajao ljudi pa ne gleda se twitch stream kao film. Nije to yt. Sve ide live i postoji interakcija sa streamerom. Zato je i tako popularno jer se pravi neka vrsta povezanosti i druzenja koja svima fali u danasnje vreme. To je realnost.
Ako pogledate najgledanije igre, videcete da su to multiplayer igre (dota, lol, pubg...). Vecina ih je besplatno i svako ih moze igrati, ali gledati profesionalca je mnogo drugacije nego igrati sam. Jednostavno, kada nesto gotivis, onda ti je zanimljivo da vidis nekog ko je u tome dosta dobar i vidis kako to sto volis moze da izgleda jos bolje. Skupis neku foru, pricas sa ostatkom chata i streamerom i ubijes vreme.
Zasto je jimmy fallon popularan? Dovodi pevaljke i glumice da caska sa njima. Zasto je to drugacije od dve babe iz komsiluka na kafi? Epa ima razlike, nisu svuda iste dve osobe koje pricaju i neki mogu da razvesele milione. Isto tako se i streameri zezaju medjusobno i sa publikom. Sama igra je samo prva zajednicka tacka i mesto okupljanja
 
Tacno tako, dobri streameri se trude da imaju dobru interakciju sa gledaocima.

Da ne bude zabune, daleko da podrzavam niti mi se svidja sto klinci umesto da npr uzmu loptu ili vise sa drustvom sede za kompom i ili igraju ili gledaju streamere ili vecina ima samo digitalne drugare...
Ali se mi ne pitamo da li razumemo ili da li nam se svidja i to je trend koji je odavno uzeo maha i mi tu nista ne mozemo.
Isto kao i sa majningom, mnogima se ne svidja bla bla pa opet imamo sta imamo i skoro nece stati...

Ono sto mozemo je, kada je vec situacija kakva je, da pokusamo izdvojiti, naglasiti dobre, kvalitetne domace streamere koji su normalni, kulturni sa dobrom interakcijom za razliku od na zalost velikog broja koji se seljacenjem, psovkama, javnim promovisanjem alkohola i cigareta u live streamu pokusavaju uzdici i time lose uticati na mladje vec uveliko ugrozene narastaje.

Ignorisanje ovog trenda nasih glavnih IT medija nije resenje niti ima smisla, jer svaka izdavacka kuca sa nekim poznatim naslovom obavezno ima par streamera kao support za popularizaciju i prezentaciju itd itd, primera je bezbroj... takodje nema smisla da su nasi streameri popularniji u inostranstvu nego kod kuce zbog vec ranije navedenih razloga...

Npr PUBG popularnosti su uveliko doprineli poznati fps streameri, nema PUBG igraca koji nije cuo ili pogledao Shrouda, koji ima 2,5 miliona pratioca i preko 105 miliona pregleda samo na Twitchu... a ima zesce sponzore iz hw industrije, ogromne cifre se obrcu...

Vecina njih je krenula iz hobija, ljubavi ili zezanja sto se eventualno razvilo u neki vid biznisa. Kada je vec biznis, u neobaveznom razgovoru sa par nasih, pitah da ako bi imali svoju temu na Benchu koji bi bio neki vid promovisanja i pracenja rada doticnog, da li bi stavili Bench reklamu na svoj stream i svi su pristali u fazonu to bi bilo super... eto to je neki primer da svima bude dobro...
 
Ja sad moram da pitam koji je to Kragujevčanin, jer sam jel te i sam iz KG-a, pa me sad radoznalost razjeda ko mačku. :D

Mile, može i na PM link. :)

Ja ponekad gledam sream ili YT i ne vidim ništa loše u tome. Više volim YT ali to je sad nebitno. Uglavnom gledam WoT klipove, u stvari samo to i gledam, kada me mrzi da igram, a dosta često me mrzi da igram. Pogledam šta ima novo, ima raznih zanimljivh stvari tu da se vidi. Ne doniram nikada ništa, niti taj koncept modernog prosjačenja podržavam. Nisam ni pretplaćen na te kanale, nije mi teško da ih pronađem kada mi se gleda, a notifikacije na email-u u vezi toga me žešće smaraju.
 
Poslednja izmena:
Strimovanje je reality za gejmere.
95% njih je voajerski navučeno onaj ostatak traži tu neke fore i fazone
 
Ma nije stvar u odbojnosti (gadjenju) nego u neshvatanju koncepta - meni je jednostavno neshvatljivo da neko zaista zeli da gleda kako neko drugi igra igricu, i jos da mu plati za to, a ima uslove da sam igra - WTF?! :shock:

A ko kaže da ti moraš platiti, donacije nisu obavezne ? Ljudi dođu na kanala dotičnog "strima", dopisuju se i gledaju. Ranije je to bio mIRC, danas je to twicht........
Da li si sad shvatio koncept ?
 
Poslednja izmena:
Samo da se javno zahvalim Jerichu i obrisanom postu i dodeljena 4 poena! Baš ste izabrali sjajne moderatore!
 
moras da probas da napravis ozbiljan stream da bi shvatio koliko gresis da to nije posao i da je lako. Isto mozes reci i za fotografiju, dizajn, programiranje... Mislis da ako ti mozes da igras igre van radnog vremena, da bi mogao to da radis 8h dnevno svaki dan?
Prvo i osnovno, za kvalitetan stream su ti potrebna ulaganja kao i u svaki drugi posao. Mozda ne krecu svi od nule jer nekakve racunare vec imaju, ali opet se mora dosta uloziti.
bolja veb kamera (1080p 30fps): 80e (alternativno mirrorless i capture card za 60fps fhd/4k - 400e)
komp: 2000e
zeleno platno: 150e (ili 30e za homemade varijantu)
osvetljenje: 200e
mikrofon i audio interface: 200e (ima i pocetnickih varijanti za 50ak evra)
dobar monitor i dodatni monitori: 500-600e za pocetak ili 1000+ za gejmerski setup.
Potencijalno i streaming pc za jos 600e

Naravno, ovo je sve za visokokvalitetan stream sa svim elementima. Moze se ovo raditi i na tosteru, ali ako zelis da si konkurentan, onda mora da se ulozi.

Ovo sto kazes za prosjacenje, to bolji streameri ne rade. Cak je nekad iznenadjujuce kako su ravnodusni prema ljudima koji ih podrzavaju. Svakako treba naci balans izmedju slihtanja i nebrige. Uostalom, ako ti smeta sta neki streamer radi, ima ih jos neograniceno mnogo. Izaberes onog po tvojoj meri ili ne izaberes uopste. Isto kao i za muziku.
 
Poslednja izmena od urednika:
Samo da se javno zahvalim Jerichu i obrisanom postu i dodeljena 4 poena! Baš ste izabrali sjajne moderatore!

Dobio si opomenu za ono sto si napisao i zaista ne znam sta ti tu nije jasno. Napravis "prekrsaj", budes adekvatno sankcionisan i posle izigravas Kalimera i kao neku zrtvu "sistema", a krivicu prebacujes na druge. Pa gde ti je tu osecaj za realnost i samokritika??? Mozda zelis da lazno predstavis celu situaciju onima koji ne vide obrisan post, kako mi ovde nekoga "zlostavljamo" i sprovodimo neku diskriminaciju? Sa tim sarkazmom samo srozavas svoju reputaciju, a ne njega. Ubuduce se mani vulgarizama i nece te boljeti glava, mada i ova 4 poena imaju vremensko ogranicenje i nisu nikakva trajna kazna.

Izvinjavam se ostalima za off, ali shvatite da zelimo samo osnovni nivo kulture da odrzimo ovde i necemo podleci trendovima koje nekolicina pokusava da sprovede kao sasvim normalno ponasanje
 
Poslednja izmena:
Ne razumem toliko forsiranje prosjak koncepta za streamere kod Zechsa. Kao sto je receno i u svim sferama sto ima, i ovde ima svega, izaberes sta ti odgovara ako vec hoces da gledas i svima dobro.
Gledao sam par nasih u razvoju gde bi covek ocekivao neko kukanje za pare i ni jedan nikada nije rekao "ej, donirajte mi!". Pise u opisu da ako hoces, mozes tu i tu da doniras, toliko. Javno, live samo zahvalnice ako je neko donirao...

Spomenuo je u obrisanom postu primer "ne radis nista". Isto vazi i za majning pa opet ga imamo i previse...
 
Sve sami ozbiljni ljudi i uvek iznad situacije.Razumem ako penzioner kaze,te igrice,to je za decu.Poredjenje sa e sporta sa pravim sportom apsolutno stoji.Kontam da su i za fudbalere ,pre 100tinjak godina,govorili da su dokoni ljudi sto trce za loptom,a oni sto ih gledaju su jos zaludniji.Za uspeh u e sportu i te kako je potreban ogroman trud i odricanje.Da nije tako,onda bi svaki random klinac iz lokalne igraonice bio ''pro igrac'' i mlatio bi pare.

Ljudi gledaju ono sto im je zanimljivo.Na twitchu ima svega,od retarda do vrhunskih igraca.Najgledaniji su truniri i pro igraci koji streamuju.Mada ima i retarda koji su veoma popularni,ali niko te ne prisiljava da to gledas.
 
Dobio si opomenu za ono sto si napisao i zaista ne znam sta ti tu nije jasno. Napravis "prekrsaj", budes adekvatno sankcionisan i posle izigravas Kalimera i kao neku zrtvu "sistema", a krivicu prebacujes na druge. Pa gde ti je tu osecaj za realnost i samokritika??? Mozda zelis da lazno predstavis celu situaciju onima koji ne vide obrisan post, kako mi ovde nekoga "zlostavljamo" i sprovodimo neku diskriminaciju? Sa tim sarkazmom samo srozavas svoju reputaciju, a ne njega. Ubuduce se mani vulgarizama i nece te boljeti glava, mada i ova 4 poena imaju vremensko ogranicenje i nisu nikakva trajna kazna.

Izvinjavam se ostalima za off, ali shvatite da zelimo samo osnovni nivo kulture da odrzimo ovde i necemo podleci trendovima koje nekolicina pokusava da sprovede kao sasvim normalno ponasanje

Mogao je on i da prepravi post, a ne da izigrava sudiju Dreda. Što samo pokazuje kakav je on čovek, a i kakvi ste vi kada ste osobi koja je sama pisala ovde o nekim svojim sucidnim, mračnim mislima u prošlosti dali titulu moderatora. Nemoj se brinuti za moju samokritiku, odlična je ona, kao i reputacija van ovog virtuelnog života ;)
 
Pozdrav moderatoru koji je napravio potpuno novu temu od jednog posta u YouTube "sobi" :eyebrows:

Sve ide live i postoji interakcija sa streamerom. Zato je i tako popularno jer se pravi neka vrsta povezanosti i druzenja koja svima fali u danasnje vreme. To je realnost.
I o tome sam razmisljao - kontakt s ljudima i osecaj pripadnosti nekoj grupi, i to na nacin koji je novim generacijama potpuno prirodan (rodjeni u eri interneta i smart telefona) + hype i sifoni.

U moje vreme je gledanje drugog kako igra bilo nuzno zlo dok ne dodje red na tebe, a sad neki ljudi dobrovljno placaju da gledaju druge... Koji sam deda :)
 
Mogao je on i da prepravi post, a ne da izigrava sudiju Dreda. Što samo pokazuje kakav je on čovek, a i kakvi ste vi kada ste osobi koja je sama pisala ovde o nekim svojim sucidnim, mračnim mislima u prošlosti dali titulu moderatora. Nemoj se brinuti za moju samokritiku, odlična je ona, kao i reputacija van ovog virtuelnog života ;)

Opet ti vodis tudju brigu, a svoje grehe zapostavljas. To je ta skola nove politike da se teziste teme prebaci na neke sporedne i nebitne stvari, a da se pravi razlozi polemike sklone pod tepih i zapostave, a sopstvena krivica umanji ili bar pokusa da postane periferna tema.Tako je, svi su drugi krivi i svakakvi, samo ste ti i tvoji postupci na svom mestu i kako treba. Sve ti verujem sto kazes i kako sagledavas, mada ako si u realnom zivotu slican ovome kakav si u virtuelnom, pitanje sta bi rekla tvoja okolina. Uzgred tudji postovi se ne prepravljaju, vec se brisu.

Ostalima se izvinjavam, ali samo malko i obrisacu sav off da ne zagadjuje temu.
 
Poslednja izmena:
Po meni je smeno kometarisati izjave : zasto ne nacuis da igras kao pro igrac nego gledas njega. Fudbal treba talenta, odricanje i vezbe a esport ne. Kako da ne Treba i jedno i drugo, verujem da fudbal mnog vise, ali ne vidim da to pravi razliku.
Ja gledam top 4-5 najboljih sahista danasnjice kako streamuje igranje online i komentarisu isto. Zasto ja ne nacuim da igram sah kao oni nego volim njim da gledam ? Zato sto je teoretski nemoguce.
Treba jedno 20 puta vise odricanja i talenta nego fudbal na primer i treba krenuti mnogo ranije da se time bavim. Pre cu postati profesionalni fudbaler nego supergm u sahu, a imam priliku 3-4 najbolja igraca sveta da geldam na twichu i onda mi dodje drugar i pita a sto ti njih gledas kad mozes i sam da igras. Pa druze pre ces ti zaigrati na Nou Kampu nego ja igrati na tom nivou tako da prestani da geldas ligu sampiona nego idi igraj na terenu fudbal.
Tako da ne vidim razliku izmedju sporta gaminga saha .. Neko voli da igra neko da gelda, neko da igra i gleda.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno