Šta je novo?

Youtube i ostali video linkovi 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja kad vidim tako neki stari video,prvo mi je ono -jaooo da super,kad je to bilo....i tako par sekundi,a onda me uvati tuga neka i ubrzo ga ugasim.To vreme je bilo....tuga.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da su ovo gledali onomad taman bi nas castili s bar 1 atomkom, uvati i mene tuga ponekad, sto nisu.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne znam da li je bila veca tuga tad ili sad kad je prakticno sve isto, osim sto nedostaju cetnik u helankama i buckasti zongler? :smash:

Za to sto fali ovom narodu i drustvu jos uvek nije pronadjena vakcina, ali ko zna, mozda jednog dana bude ovako nesto - https://www.youtube.com/watch?v=N3bNj4-tTt8 :D
 
  • Like
Reagovanja: M J
Sa istorijske distance, sta kazete na ovu psihodeliju? :bottle:

https://youtu.be/wxdE8rq3b_k?t=16

Ovo mi je jedan od omiljenih snimaka za pokazivanje onima koji se kunu u devedesete. Četnik u svilenom trikou i crvenim baletankama se uvija na nekom LSD-ju verovatno, lik u uniformi đuska i žonglira, ispada mu to što baca, muzičari kapiram sa RTS-a, odrađuju plejbek tezgu za veknu leba i jedno pivo, debeli guta vatru i trlja je po rukama, u publici drveni orao kojem fali samo S.P.Q.R, Era mentol, u publici parole protiv Klintona, iza služba u mantilima, gledaoci fazon 55+...

Psihodelijia je blaga reč, ovo je paralelna dimenzija. Svaki kada može da se analizira duže nego onaj crtež svega iz osamdesetih.
 
E sad stavi ti binu i celu ekipu sa nje ispred otvaranja Lidla...nema razlike. Atomka je lek.
 
Čekaj, nije valjda da misliš da je četnik autentična pojava!? Pa vidiš da su neki cirkuzanti, samo su promenili "kostime". Što se tiče publike, ovo je, koliko na brzaka videh, "odbrana mostova" za vreme bombardovanja. Zato penzosi.
Naravno, slažem se da je "kulturni program" smeće ali postojala je neka alternativa (mislim na muziku). Danas je takođe smeće, samo je produkcija na višem nivou. Alternative nema...

Послато са SM-P601 уз помоћ Тапатока
 
Ja Plavog Slona pustao u diskoteci tada, kad se setim, davno bese. Inace je produkcija odlicna jer su to snimali preko a i koristila se analogija tada koja i dan danas ima bolji zvuk od digitale.
A ovo je u stvari trailer za Expandables 7: Retirement strikes back :D
 
  • Like
Reagovanja: M J
Čekaj, nije valjda da misliš da je četnik autentična pojava!? Pa vidiš da su neki cirkuzanti, samo su promenili "kostime". Što se tiče publike, ovo je, koliko na brzaka videh, "odbrana mostova" za vreme bombardovanja. Zato penzosi.
Naravno, slažem se da je "kulturni program" smeće ali postojala je neka alternativa (mislim na muziku). Danas je takođe smeće, samo je produkcija na višem nivou. Alternative nema...

Послато са SM-P601 уз помоћ Тапатока

Ma znam šta je i jasno je da je ovo neki cirkuzant, ali svejedno izgleda kao neki mračni matriks. Muzičke alternative ima i danas, ali publike baš i ne. U žanrovima koje ja slušam, bendovi danas lakše nego ranije izdaju albume - kućni studiji, YouTube, Bandcamp, forumi... Ali publike spremne da podrži taj rad nema. IDJ ekipa puni Arenu, a domaći metal bendovi koji postoje po 20 godina ne mogu da skupe ni 500 ljudi na koncertima, niti da prodaju iole značajniju količinu diskova, iako su cene zaista primerene domaćem standardu. Isto važi i za koncerte i izdanja stranih izvođača, pa nije ni čudo što nas gotovo sva aktuelna imena zaobilaze i što uglavnom dobijamo samo veterane kojima su davno prošle najbolje godine karijere.

Imam dvojicu drugara koji organizuju metal koncerte u Domu omladine i Festu. Večito su na nuli ili u minusu, a uvek dovode dobre bendove. To je do publike i njene nezainteresovanosti, ne do Željka Mitrovića i Saše Popovića.
 
Poslednja izmena:
Ajte pa plavi slon je uvek bio gotivna sprdacina [emoji1787]

Lepo kaze dodje mi da poludim kad vidim ko sam kad vidim gde sam...
 
Ovo mi je jedan od omiljenih snimaka za pokazivanje onima koji se kunu u devedesete. Četnik u svilenom trikou i crvenim baletankama se uvija na nekom LSD-ju verovatno, lik u uniformi đuska i žonglira, ispada mu to što baca, muzičari kapiram sa RTS-a, odrađuju plejbek tezgu za veknu leba i jedno pivo, debeli guta vatru i trlja je po rukama, u publici drveni orao kojem fali samo S.P.Q.R, Era mentol, u publici parole protiv Klintona, iza služba u mantilima, gledaoci fazon 55+...

Psihodelijia je blaga reč, ovo je paralelna dimenzija. Svaki kada može da se analizira duže nego onaj crtež svega iz osamdesetih.

ja nisam siguran da vi kapirate sta je na tom snimku... a i postavljac snimka ga je postavio kao spot a on to zapravo nije.

Snimak je napravljen za vreme bombardovanja, znaci nema struje, nema benzina, raketama gadjaju beograd i vec su sve bitno pogodili zgrade i stanovnistvo nisu gadjali i to su ljudi znali.
Svi su napolju posto nema nicega pametnog u kuci, i onda se procuje da ce gadjati mostove, i raja se iz inata spontano skupila na mostovima.

Svi su dali podrsku pa i muzicari, i razni cirkusanti i napravili od toga zurku.... jedna od tih zurki je na snimku.

To je bilo jedno cudno bombardovanje, i ako nije bilo nicega svi su ljudi bili vrlo druzeljubivi i vrlo se lako ostvarivala komunikacija na ulicama koje su bile prepune ljudi.
 
Poslednja izmena:
ja nisam siguran da vi kapirate sta je na tom snimku... a i postavljac snimka ga je postavio kao spot a on to zapravo nije.
Snimak je napravljen za vreme bombardovanja, znaci nema struje, nema benzina, raketama gadjaju beograd i vec su sve bitno pogodili zgrade i stanovnistvo nisu gadjali i to su ljudi znali.
Svi su napolju posto nema nicega pametnog u kuci, i onda se procuje da ce gadjati mostove, i raja se iz inata spontano skupila na mostovima.

Svi su dali podrsku pa i muzicari, i razni cirkusanti i napravili od toga zurku.... jedna od tih zurki je na snimku.

To je bilo jedno cudno bombardovanje, i ako nije bilo nicega svi su ljudi bili vrlo druzeljubivi i vrlo se lako ostvarivala komunikacija na ulicama koje su bile prepune ljudi
.
To što je vlasnik kanala postavio video zbog pesme, nema veze sa onim što se vidi na snimku - Sgt. Major je ubo u centar sa opisom "paprikaša" koji se našao na jednom mestu - psihodelija je blaga reč, i budi siguran da se ljudi nisu spontano i samoinicijativno okupili na mostu i radili to što su radili. Pritom posebnu težinu daje činjenica da, dok su se ovi po gradovima kreveljili i "čuvali mostove" koje niko nije ni napadao, neki momci su noći provodili u šumi (a bilo je i daleko gorih slučajeva i sudbina...) :trust:



 



 
Poslednja izmena:
Nije 2018, ali mi se cini da bi vredelo potraziti film :bottle:

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno