Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp

Ima li neko iskustva sa Ikea IDÅSEN ili BEKANT stolovima? Nebitno sa hidraulikom ili bez nje.
Opasno sam se zagrejao da uzmem jedan, ali nikako da stignem da odem da pogledam uzivo, valjda imaju izlozeno.
Ja sam iskoristio Bekant kao osnovu, minimal look, sviđa mi se sto moze da se podesava visina, dovoljno prostran, ja sam zadovoljan... Šta te konkretno zanima?
P. S. Ovo sam našao sliku kad sam podesavao HDMI na Hackintoshu, pa sam preneo na blic TV iz druge sobe, inače mi ne stoji tu, da ne bude zabune [emoji16]
2ac9d2f96bafa7124d8df540c4d192bd.jpg


Sent from my S9+
 
Kakav je kvalitet furnira, stabilnost?
Čini mi se Idasen stabilnije, ali Bekant su skuplji.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Meni treba neki sto koji ima adekvatnu dužinu i širinu tako da na njega mogu da stavim E-ATX kućište i zvučnike, kao i da ima dovoljno prostora za rad sa mišem i tastaturom. Šta bi ste mi predložili?
 
Kakav je kvalitet furnira, stabilnost?
Čini mi se Idasen stabilnije, ali Bekant su skuplji.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Kvalitet furnira je ok, stabilnost je kod mene diskutabilna jer sam neravnomerno nepredvidjeno opteretio sto zvučnicima i onda osećam vibracije, nije feeling kao klasičan sto od iverice/ drveta pa je sve kao u kamenu...

Sent from my S9+
 
Ljudi,to nije furnir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel imaju ti stolovi izloženi u Ikei?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
evo neke dve slicice mog coska od skorije kad sam montirao adam hall akusticnu penu :)

adam_hall02.JPG adam_hall03.JPG
 
pa i nije narocito, 4.000 je panel 200x100cm.
 
Novi setup u novom crib-u



(fali mis znam i kablovi su uzas..)
 
Sta je smesno? Lampa je vrh..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
ovde mi ne smeta jer bih ga lupao misem da je desno... a ovako ga vide i gosti :D
 
ko je rekao da uzivam u tome?
to je jedino osvetljenje koje sam skoro upalio u masini i sluzi mi najvise da vidim ima li prasine unutra... da uzivam u svetlecim stvarima masina bi bila sa druge strane...
sto ne okacis svoju masinu da vidimo kako to treba da izgleda?
 
Па у претходној поруци се помиње поента у уживању гледања изнутрица а иначе видим да је ин да се сакрију каблови и набаце светлеће компоненте, дошло се и до RGB рам меморије. Ако је идеја да ти то на неки начин замени лампу онда је и ок али и сам кажеш да ти гађа другу страну.

Што се моје макине тиче, неће да буде занимљива за ову тему, у питању је старо Чифтек миди кућиште коме повремено скинем страну да бих закачио неки хард или слично па је на крају и остала отворена. Навика из времена када сам се бавио хардвером и никада ниједно кућиште нисам затварао да бих имао брз приступ. Зато и не кријем каблове (и не знам од кога бих крио) него су увек доступни да нешто повежем. Иначе гледам монитор, помало и тастатуру а кућиште никад.
Ако ме занима прашина, имам при руци разне лампе али углавном никада и не чистим унутрашњост. Само кад морам нешто да интервенишем тј нешто што тражи вађење плоче, онда све растурим, издувам, усисам, обришем ... па чека следећу прилику. Сад ћу ја да му чистим сваку трунку прашине коју навуче ...
 
Ja nemam ništa posebno od iznutrica za gledanje, ali zanimljivo mi je to sa LED ventilatorima. :D
Žena i ja imamo skoro identilna kućišta i ona je ubacila zelene, a ja plave LED i skroz cool izgledaju. :D I da, oboje smo konji od preko 30 godina. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
mislim da si me pomesao sa nekim... u masini i periferijama nemam nista sto svetli i prvi se gadim rgb cirkusa koji mnogi danas naprave.
meni je bitna cela masina pa i unutrasnjost jer jednostavno to volim. led traka koju sam skoro tek prikopcao na plocu je dosla uz kuciste, ne bih je posebno kupovao. bitno mi je da vidim prasinu jer je kuciste puno sitnih filtera koji se lako napune iako je kuciste podignuto na stolu.
rgb memorije, ventove, tastature ne bih u zivotu kupio...
opet ne znam zasto ti se pravdam ali eto kad si vec zasao i u ovu temu...

sto se kablova tice, sve je odradjeno uz dobar plan pa takodje pristupam svemu sto hocu za par sekundi.

ah da, svetli logo misa sa razlogom, plava boja je za macOS a crvena za win jer su snimljeni posebni profili na njemu za oba sistema.
 
Poslednja izmena:
Ma sta se pravdas. Dobar hardveraj je uvek lepo videti. To sirotinja sklopi neku krsinu u crnu limariju i sutne pod sto cisto sliku da baca na monitor pa onda drvi o estetici i sta nekom treba...
 
Mene interesuje kakav efekta pruža sunđer u pozadini i koliko je koštao.
 
4000 rsd je panel 200x100cm. nisam nikakav jutjuber i nisam imao problema sto se tice zvuka, najvise sam je montirao da nekako ususkam cosak i bas je lepo ispalo, posebno uzivo u odnosu na dasku iverice koja je do sad bila.
inace je profi studijski sundjer u pitanju, postoje mere i specifikacije na netu koga vise interesuje.
 
Poslednja izmena:
kako se postavlja taj sunđer i gde si ga kupio ?
 
^ postoji vise nacina za fiksiranje, ja sam odabrao neku Tesa nemacku obostrano lepljivu traku i bas se lepo fiksiralo.
ima vise vrsta sundjera, do raznih oblika i boja... meni se svideo bas ovaj adam hall i prodaje ga samo jedan lik iz Sabca tako da ces lako da ga nadjes na oglasima...
 
Nazad
Vrh Dno