Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp

Ja imam takav setup već godinu ipo. Bez problema i dovoljno prostora :). Nedavno sam nam kupio, baš ovde na forumu, i nosač za monitore, tako da je ergonomija sada baš odlična po tom pitanju. Ona može da postavi monitor iznad laptopa umesto da se krivi držeći laptop sa strane.

Pogledajte prilog 284692Pogledajte prilog 284693
Ako imaš prostora za dva stola plus alex iz Ikee pa leđa o leđa je po meni bolja opcija.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Nemam prostora. Soba je siroka tacno 2.10, a ja volim da mi je sto dubok, ovaj je 0.8. Pa sad, 2 takva stola vec uzimaju 1.6, na to ne moze 1 osoba da stane izmedju, a ne 2.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
...
17f073ab056aab078945e763c525205b.jpg


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Zaista savršen setap, svaka čast [emoji106]
Ako može info koji su zvučnici/vufer, risiver, polica, TV?
PS4 pro beli, to je očigledno, i gde je risiver za TV, iz kog izvora je ovaj film (Talentovani gospodin Ripli, ako se ne varam)?

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Hvala.
Zvucnici i vufer Eltax, avr je Pioneer VSX-S510-W, TV je Samsung UE50ES6710 (iz 2012.), tv komoda iz Home centra od pre 5-6 godina, izvor je SBBov STB (iznad centralnog zvucnika).
 
Извуци те кутије напоље и рашири мало... какве год да су, не могу да звуче добро прибијене уз зид.
 
Moze jedna slika po mraku sa ukljucenim lampama?
 
Извуци те кутије напоље и рашири мало... какве год да су, не могу да звуче добро прибијене уз зид.
Dovoljno dobro zvuče. Tako je kako je nema pomeranja. Nemoj me dublje uvlačiti u audiofiličarske boleštije[emoji16].

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Stigao "mali" upgrade i krenulo sakrivanje kablova lagano. :D Uhvatih na nekoj akciji nove monitore (Fluid Audio C5) i odlično su se uklopili, a i sasvim ok zvuče. :)
Treba da vidim da li će trebati i akustični paneli iza njih, ali to ću skontati vremenom dok ih budem koristio. :)

IMG_20200531_142546.jpg
 
Dovoljno dobro zvuče. Tako je kako je nema pomeranja. Nemoj me dublje uvlačiti u audiofiličarske boleštije[emoji16].

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Болештије? Хаха... звук се простире путем таласа, ово је био добронамерни савет... попут прања руку или кувања меса, али ако волиш да једеш сирово... пријатно. :)
 
Ruke ne perem, vise volim peceno i prvi put u zivotu cujem da je zvuk talasne prirode. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Mehanički talasi su u pitanju. Ali da, ako ti remeti koncepciju zašto bi se realno cimao za tu sitnu dobit u kvalitetu. Ako ti je dosadno proveri kako zvuče kada ih udaljiš pa vratiš.
Ako ne primetiš neku razliku naravno ne treba ništa da menjaš.
 
Poslednja izmena:
Ma zezam se malo, nisam bas toliko neuk:d. Naravno da sam kombinovao svasta ali kada je na risiveru podeseno da su mali frontovi i da niski uglavnom idu na sub (cut off 80Hz), nema nikakve razlike.
 
Poslednja izmena:
Privremeni (desktop replacement) setup postao trajni :D
deskset.jpeg
 
Kako bi organizovali laptop 15.6" i 32" Samsung TV?
Hteo bih da mi TV nije na njegovom postolju vec da ga montiram na stoni drzac, a koliko vidim to ne postoji da je VESA 200x200, a da kacim na zid mi nije prakticno ako nekad resim da premestim.
I plasim se da mi ne bude blizu TV zbog ociju?
Ako ima neki sajt gde ima neke ideje za to jer ja ne nalazim.
Sta mislite?
 
Imaš adaptere za vesa nosače, kojima od nosača 100x100 mm napraviš 200x200, ili 300x300.
Samo proguglaj vesa adapter ploča, iskočiće ti neki model.
 
Nasao sam iz prve. Hvala. [emoji4]
Sta mislis o blizini. Da nije to velika dijagonala za tu blizinu?
Planiram da uzmem neku plocu za sto i ne bih da bude nesto duboka. Da bude sto prostiji sto.. samo ploca i nogare jer ne radim nista posebno na njemu.
 
Samo proveri i nosivost nosača kad budeš kupovao, pošto je televizor ipak malo teži od prosečnog monitora.
Što se tiče blizine, ja koristim monitor od 32 inča, tako da je po meni to sve ok.
 
Samo proveri i nosivost nosača kad budeš kupovao, pošto je televizor ipak malo teži od prosečnog monitora.
Što se tiče blizine, ja koristim monitor od 32 inča, tako da je po meni to sve ok.
Negde sam procitao da nije isto 32 monitor i tv. Prvi je napravljen za tu namenu gledanja sa male udaljenosti, a drugi je za vecu razdaljinu pa me to buni.
 
Naravno da ima veze, ako TV nije flicker free nek je sa srecom ocima gledanje na blizinu :)

Solidan 32" 1440p IPS monitor je ~200e..
 
Naravno da ima veze, ako TV nije flicker free nek je sa srecom ocima gledanje na blizinu :)

Solidan 32" 1440p IPS monitor je ~200e..
Znam da sam negde video tekst o tome, ali ne razumem se pa nisam mogao da se setim tog naziva. Ivane spasio si me. :)
Gde da vidim da li ima taj flicker free?
Ovaj model je:Samsung televizor LED LCD UE-32F5000
I gde imaju ti monitori 32" za 200€? To je 2k ako nisam pogresio.
 
AOC Q3279VWFD8 je model o kome pricam.

32" 1440p IPS FreeSync 75Hz. Fantazija za taj novac, ima ga za 180-230 u zavisnosti da li je nov/polovan i gde kupujes.

TV da li je flicker-free proveris na sajtu proizvodjaca u specifikaciji za taj model.
 
Takav 32f5000 koristim umesto monitora ima već više od 5 god. Par podesavanja tv-a i windowsa i bude super slika, ima negde i tema na forumu sta treba podesiti, a ima i na netu. Flicker free je.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je slika odlicna. Nista ne bih menjao...samo me brine da nije blizu.
Ionako ga ne koristim bas dugo jer ne gledam televiziju pa rekoh da ga iskoristim da se ne trosim na monitor bzv.
 
Nije blizu navići ćeš se. Ja imam 40" na distanci manjoj od metra.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ako tebi odgovara, slobodno ga koristi. Ja sam jedno vreme koristio Samsung FullHD monitor/TV od 32" koji ipak mislim da nije bio flicker free, ali sam ga zamenio Sony UHD TV-om od 43" koji koristim sa nekih ~90 cm razdaljine i meni je razlika nebo i zemlja, pre svega zbog flicker free, ali i veće rezolucije i raspoloživog prostora. Dakle, ako je flicker free, podesiš (tj. smanjiš) brightness i koristiš f.lux, a rezolucija ti ne smeta, što da ne. Ipak, poučen iskustvom - ja bih za 32" išao na 2K.
 
Ako gledas preblizu zamaras oci. Ima tacno sa koje daljine se gleda TV na primer, za 40" je bilo cini mi se 2,3 metra. Samsung je imao tu semu.
Ne, sa 2 i po gledam 65" i ne zamaram oči uopšte.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno