Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp

Ovo je koliko se ja razumem Ikea KARLBY radna ploča postavljena na Alex oprmarić sa desne strane. Levo baš i ne vidim.
 
2 Alex (jedan fiokara i jedan sa vratima) i Karlby od 246cm. To je u principu iverica sa 3-4 mm hrasta od gore. Izgleda i na dodir je kao pravo drvo.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
2 Alex (jedan fiokara i jedan sa vratima) i Karlby od 246cm. To je u principu iverica sa 3-4 mm hrasta od gore. Izgleda i na dodir je kao pravo drvo.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
Na čemu se drži ploča?
Jel ima neku potporu od ispod ili je samo na nogare?

Uzeo bih sto iz Ikee (običan, veći samo sa 4 nogare) ali ljudi ovde pominju da je nestabilan. Jel ima neko povoljno rešenje za to?
 
ne kontam pitanje :) ploca stoji na fiokarima. mislio sam da stavim one silikonske podmetace ali ih nisam nasao u dimenzijama koje sam hteo, pa sam stavio samo onaj lepljivi filc izmedju. jedna noga u sredini stoji cisto da se ne iskrivi ploca dok ne stignu metalne sine koje cu da usrafim od dole u tu svrhu. na ovu foru:
https://imgur.com/a/03PIWNR
stabilno je vrlo, nema pomeranja.
 
U procesu sam sređivanju svog kutka. Jedna sobica 2.6x2m. 90% je odrađeno, čeka se neka biljkica za sto. Treba mi neka slika za zid da "razbijem" eho. Da li znate gde to imam da nađem kod nas, može neka gaming tematika. Ili je možda bolje da nađem dobru sliku na netu pa da mi neko urami? Da li će to biti dovoljno da razbije taj eho?

@peterboj

Koji zvučnici i stalak za njih su u pitanju? Da li si zadovoljan?
 
Ovako to izgleda kod mene:

TJZQ1pj.jpg


Cable management je očaj, sa tim još nisam stigao da se pozabavim, a koliko ja vidim, moraću i veći astal da uzmem...
 
@Bezolovni, daj sliku kutka pa da vidimo, može slika uramljena, može na blind ramu, zavisi i od kutka koju ćeš dimenziju... A najbolje da sam nađeš sliku na netu :)
 
Evo mog kutka https://imgur.com/a/4T5UOEZ

Ostale su mi sitnice koje čekam da mi stignu da sakrijem lepo kablove, biljkice neke i da vidim za zid šta ću. U planu je da zameni zvučnike, ovi su mi baš veliki za sto, ali otom potom, imam trenutno prečijih stvari :D
 
Možeš možda nešto na blind ramovima da napraviš, ili dve tri različite slike, ili ima one fore jedna slika iz više delova, itd. Samo da ne bude prazno :)
 
Nešto sam razmišljao neku sliku iz dva dela, neka gaming tematika. Ali nikako da nađem nešto na tu temu. Ovakav sam ram planirao, da bude crne boje i oko slike jedan beo deo ovako. https://cutt.ly/zeChOUL
 
Hajde da ja pitam nešto oko stola. [emoji846]

Imamo jedan sasvim ok sto od univera već godinama, ali nam polako ponestaje mesta na radnoj površini.
E sad, radna površina je 138x60 i meni je palo na pamet da samo negde nađem u istom dezenu i boji veću radnu ploču (18mm univer), možda 160x70, i samo je pričvrstim nekako na ovu već postojeću. [emoji16]

Pitanje je koliko bi to bilo pametno i kako bi se najbolje pričvrstilo? Možda sa šakom kraćiš šrafova od dole kroz ploče?

I naravno dobro bi došla preporuka gde u NSu mogu najpovoljnije uzeti ploču uz sečenje i obradu ivica. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A što ne zameniš celu ploču, ipak je elegantnije.

Elem ako ipak hoćeš na tu ploču, savetujem da pored tih kraćih šrafova izmedju ploča namažeš lepak za drvo (kupi jednokratnu četku i lepo namaži kao da farbaš) potom učvrsti šrafovima odozdo i to nema da mrdne nigde :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
IMG_20191206_122731.jpg IMG_20191206_122719.jpg IMG_20191206_122709.jpg

Tesla 43" sa Chromecastom, Phillips pasivne kutije + neko mini pojačalo s allija.
LG 29WK600-W, Logi K380, M185, C920, Lenovo X250 na ThinkpadPro docku.
Sto je iz Ikea-e, najmanja Linmon ploča i Adils noge + signum rack za kablove ispod.
Jedino od periferija što mora "na žicu" su Sennheiser PC-8 sluške, jer jednostavno trenutno nema dobrih wireless za to što meni treba.
Stolica Billum iz Jyska, tu sam se baš zajebao što nisam uzeo Markus ali ispraviću...
 
Super, meni samo podloga strci bas, ako nije za gaming (a sudeci po misu i tastaturi nije) onda nema potrebe, bilo bi mnogo lepse bez nje :)

Edit: Mada to je isti sto kao moj, malo je hrapav doduse.. gledam kako bi mogao da ga izravnam nekako (neki lak?) pa da koristim mis bez podloge skroz..
 
Poslednja izmena:
Ne strci uopste podloga, taman dobar balans i razbija ovo "doktorsko" belo ;) ...simpatican kutak skroz
 
  • Like
Reagovanja: M J
Super, meni samo podloga strci bas, ako nije za gaming (a sudeci po misu i tastaturi nije) onda nema potrebe, bilo bi mnogo lepse bez nje :)

Edit: Mada to je isti sto kao moj, malo je hrapav doduse.. gledam kako bi mogao da ga izravnam nekako (neki lak?) pa da koristim mis bez podloge skroz..

Ja sam se navikao baš na te podloge, koristim te velike godinama. Upravo to, nema šanse koristiti miš na ovom stolu bez nje, a i što Alister kaže, taman razbija belilo.
 
Trenutno ovako. Fali neka bolja tastatura i miš (kontao sam redragon shrapnel ili parvati i phoenix 2), beli slim hdmi kabl zalepljen iznad lajsne do TVa umesto ovog crnog, podupiranje ploče šinama, sređivanje kablova i sklanjanje noge. Ako bude neko bolje kućište moglo bi na sto :)

P.S. Ako neko ima predlog za slim mehaničku tastaturu i veliku podlogu isključivo crne boje bez logoa ili drugih šara, da bude proštepana - biću zahvalan :)


IMG-20191120-174619.jpg

IMG-20191120-174731.jpg


Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
Upgrade :D
Redragon Parvati i Phoenix2, Kanto S2 stalci za zvučnike. Sledeće je neki 34 curved ultra wide :D



Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
lepo, mada kad si vec trazio neko stealth resenje, mnogo bi bilo lepse kad tastatura ne bi svetela svim mogucim bojama ;)
dodatni plus ide za A2+ zvucnike i cucnuo bi lepo neki 34" ultrawide.
 
Hahahaha. Pa najlakše je ugasiti led :) bitno je da sam našao low profile mehaničku koja mi odgovara (osim malog entera....).

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Praznicni update



 
Upgrade :D
Redragon Parvati i Phoenix2, Kanto S2 stalci za zvučnike. Sledeće je neki 34 curved ultra wide :D



Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
Ubi ze trazeci da kupim tu belu vaznicu sa tim zelenim listicima,gde uzeti?Nebih da sadim...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Ima u Jysk-u svašta, baci pogled :)

Imaš i u Ikei.
 
Poslednja izmena:
U ikei su te male gotivne prave biljke, a u Jysku su vestacke, pa sad sta kome vise odgovara. Ja sam uzeo jednu sjajnu veliku biljku pravu u Ikei i skoro pa je umrla kod mene u stanu, a sve sam pravilno radio :) (odneo kod mojih i keva je nekako ozivela).
Od tad sam zamenio sa vestackom u Jysku i jednu to malu sam uzeo isto vestacku, za te male je prakticnije da budu vestacke po mom misljenju..
 
Hvala drugari :) gledao sam kod kineza i u Home Centr-u,Ikea i YIsk mi nisu pali na pamet :)

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Која је поента вештачке биљке осим да скупља прашину?
Јесте да жива биљка тражи нешто одржавања али исфилтрира ваздух. Засадите Сансавијеру тзб Индијанско перо, које тражи врло мало воде и светла а одлично чисти ваздух у просторији.
 
Nazad
Vrh Dno