Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp

Da se upisem. Nista spektakularno ali meni funkcionalno.
d3c5b9687fd8368c1b1bfe016ee8adc0.jpg
 
Flopi... Hipsteru:d
 
Podloga iz ikee,odlicna stvarcica.
Flopi služi kao podmetac za solje [emoji2]
 
Da,vertikalni Hama mis, ne secam se oznake ali ako te zanima pogledacu na kutiji pa cu ti javiti.

Inace,kod kaktusa sa leve strane i lampe sa desne stajale su metalne makete aviona hawker hurricane-a i spitfire-a mk2 ali su malo dosadile pa otisle u spajz [emoji1]
 
Kada sam odmah krenuo da naručim podlogu iz ikee a ono prc :)
Zatvoren i online shop.
 
Imaš ba kp one preprodavce što donose iz mađarske

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja sam naručio komponente neke iz Emmija, pisalo je da imaju na stanju i 2 dana isporuka. Čekam da nazovu sad za potvrdu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nesto sumnjam da ce te nazvati. :d
 
Oni nisu imali na stanju, naručio sve u monitoru juče, stiglo danas Dexpressom. Sutra i ja šaljem jedan paket pošto sam pogrešio narudžbinu pa vraćam, isto Dexpress, rade redovno.
 
Jedan triple screen setup :)

 
Dobar, dobar.
 
Evo od mene jedan setup u izradi. :) Ženin i moj kutak za gejming, zabavu i hobije. :D

Nažalost, Alesis monitori navedeni na profilu su nam otkazali saradnju pa sada privremeno koristimo Genius zvučnike koji su se, na moje iznenađenje, sasvim solidno pokazali. :)
Pošto na stolu nema dovoljno mesta za dva monitora pored ove 27ce, a u sobi nema dovoljno mesta za veći sto, uleteo je TV na ispomoć zahvaljujući zglobnom nosaču. :d

Treba još da vidim kako ću tačno isprovlačiti sve kablove pa da uzmem kanalice i posakrivam ih. :) U planu su još paneli da smanjimo akustiku i možda koja RGB trakica. :d

IMG_20200429_204702.jpg
 
"Ženin i moj"...
Nažalost i ja sam u toj situaciji. Jedan kompjuter, nas dvoje, a nijedno ne želi da radi na laptopu. Dijeljenje ne ide, jer sam ja danas nju čekao 6 sati da završi svoje da bih onda ja sjeo da radim svoje.

Sad gledam neke stolove za dva računara, na jedan dio moj, na drugi njen. Ne pada mi ništa drugo na pamet. Ima li neko od vas slično iskustvo?
 
Ja imam takav setup već godinu ipo. Bez problema i dovoljno prostora :). Nedavno sam nam kupio, baš ovde na forumu, i nosač za monitore, tako da je ergonomija sada baš odlična po tom pitanju. Ona može da postavi monitor iznad laptopa umesto da se krivi držeći laptop sa strane.

20200328_183013.jpg20200328_182944.jpg
 
@dzeronimooo Ne znam u čemu je problem? Jedva sam i za ovo isfinansirao, tačnije plaćaćemo još do januara 2022. Odakle nam za još jedan komp? Laptop takođe ispada iz priče jer za ovo što nama treba bi trebao neki osetno skuplji od desktopa.

Mislim da je bolje što smo za te pare sklopili jedan koliko toliko korektan setup nego neke dve kante koje bi jedva služile svrsi i sve dalje je stvar dogovora, što verovatno vama nedostaje kada je ovako nešto problem.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Polako druže, o čemu se radi, ko te je napao, zašto se osećaš uvređenim?
 
Polako druže, o čemu se radi, ko te je napao, zašto se osećaš uvređenim?
Ko se oseća uvređenim? Lepo sam objasnio. Drugačije su potrebe i mogućnosti od njihovih i da ako imaju problem da se organizuju na jednom računaru samo im fali dogovor.

Možda sam pogrešio što nisam stavio 500 smajlija u post da slučajno neko ne bi pogrešno razumeo? [emoji12]

Ja imam takav setup već godinu ipo.
Sad videh tek slike. Simpatičan setup skroz.

Kod nas je problem što meni treba zbog zvuka mnogo veći prostor, njoj zbog softvera kojim radi treba ozboljniji hardver, a oboma su to samo hobiji koji donose jako malo para da bi bili samoodrživi. [emoji53]


Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam takav setup već godinu ipo. Bez problema i dovoljno prostora :). Nedavno sam nam kupio, baš ovde na forumu, i nosač za monitore, tako da je ergonomija sada baš odlična po tom pitanju. Ona može da postavi monitor iznad laptopa umesto da se krivi držeći laptop sa strane.

Pogledajte prilog 284692Pogledajte prilog 284693

Tvoje rješenje je vrlo slično onome što ja imam na umu. Takođe je i fleksibilno, jer kada si sam za stolom, možeš iskoristiti i drugi monitor, što je upravo ono što meni treba. Hvala na dijeljenju.

P.S. Grebu li ti točkići parket? :D

@dzeronimooo Ne znam u čemu je problem? Jedva sam i za ovo isfinansirao, tačnije plaćaćemo još do januara 2022. Odakle nam za još jedan komp? Laptop takođe ispada iz priče jer za ovo što nama treba bi trebao neki osetno skuplji od desktopa.

Mislim da je bolje što smo za te pare sklopili jedan koliko toliko korektan setup nego neke dve kante koje bi jedva služile svrsi i sve dalje je stvar dogovora, što verovatno vama nedostaje kada je ovako nešto problem.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Što se ljutiš? Ne znam ni ja u čemu je problem. Ako vama odgovara tako, super. Naše su potrebe malo drugačije, jer je nama računar alat za posao i radimo na njemu. Sad ja radim, ona je u dnevnoj, kad ja završim ona će doći i staviće nešto da se renderuje, a ja ću biti u drugoj sobi...pa onda opet ja. Trpi moj posao, trpi njen, a ne viđamo se. Umjesto da oboje radimo u isto vrijeme, pa onda pijemo kafu zajedno.
Sinoć sam ja sjeo za računar u 23:00 i trebao sam da prođem kroz neke pdf-ove. Međutim pošto je bilo već tako kasno, koncentracije 0, piši propalo. Dakle, nije stvar u tome da se ne možemo dogovoriti, već je to neizvodivo.
 
@dzeronimooo Aman ljudi ko se ljuti? To da ne vidim u čemu je problem sam napisao zbog: "Nažalost i ja sam u toj situaciji."
Ja to ne vidim kao problematičnu situaciju jer nama računar služi isključivo za zabavu i hobije, tako da bi nabavka drugog bilo čisto bacanje para.

Ni jedno od nas ne radi na njemu nešto što je "oglavu" pa da ne može da sačeka pola sata, sat ili dva. [emoji846]

Ako slučajno jedan od tih hobija iiiikada počne da donosi značajne pare, lako je rešavati onda drugačije.


Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Sad videh tek slike. Simpatičan setup skroz. Kod nas je problem što meni treba zbog zvuka mnogo veći prostor, njoj zbog softvera kojim radi treba ozboljniji hardver, a oboma su to samo hobiji koji donose jako malo para da bi bili samoodrživi. [emoji53]

Pa pazi, ovde kod mene ima prostora na pretek. Pogotovo kada se budem rešio ovog NZXT-a i strpao kutiju negde iza. Kada bih to odradio bilo bi prostora i za te tvoje bookshelf zvučnike na stolu. Ovako kako je sada ima prostora za tastaturu, miš i još jedno 2 ta sintisajzera (ne uzimaj za zlo ako je nešto drugo, ne razumem se :) ) - 80cm je dubina stola.

Tvoje rješenje je vrlo slično onome što ja imam na umu. Takođe je i fleksibilno, jer kada si sam za stolom, možeš iskoristiti i drugi monitor, što je upravo ono što meni treba. Hvala na dijeljenju.
P.S. Grebu li ti točkići parket? :D
Što se ljutiš? Ne znam ni ja u čemu je problem. Ako vama odgovara tako, super. Naše su potrebe malo drugačije, jer je nama računar alat za posao i radimo na njemu. Sad ja radim, ona je u dnevnoj, kad ja završim ona će doći i staviće nešto da se renderuje, a ja ću biti u drugoj sobi...pa onda opet ja. Trpi moj posao, trpi njen, a ne viđamo se. Umjesto da oboje radimo u isto vrijeme, pa onda pijemo kafu zajedno.
Sinoć sam ja sjeo za računar u 23:00 i trebao sam da prođem kroz neke pdf-ove. Međutim pošto je bilo već tako kasno, koncentracije 0, piši propalo. Dakle, nije stvar u tome da se ne možemo dogovoriti, već je to neizvodivo.

Ukoliko ti je to izvor zarade, izgovora nema. Ja najviše radim u kancelariji, ali neretko posla pretekne i posle podne i za vikend, tako da sam uložio u kvalitetan kućni setup. Naravno s vremena na vreme volim i da odigram ponešto. Parket (tarket) je nov i nisam primetio da se grebe. Bar ne ispod moje stolice jer ima gumirane točkiće. A devojka, rekao bih da nema dovoljnu masu da izazove ozbiljniju štetu :d

@pshnd one 2 slike su od uveče i sa stolicama, pa možda i ne odaje utisak prostranosti. Evo kako izgleda po danu i bez stolica.

20200503_174846.jpg

Moram još samo da nadjem DP kabl veći od 1.5m, pošto sam bio u 3 radnje nedavno i nisam našao, a treba mi da bi prošao iza stola, a ne da visi ovako kao na slici.
 
@pshnd one 2 slike su od uveče i sa stolicama, pa možda i ne odaje utisak prostranosti. Evo kako izgleda po danu i bez stolica.
Meni bi ovde i dalje ovako bilo malo prostora baš zbog zvučnika. I ovde kod mene je prekršeno jedno od pravila, a to je da ne bi trebalo da imaš zid direktno iza zvučnika. Preporučuje se bar oko pola metra, ali šta ću kad nemam gde. Zato i gledam što pre da uzmem panele i stavim iza njih da smanjim odbijanje zvuka koliko mogu. [emoji846] Takođe i od zidova sa strane bi trebalo da budu udaljeni, tako da bi u ovom tvom setup-u opet bilo mesta samo za jednog jer bi morao ići na sredinu sobe. [emoji16]

Kod nas je su taman oba zida sa strana dosta udeljena od stola jer sa desne strane su na istom zidu gde su zvučnici i vrata, tako da bi ovako nešto sasvim solidno moglo da se odradi ako zatreba. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Ah, to je svakako druga priča. Ja se bavim drugim stvarima, pa mi taj aspekt ne utiče na setup.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Evo malo iCUE desktop intergracije sa Wallpaper Enginom

Definitivno LS100 je najbolja stvar. Ambilight je vrh i stvarno proširuje iskustvo.

[YOUTUBE]2DGmeS57roc[/YOUTUBE]

Okačiću još klipova kad se tastatura sinhuje sa monitorom, gledanjem klipova (kad svetlo ulazi na ekran i izlazi sa ekrana) i tokom gaminga

EDIT: Evo i synca izmedju moniutora i tast i nekih retro 80s tema iz wallpaper engina :)

https://youtu.be/KWyyHZqPUXw
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno