Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp

Maločas sam video kolegino pitanje i poslao na PM, kao i ti meni što si odgovorio onomad. :)
 
možda offtopic pitanje: planiram da napravim novi sto, sa metalnim nogama. odgovara mi 100x80cm ili 100x70cm i noge kojima se može podesiti visina (pri čemu ne mislim na kurblu ili dugme već fiksirano). ne mogu da nađem koliko bi koštale ovakve noge

https://www.dropbox.com/s/10es52333ujq98a/AURA-DESK.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/yykwcgm3dndtzxg/AURA-DESK-ELEMENTS-492x600.jpg?dl=0

da li je neko upućen u cene? videh da ovakav Ikein sto dimenizija 120x80 košta oko 17K dinara (Bekant)

hmm, ne mogu da postavim slike preko Chrome 79 (Ubuntu 18.04)
 
Poslednja izmena:
Drugari, da li neko od vas ima beku varijantu Ikea Besta tv police, danas sam išao do ikee ali nisam se najbolje snašao a bilo je vec pred kraj radnog vremena..... Ako neko ima nek mi se javi na pm treba mi par slika samo uzivo i da mi izmeri nesto....da mogu da odem sutra da uzmem.... Hvala unapred.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Drugari, da li neko od vas ima beku varijantu Ikea Besta tv police, danas sam išao do ikee ali nisam se najbolje snašao a bilo je vec pred kraj radnog vremena..... Ako neko ima nek mi se javi na pm treba mi par slika samo uzivo i da mi izmeri nesto....da mogu da odem sutra da uzmem.... Hvala unapred.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Sve imaš na njihovom sajtu.

ikea.jpg
 
Sta stavljate ispod stolice kako biste zastitili parket?
 
zameni tockice, stavi silikonske.
p.s. imaju neki u ikei ali imaju *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*nu foru da se ne okrecu ako stolica nije opterecena.
 
Obratiti samo paznju ako se koristi neko staro parce tepiha da je donji sloj istog namenjen za parket. Imao sam neki tepih koji nije namenjen da ide preko parketa i nigde parket generalno nije bio ostecen u prostoriji kad sam ga skinuo. Tu gde je bila stolica se i tepih raspao sa donje strane i parket je bio osmirglan gore nego da je stolica isla direktno po parketu.
 
Da li je neko kupovao Lack zidnu policu? Treba mi nešto tako za sobu, neće nositi ništa teško, samo neke sitnice koje mi stoje na stolu nepotrebno i možda neku dekoraciju, biljkica ili nešto slično.
 
Jesam ja, imam vise komada pa i onu najvecu, nosi svasta, slike, knjige, sat... samo je bitno dobre tiplove i srafove da stavis

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
Hvala puno na brzo odgovoru. Video sam na yt kako jde postavljanje. Poručujem [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugari, da li je mozda neko postavljao sto za komp iznad radijatora?

Naime, zbog nedostatka prostora, jedina opcija mi je da sto gurnem do zida na kome je postavljen radijator, tako da bi sto u vecem delu (gotovo skroz) prekrivao radijator.

E sad, kako bih mozda pravio novi sto, da li mozda neko ima vec neke gotova resenja da podeli?

I da li je zatvaranje radijatora uopste pametna ideja?
Sto zbog kompa i grejanja zimi (centralno grejanje),
Sto zbog stola (planiram izradu ili od punog drveta, ili medijapan),
Sto zbog nemogucnosti toplote da cirkulise kroz sobu??? :/
 
Poslednja izmena:
Nemoj da zatvaras radijator, postavi plocu iznad njega, sa cetiri nogara, radijator nije pametno zatvarati skroz

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
Radijator nikad nije pametno zatvarati. Čovek koji projektuje instalacije grejanja mi je rekao da postoji koeficijent redukcije kad zavesa pada preko radijatora a kamoli nešto ozbiljnije.
 
lanmi86, Alex, hvala na savetima!
Svakako sam mislio da izrezem zadnji deo ploce stola koji nadkriva radijator i da tu stavim neku resetku kako bi vazduh mogao da cirkulise. Jedino me brine kuciste koje ce biti fino podgrejano. :( Postavicu fotografije coska kasnije, pa ako neko ima neku ideju i dobrog stolara, plizz neka seruje - moze i PP :)
 
Komp stavi na sto, ima dobrih stolara koji mogu da naorave bukvalno sta god zamislis, samo ne moze svako to da plati, posto su cene 600e pa na gore

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ takve cene idu ako koristis drvo na primer hrast. Moze da se uradi od medijapana i bajcuje(ofarba) u boju hrasta ili drveta po izboru. Na slici gde je PC kostao je 300€, dimenzije 180x80 i uradjen je od medijapana. Dok druga slika je hrastov trpezarijski sto od hrasta puno drvo sa visokim sjajom i takav kosta 900€.
225b458ae5566f15b261e05fc821d14f.jpg
3e75cbf504d0ea772325f752c370dbb6.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jel ima neko ideju kako da ucvrstim ovaj sto, ljulja se bukvalno ako jace kucam na tastaturi.. hteo sam da stavim volan opet ali nema sanse, ako krenem da motam popadace sve..
 

Prilozi

  • sto.jpg
    sto.jpg
    517.4 KB · Pregleda: 509
IKEA LINNMON / ADILS ?

To je dosta skroman sto. Ni noge ni ploča nisu pune. Radna ploča je od vazdušastog recikliranog papira u obliku šupljikavog saća. Sve zajedno nema nikakvu težinu što je jedan problem. Drugi je što nema nikakvu bočnu potporu/ukrućenje duž nogara.

Sto natrapati sa nečim da dobije na težini - već obavljeno po fotografiji. Nogare bi trebalo učvrstiti pri dnu nekim ojačanjem, letvicama ili sl. Problem kod toga je što su nogare okrugle pa nema mnogo lakih i estetski prihvatljivih opcija. Mogu se dodati i gumene podloške ispod nogara da se sve manje šeta, da ga stabilizuju na poziciji.

Generalno, teško je od tog stola napraviti nešto mnogo čvrsto.
 
Da.. nisam uopste mislio da moze sto ovako da se ljulja kad sam kupovao, da li neki drugi sto iz IKEA-e ima puno drvo i neke konkretnije nogare?
 
Borise, jel mozes da presrafis nogare na po 20-25% od ivice, manje ce da se ljulja, ali mozda ce da pipa butine/kolena?
Ili da kupis jedan L nosac i nasrafis na zadnju sredinu stola, pa u zid?
 
Ja sam bas na ljuljanje obraćao pažnju pa sam se opet zeznuo jer je u prodavnici bio fiksiran a nisam provalio. Elem, rešio sam problem time što sam ga zabio u zid koji nije ravan pa sam na jednoj strani ivice napravio kvazi klin od papira i sada ne mrda nigde.
 
IKEA u sve te njihove jeftine radne ploče forsira takav tip ispune. Iverica je samo u okviru i na mestima gde treba da bude šrafljeno. Ostalo je šupljikavo papirno saće. Ta ploča je većim delom šuplja i nogare ne mogu da se šrafe proizvoljno gde se zamisli. OBAVEZNO OBRATITI PAŽNJU NA TO.

https://www.youtube.com/watch?v=9vNRY6natiY

Čak i takvi njihovi stolovi sa ladicama su bez šrafljenja već sa silikonskim podloškama između dela sa ladicama i radne ploče. Stabilnost i jeftini IKEA stolovi ne idu baš u istoj rečenici.

No, to je preveliko širenje ove teme, adekvatnije je za ovu temu:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?140625-Kompjuterski-sto-uradi-sam
 
Poslednja izmena:
Borise, jel mozes da presrafis nogare na po 20-25% od ivice, manje ce da se ljulja, ali mozda ce da pipa butine/kolena?
Ili da kupis jedan L nosac i nasrafis na zadnju sredinu stola, pa u zid?

Probao bi nesto jednostavnije pre toga ali uzecu u obzir :)

Ja sam bas na ljuljanje obraćao pažnju pa sam se opet zeznuo jer je u prodavnici bio fiksiran a nisam provalio. Elem, rešio sam problem time što sam ga zabio u zid koji nije ravan pa sam na jednoj strani ivice napravio kvazi klin od papira i sada ne mrda nigde.

Moze neka slicica ne znam bas na sta mislis :)

Nabio sam ga sad skroz uz zid (sve sa kablovima, nadam se da im to ne smeta) i jos dodatno poodvrtao onu plastiku na dnu nogara za podesavanje visine, sad je bas dosta bolje, to nabijanje uza zid je izgleda bas pomoglo.. probacu sa volanom da li je izvodljivo sad :)
 
Nije problem ploča (makar ne kod ljuljanja), nego nedostatak vezača. Njih možeš improvizovati drvenim letvama kojima bi povezao sve 4 nogare (napraviš od njih pravougaoni oblik i u ćoškove ušrafiš noge kroz njih, pa u ploču).

Zbog tog problema sam ja naručio http://www.legsistem.co.rs/srp212/product_item/noge_za_stolove.html
Na slici se ne vide dodatni vezači sa po dve šipke koje povezuju levi ram (leve nogare i šipka koja ih veže ispod same ploče) sa desnim ramom.
 
Ništa bez krute grede ili još bolje okvira

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno