Šta je novo?

Amd ryzen 7 1700 vs i7 7700hq

Koji god realno, neces omanuti, obe su jake masine.[emoji3]

Ovo su prvi punokrvni amd-ovi sa vega grafikom, u novembru sada bili predstavljeni, bilo bi kul videti kako se ponasaju.
 
Nema sta da trazi 7700HQ pored R7 1700, na tim klokovima.
 
Za Archicad se doduse preporucuje najvise intel, postoje u desktop varijanti i AMD radne stanice, ali sto se tice mobilnih WS treba tek videti kako ce da radi ovaj novi amd, posto do sada nisu imali nikakve high performance procesore za laptopove, tu je do sada jedini izbor bio intel za jace konfiguracije.

Ali bih svakako da sad uzimam, uzeo amd, cisto zbog testiranja, iako nisu nista jeftiniji od intela.

I gledaj da uzmes bez operativnog...ispadne jeftinije dosta.
 
Za sve CAD programe su zajedničke 2 stvari - potrebne su ti dobre single-thread performanse i profi grafička karta.

Poslednjih godina, skoro svi su optimizovali bar deo programa za multi-core procesore. Archicad je među njima. S obzirom da ovaj i7-7700HQ ima tek malo bolje ST performanse od R7 1700, a primetno lošije MT, nema razloga uzimati i7, ako je im je cena ista.

Što se grafike tiče, jedino je Autodesk prešao na DirectX, pa za njihove programe mogu da se koriste i gaming karte bez gubitka performansi. Pošto Archicad koristi openGL, svejedno je šta se koristi od gaming varijanti. Bitno je da ima bar 3-4 GB memorije
 
pa jedino me to i bunilo eto cujem svi intel intel... a svidelo mi se 8 jezgara sto ima amd, za graficke ne znam ali bolje da pitam vas koji se razumete jer nisam u toku uopste... cekam jedan polovan laptop ako se ne proda, star 3 meseca za 1200e...

Kaby Lake Intel Core i7-7700HQ Quad Core (2.8GHz-3.8GHz)
16GB DDR4 2400MHz
1TB 7200RPM HDD
NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB GDDR5
17.3" Full HD (1920x1080) 120Hz Refresh Rate G-Sync

ASUS GL702VS, svidela mi se graficka koja je verovatno bolja od rx580 sa 4gb memorije.
 
Daleko bolja.
 
Nadam se samo da ima neki ssd od bar 256gb u tom laptopu...inače odlična sprava, malo valja smanjiti napone zbog priličnog zagrevanja ali tera sve bez problema.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ima valjda slot za m2 ili nvme.

Zbog naseg trzista uglavnom izostave, bude jeftinije.
 
nema ssd. cena mu je 1200e... dok sam gledao po oglasima nasao sam ovaj nov sa 2god garancije, vidim korisnik ima sve pozitivne ocene, s tim sto trazi da se unapred uplati 100e i ima madjarsku tastaturu sto meni ne smeta.

ASUS ROG GL702VS

Intel Core i7-7700HQ (4 x 2.80GHz / 3,80GHz Turbo, 6 MB Cache),
17.3" FULL HD (1920x1080) LED matt 120Hz WV (WideView, 170°),
16GB DDR4 2400MHz,
1000 GB SATA 7200rpm + 256 GB M.2 SSD,
nVidia Geforce GTX 1070 8GB GDDR5
cena - 1.645 eur

Da li za te pare ima neki bolji ili taj da planiram da uzmem. svakako za polovan bih doplatio za neki ssd a ovaj ima vec u sebi ugradjen.
 
Naziv teme je: Amd ryzen 7 1700 vs i7 7700hq

Dakle R7 ce sahraniti i7 kao sto je Ivan vec pomenuo, ja mogu da ti budem samo svedok. :) Ako si vec planirao da das novac, daj ga za R7... :)
 
Nazad
Vrh Dno