Šta je novo?

Savet u vezi kupovine telefona

desp

Znamenit
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poruke
9,505
Poena
1,025
U sledećih dan-dva možda zamenim telefon, a kandidati su:
- HTC U11, dual sim, 128GB
- S8, dual sim, 64GB
- Mate 10, dual sim, 64GB
- S7E, dual sim, 32GB

Prva dva koštaju oko 490-500eur, Mate oko 520eur, a poslednji oko 440eur.
Nekako najviše naginjem ka HTC, ali vidim da nije preterano popularan ovde na forumu. Da li ima neki dobar razlog zašto bi ga trebalo zaobići ili zašto je neki od drugih bolja kupovina?
Mate 10 mi se najviše sviđa, ali imam malo rezervi prema Emui.

Hvala.
 
Dual kartica opet sa druge strane... Ipak i meni se cini da ti je komentar odlican. I meni se vise svidja NOKIA opcija. Baterija i RAM memorija je ono cime sam se vodio kada sam birao... Dajem ti rep za ovo cim dobijem mogucnost, danas sam istrosio sve na razne dobre postove, sto mi se samo jednom desilo do sad :)
 
E sad... NEO 2 paket kod VIP-a... Uzeo dva za 1000 dinara mesecno sto je odlicna ponuda. Bio sam sinoc da "uzmem" telefon u VIPu, ali... Ako uzmem telefon paket mi se prebacuje na 1699 dinara + dodatak za cenu telefona. Za pomenutu Nokiju 6 to je sasvim ok prica, ali... (opet neki "ali" ) Posle 2 godine verovatno necu moci da se vratim na stari paket. Kod Telenora sam nekada davno imao neki NET550 ili slicno koji je istekao i svi paketi posle toga su bili samo skuplji. VIP je imao neke rodjendanske kartice koje nikada ponovo nisu obnovili. U Handy-u me ubedjuju da cu ponovo moci da se vratim na paket jer paketi budu samo bolji. Tesko... Bio sam po inos(t)ranstvu i tamo nisam vide slicnu ponudu kao sto ima VIP. Daju ali u okviru svoje mreze, VIP daje i ka fiksnim telefonima sto mi bas, bas odgovara. Sluzbenica u VIPu mi na jednostavno pitanje krece sa marketing ispiranjem mozga (ista tehnika koju koriste ovi sa telefonskom prodajom)... i posle treceg puta joj lepo kazem "Ako sad uzmem telefon necu moci da se vratim na 1000 dinara posle dve godine?", a ona krece sa sopstvenom interpretacijom "moci cete, bla bla bla, bla, bla, tarife koje u tom momentu budu na trzistu, tako da cete sigurno moci". Gleda te u oci i laze te... Moj pogled je vise "gledam te u oci i ubio bih te ali je suvise kamera i svedoka u okolini" :) Nisam siguran sta da uradim... Neki savet opet? Hvala!
 
Ivane i ako možeš da mi još objasniš šta u stvari znači sa 2017 i bez toga i zašto je bolji sa 2017?

Većina proizvođača danas praktikuje, zbog ogromnog broja modela, da etiketira modele iz istog tržišnog segmenta ozankom godine za koju je namenjen kako se kupci ne bi pogubili. Primer Samsung serije J i A:
J3 (2015), J3 (2016), J3 (2017)
J5 (2015), J5 (2016), J5 (2017)
J7 (2015), J7 (2016), J7 (2017)
A3 (2015), A3 (2016), A3 (2017)
A5 (2015), A5 (2016), A5 (2017)
A7 (2015), A7 (2016), A7 (2017)

Podrazumeva se da su uređaji za sledeću godinu bolji od onih za predhodnu, inače ne bi niko ni kupovao.

Inače, Huawei je ove godine zakomlikovao situaciju jer isti model daje pod tri imena, zavisno od tržišta. Negde je P8 Lite 2017, negde P9 Lite 2017 a negde Honor 8 Lite 2017. S tim da ovaj potonji ima male razlike i u kvalitetu ugrađenih komponenti (slabija kamera, drugačiji tip displaya) dok je izgled i jačina hardvera apsolutno isti (grafa, čipset, memorija).

ako ima slabiji chipset, isao bih na Nokia 6, za 2.000 dinara vise od Honor 8 Lite.
Dual zvucnici, veci ekran, cist Android, robustan telefon, bolja pozicija FP senzora, vise interne.

Moj klinac ima Honor 8 Lite a ja sam imao Nokia 6. Bolja je Nokia 6 iz gore navedenih razloga. Oba telefona su prelepa, ali Nokia 6 ima premium feel kad se drži u ruci. Kao da je flagship kategorija.
 
Poslednja izmena:
Moj klinac ima Honor 8 Lite a ja sam imao Nokia 6. Bolja je Nokia 6 iz gore navedenih razloga. Oba telefona su prelepa, ali Nokia 6 ima premium feel kad se drži u ruci. Kao da je flagship kategorija.
Hvala na odgovoru, izgleda da cu ipak jednu karticu da vezem za telefon... Za Nokiju...
 
Nov korisnik i nece da daju. Maltretirali su me prvo da sam zakasnio za jedan racun a ja omasio elektronski da platim, nisam dovrsio do kraja. i kao nov sam korisnik kod njih. Onda mi to kao ocistili, dodji sutra. Dodjem sutra izbacuje im 0/0 sto znaci kao kreditni biro ili neki drugi provajder mobilni. Odem u telenor kod njih sam bio jako dugo, sve cisto kao suza. Odem u kreditni biro, kao kasno sam dosao (ma da kad su me razvlacili po poslovnicama od BKA70 do Delta City-a) poslace na mail. Na telefon mi stigao mail ali ne mogu da otvorim pdf. Em je restartovan na fabricko skoro em je krsh telefon. Pitam sluzbenika u Delta City-u u Vipu da mu posaljem mail on nece. Kao prenecu mu virus. Ja mu dajem licnu kartu, evo imam dve kartice, dva ugovora kod vas, slobodno ako je virus od kreditnog biroa u PDF-u zovi Internet policiju :) . Ma jok, covek nece ni da cuje. Sacekam drugu smenu, kaze sluzbenik dok se spremao da ide kuci "mogu li jos nesto da pomognem?", rekoh rukom samo kratko "ne!". Mislim se u sebi "Pa sta si i pomogao uopste... nemoj vise molim te da mi pomazes". Decko iz druge smene mi da mail, ja posaljem, tu bila i neka iz banke zena. Gleda ona izvestaj. Kaze pa cisti ste kao suza, ni krediti ni nista. I na kraju se ispostavi da sam nov korisnik pa zato. Ne shvatam cemu to maltretiranje i setanje od poslovnice do poslovnice, slanje do drugih mobilnih operatera sa kojima sam raskinuo ugovore, do banke, do kredinog biroa. Cemu sve to? Kao da uplatim 26.000 kao akontaciju. Pa ljudi taj telefon je nesto skuplji u prodaji. Sto bih ga onda uzimao kod vas i dizao NEO2 sa 1000 na 1700 dinara? Sad imam opciju u Handy-u da uzmem taj telefon ali da otvorim racun u... zaboravih kojoj banci... kao nema placanja odrzavanja racuna... Pa cemu interes banke onda? A ako ima odrzavanja onda ce na 24 meseca to da izadje 7-8 hiljada skuplje.

Ako moze neko predlog sta je najbolje da uradim i da li da uzmem neki drugi telefon posto sam bacen u vodu od strane Vipa kao suvise mlad korisnik. Bitno mi je 3gb RAM, dve kartice, dobra baterija i kompas kao opcija. Koristio bih ga i za navigaciju, da mogu da snimim razgovor (u poslovne svrhe kada mi se objasnjava sta treba da uradim, mnogo podataka u kratkom vremenskom periodu) i da pritom nije blokiran mikrofon ako sam tada snimao zvuk ili video. Nokia 6 izgleda kao dobar izbor. Jako sam bio zadovoljan i sa Sony Experia 2. Repujem za dobar odgovor, hvala puno!
 
Nazad
Vrh Dno