Šta je novo?

Kako povezati TV i PC preko mreže?

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,510
Poena
445
Valjda nisam promašio forum...

Skoro sam nabavio nov mobilni koji ima mogućnost da se bežično poveže na tv i da prikaže sliku i to radi odlično...

Palo mi je na pamet da na isti (sličan) način povežem tv i pc, ali ne znam kako...

TV je lg 652v i podrzava miracast i widi (webos 2.0), ali nisam siguran da je to ono što mi treba.

Malo sam googlao i postoji način preko vlc plejera i serviio konzole, ali mi to deluje kao komplikovano rešenje.

Ima li neko ideju, ili bar da me uputi šta i gde da tražim?

tv je povezan na ruter preko wifi-ja, pc preko kabla, na istoj su mreži...
 
Desktop je u pitanju i vezan je na lan, a tv ide preko wifi konekcije
 
Ako ti treba za filmove ja na istom modelu TV-a koristim Plex/XPlay kombinaciju preko wifi-ja. Razmišljam i da provučem HDMI kabl preko plafona, trebalo bi mi za igranje u dnevnoj sobi (ako PS3 kontroler radi kroz zid), kabl je 2500-3500 dinara za 15-20 metara.
 
Ne treba mi za filmove, treba mi da prebacim desktop. Za filmove koristim serviio (isto kao plex, dlna).
 
Hoćeš desktop da projektuješ na tv preko wifi-ja ?
 
Da. Mislio sam da je moguce kombinacija preko istog rutera, desktop da bude vezan kablom, a tv se kaci na ruter preko wifija, ali izgleda da ne moze. Ima neka kombinacija preko serviia i vlc plejera i dlna, ali mi deluje komplikovano.

Posto tv podrzava miracast, izgleda da mi treba i neki miracast dongle za pc, samo jos da otkrijem koji, a da nije preskup, posto mi sve ovo retko treba...
 
Da. Mislio sam da je moguce kombinacija preko istog rutera, desktop da bude vezan kablom, a tv se kaci na ruter preko wifija, ali izgleda da ne moze. Ima neka kombinacija preko serviia i vlc plejera i dlna, ali mi deluje komplikovano.

Posto tv podrzava miracast, izgleda da mi treba i neki miracast dongle za pc, samo jos da otkrijem koji, a da nije preskup, posto mi sve ovo retko treba...

bas sam pre par dana trazio isto ovo za kolegu sa posla. Razbili smo se i nismo nasli resenje koje ne ukljucuje dongle. miracast, chromecast... Kineskih uredjaja imas vec od 10ak dolara.
 
Daj link ka nekom od tih kineskih uredjaja, ja sam na brzinu pretrazio i uglavnom nalazim adapter za tv, to mi ne treba.
 
Izgleda ja ne razumem kako to funkcionise, ili se nas dvojica ne razumemo.

tv vec ima wifi i podrzava miracast. kad nakacim telefon na njega sve radi ok

ja sad hocu i pc da nakacim, tako da projektuje desktop na tv-u bežično. šta mi je potrebno za pc? samo wifi adapter ili nešto drugo?



@adamche

pročitah na brzinu, izgleda da to sluzi da povezes android mobilni na pc, nesto kao continuum na windows mobile.
 
Zašto ne kupiš Chromecast za TV? Mi to u firmi koristimo na sastancima da projektujemo PowerPoint i desktop.
 
Na PC-u ti treba Wireless kartica (nisam siguran da svi cipovi podrzavaju), TV i PC treba da se povezu direktno bezicno (tako miracast funkcionise).

Imas na youtube-u kako se povezuju laptop i smart tv.
 
Poslednja izmena:
A kako onda radi ovo preko android telefona? I tv i telefon su vezani na ruter, ne direktno?

@gadafi
Nije mi to bas neophodno, vise me interesuje da naucim kako radi koje su mogucnosti. dlna mi zadovoljava 95% potreba
 
Ovo mi deluju kao dobri tekstovi, procitacu ih kasnije detaljnije, hvala
 
Ako nešto uspeš da uradiš javljaj obavezno, zanimalo bi i mene.
 
Sta bi na kraju...mora wifi dongle ili je neko provalio kako funkcionise preko lana? Onaj link za miracast over infrastructure..
 
Miraacst over infrstracture nisam uspeo. Imam neki usb wifi, pa sam probao sa njim, ali samo pise connecting i vrti kursor i nista... Posle sam uleteo u neke obaveze i ostavio to za drugi put. Koliko sam uspeo da izguglam, mora wifi koji to podrzava, a nema ih mnogo, ili spisak nije azuran.
 
Nazad
Vrh Dno