Šta je novo?

Nov SSD - masina radi ali se napajanje gasi

whiskeytown

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2007
Poruke
37
Poena
304
instalirao ssd i od tad napajanje zapadne samo u "sleep mode" tj masina normalno radi ali se napajanje ugasi. Pre instaliranja ssd-a racunar je zapadao u sleep mode ako se nista ne desava (kako bii trebalo) a sada ovako (i cini mi se po tajminzima pravilno). Cim malo "provilenim" misem po 3.5 inch disku samo se upali ...:)
 
Poslednja izmena:
Kako to misliš mašina normalno radi ali se napajanje ugasi?
 
nathan-fillion.gif
 
pa sve normalno radi samo se napajanje ugasi kao kad cela masina zapadne u sleep mode, kako se to vec zove ono,ne radis za kompom on se zagasi u sleep mode, samo neka led blinka na kucistu (kako vec kod koga) i cim nesto krenes da radis on se aktivira. Da li mozda ima veze sa granama od napajanja, kako je povezano...mozda nisam dobro formulisao, masina kao da ne registruje ceprkanje po ssdu kao aktivnost i psu se gasi u tajminzima predvidjenim za sleep mode, cim proceprkam po HDD-u pali se i napajanje
 
Poslednja izmena:
Dakle, da rezimiramo... tebi računar radi kad se napajanje ugasi? :) Kako si ustanovio da se napajanje ugasilo... hajde nam to objasni? Kakvu promenu primetiš na računaru koji radi kad se to desi :)
 
""provilenim" misem po 3.5 inch disku"
20171231_010350_HDR.jpg
Kod mene radi, upravo "provilenih".
 
Poslednja izmena:
Dakle, da rezimiramo... tebi računar radi kad se napajanje ugasi? :) Kako si ustanovio da se napajanje ugasilo... hajde nam to objasni? Kakvu promenu primetiš na računaru koji radi kad se to desi :)

da, ladno je wdblue, prestane da se vrti,bash je noisy,napajanje se skoro ni ne cuje
 
Hajmo polako redom:

Sve je bilo normalno pri koriscenju racunara pre SSD ugradnje. Ostavis komp na lupam pola sata i on ode u sleep mode tj ugasi monitor, svi ventovi stanu, mrtva tisina i power led blinka.
Pomerio si misa ili stisnuo nesto na tastaturi o komp se ukljuci i pali ventove, monitor, nastavis sa radom. Sasvim normalan sleep rezim kompa.

E sad: ugradio si SSD i komp opet posle pola sata ode u sleep, jel tako? Ako je u sleep modu, kako ceprkas po HDD-u kada je iskljucen?

Jedino logicno sto mogu da izvucem odavde je da brkas terminologiju te se HDD gasi i kada ga proceprkas opet ga pali i cujes ga... ne znam sta drugo izvuci iz ovog sto si napisao...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno