Šta je novo?

Ledger Nano S/X

Sve što ima softver na sebi može biti hakovano. Ima članak na mediumu o čoveku koji je zaboravio PIN na trezoru, pa mu je neki mali Mustafa pomogao da uradi dump firmvera I očita PIN. Čak je moguće da je isti dečko koji je otkrio i ovaj propust na Ledgeru.
 
Bas tako Ledger Nano i Trezor bukvalno su iste sanse da se hakuju,ali sto neko rece na youtube kako god okrenes opet je sigurnije tu drzati novcice nego na menjacnicama ili na Exodus-u i slicnim novcanicima.

Jako je siguran i Paper wallet samo to ne moze sa svim valutama....

Ne svidja mi se sto Trezor podrzava manje valuta nego Ledger Nano S a skuplji je nema nikakve logike...Kraci mu je i usb kabl,manji je,manje podrzava novcica a opet skuplji...

Mozda nabavim i Trezor iako mi se ne svidja cisto da ga uporedim sa Ledger Nano S da vidim kakve su to razlike....Tj. mozda ga nabavim sledece godine :).
 
Poslednja izmena:
Nešiću, ti mora da koristiš nuklearni kofer tj laptop sa izvađenim wifi modulom, ethernet i usb portovima i sa ubačena dva hard diska u RAID 1 modu i tu držiš wallet. Kao stara kuka, sigurno ne držiš hot wallet ? :D
 
nesic ima toliko da ne mogu svi coini da stanu na jedan hard wallet :d
 
Bas tako Ledger Nano i Trezor bukvalno su iste sanse da se hakuju,ali sto neko rece na youtube kako god okrenes opet je sigurnije tu drzati novcice nego na menjacnicama ili na Exodus-u i slicnim novcanicima.

Jako je siguran i Paper wallet samo to ne moze sa svim valutama....

Ne svidja mi se sto Trezor podrzava manje valuta nego Ledger Nano S a skuplji je nema nikakve logike...Kraci mu je i usb kabl,manji je,manje podrzava novcica a opet skuplji...

Mozda nabavim i Trezor iako mi se ne svidja cisto da ga uporedim sa Ledger Nano S da vidim kakve su to razlike....Tj. mozda ga nabavim sledece godine :).

Ajde ako kupiš ranije, napravi neku mini recenziju.

Inače ako je ovo na Ledgeru provaljeno a ovi su ispravili to je bar jedan pozitivan znak da je Ladger verovatno sigurniji od Trezora, verovatno.

A i ništa nije sigurno ako se kači na javne zaražene računare i fizički ima pristup ko hoće.
 
Inače ako je ovo na Ledgeru provaljeno a ovi su ispravili to je bar jedan pozitivan znak da je Ladger verovatno sigurniji od Trezora, verovatno.

Kako si izveo takav zaključak?! [emoji848]

U članku koju sam spomenuo, čoveku koji je zaboravio PIN je rečeno da ne ažurira firmver na Trezoru, jer će izgubiti back door. Uvek se otkrivene stvari krpe.
Imaju svoj bounty program koji nagrađuje one koji otkriju propuste, a za uzvrat moraju da ćute o njima.
 
Ajde ako kupiš ranije, napravi neku mini recenziju.

Inače ako je ovo na Ledgeru provaljeno a ovi su ispravili to je bar jedan pozitivan znak da je Ladger verovatno sigurniji od Trezora, verovatno.

A i ništa nije sigurno ako se kači na javne zaražene računare i fizički ima pristup ko hoće.

Ok,vazi se evo ti jedna strana recenzija zanimljiva dok ne uradim svoju :)

I jos nesto da napisem onaj trezor t je glupost zesca sta da radi covek kad mu se pokvari jednog dana ekran na dodir da ceka jedno 2 nedelje drugi a hoce odmah da podigne ta sredstva za trezora t.
 
I jos nesto da napisem onaj trezor t je glupost zesca sta da radi covek kad mu se pokvari jednog dana ekran na dodir da ceka jedno 2 nedelje drugi a hoce odmah da podigne ta sredstva za trezora t.

Ako čuvaš kripto na takvom novčaniku onda ti nije problem da platiš DHL da ti stigne novi za 24h :D
 
Pa, šalju DHL-om, 2 do 5 radnih dana, pošto šalju iz Češke, Srbija im je na 2 radna dana.
Mada, budimo još realniji, ako držiš mnogo novčića, a bitno ti je da su ti uvek na raspolaganju, uzmeš onda više od jednog uređaja i namestiš da svi koriste isti novčanik. Ako jedan crkne, neće 2 ili 3 :)
 
Ok,vazi se evo ti jedna strana recenzija zanimljiva dok ne uradim svoju :)

I jos nesto da napisem onaj trezor t je glupost zesca sta da radi covek kad mu se pokvari jednog dana ekran na dodir da ceka jedno 2 nedelje drugi a hoce odmah da podigne ta sredstva za trezora t.
Mislis da ledger ne moze da crkne? Isto je to.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nisam znao da su tako brzi :) pa necu za sada jos jedan mozda tamo na leto tek.

Pa nisam pricao o crkavanju celog uredjaja nego da se pokvari sam ekran na dodir tj. da se ne odaziva taj deo da njemu na Ledger-u imas dugmice kao i na prvom Trezoru pa mislim da su manje sanse da se to pokvari od ekrana na dodir.
 
Pre ce neko opet da hakuje ledger nego sto ce taj ekran na trezoru da crkne

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Nije tačno, vidiš da touch screen telefoni nisu zaživeli, zbog previše kvarova nazad smo na tasterima :)

Ja sam uzeo ledger nano u prodavnici u Bangkoku za oko 80 eur, inače imali su i trezor i sve odmah dostupno. Sada ću da ga konfigurišem pa srećno mi
 
Ledger nikad nije hakovan....Ako mislis da je hakovan jer neki klinac kaze da ga je hakovao u redu ali koliko sam shvatio iz te price on moze da ga hakuje ako taj isti Ledger Nano S ima u rukama a ako ga nema ne moze,a ostali slucajevi hakovanja su bili u vezi sa 24 seed reci a za to su sami korisnici krivi sto ga nisu odmah po dobijanju resetovali makar 2 puta i stavili svoje seed reci.

Trezor je ranjiv i dalje koliko Ledger Nano S nije Trezor nista bolji....

Za 80 eura to je dzabe :) dobro si prosao sta ti pise na njemu da je proizveden u Francuskoj ili ne?
 
Poslednja izmena:
Za 80 eura to je dzabe :) dobro si prosao sta ti pise na njemu da je proizveden u Francuskoj ili ne?

Francuski je, original sigurno, detaljno sam se uputio kako da prepoznam, a imali su i Trezor i KeepKey. Redovna cena je oko 100, bila valjda tada neka bitkoin konferencija negde u gradu pa je bio nešto preko 80, no nebitno, za ono što će na njemu da stoji vredi i 1000 :)

Zašto Ledger a ne Trezor, videh da ltc fondacija prodaje ledger kao oficijelni hard wallet, imaju i onaj zlatni za nešto preterano para.. pa kao, biće većinom ltc na njemu pa zato ledger, nisam se inače udubljivao u razlike.

edit:
evo ako je neko u BKK, ovde ima, bez čekanja : https://siambc.com/product-category/all-products/
 
Poslednja izmena:
Osim ako neko ne voli da sedne na display od Trezora ;-)

Extra cena za Ledger, i realno ko ima mnogo love u kripto i 3 su jeftina da mu je to sigurno. Da se i dva pokvare u isto vreme male su sanse.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Imate li neki link za naručivanje ili kupovinu direktno u Francuskoj, ako se već tamo pravi?

Mi Note 3
 
Pa imas link na njihovom oficijalnom sajtu stavis drzavu France ulicu broj telefon i to je to....Ne mozes direktno da udjes u fabriku i da kupis....

Lappy-Eto prilike za biznis kupis za 80 tamo prodas ovde za 100 :D.
 
Nije u francuskoj 80e, to je cena bez poreza, drug je kupovao licno u prodavnici u parizu i naplatili su mu i porez, 94.8 evra tamo kosta.
 
Jel nabavljao neko skoro Ledger S, da li ima preporuku odakle nabaviti, kupujemprodajem ili neka druga opcija?
 
JA bi ovakvu stvar kupovao samo direktno za*mjau**mjau**mjau**mjau* radnju sa KP
 
Ahaaaaaa, nisam lepo razumeo kontektst :D
Hvala na savetu i razjašnjenju :)
 
Nazad
Vrh Dno