Šta je novo?

Ledger Nano S/X

Isto *ranje, veće pakovanje. Ne vidim poentu trolovanja teme drugim brendom.
 
Ja sam mislio da malo izmenjamo misljenja oko ovih hd waleta jer oni bi trebalo da budu sigurniji nego bilo koje drugo resenje , po internetu ima puno oprecnih misljenja, i za trezor i za ledger i da su i jedan i drugi pod udarom heklera sto je logicno jer je cripto postao ozbiljan biznis. voleo bih da iskristalisemo koliko toliko sta je u ovom trenutku najbolje resenje kako po sigurnosti tako i po upotrebljivosti, ako ga uopste ima jer lopovi ne spavaju, a sad su vec ozbiljne pare u igri
 
I mene zanima koji je bolji i zasto

Sent from my Z5
 
Isto je. Vikace ljudi da je Trezor boljinjer wto oni su uzeli trezor pa svako voli pravda svoj izbor. Prednosti nema. Moj izbor ne ledger a koristio sam i trezor.
 
Ja sam mislio da je Ledger bolji, da ima bolju podrsku, uvek nove coine, da je nekako moderniji, ali sam na kraju ipak kupio Trezor jer mi je iz neobjasnjivih razloga delovao pouzdanije. I dalje inace mislim da je Ledger moderniji.
Ali nebitno, jer ionako sam u medjuvremenu NAZALOST dosao do stava da ovi Miki Maus coini koje ne podrzava Trezor nisu ni vredni duzeg cuvanja.
 
Ja sam mislio da malo izmenjamo misljenja oko ovih hd waleta jer oni bi trebalo da budu sigurniji nego bilo koje drugo resenje , po internetu ima puno oprecnih misljenja, i za trezor i za ledger i da su i jedan i drugi pod udarom heklera sto je logicno jer je cripto postao ozbiljan biznis. voleo bih da iskristalisemo koliko toliko sta je u ovom trenutku najbolje resenje kako po sigurnosti tako i po upotrebljivosti, ako ga uopste ima jer lopovi ne spavaju, a sad su vec ozbiljne pare u igri
Pusti te priče. Ako ti neko nije u sobi sa pištoljem uperenim u glavu, onda ti je hardverski najboljeg rešenje.
A ako je on nekako kompromitovan dok si ti na netu, mada, ne vidim kako, onda nije problem u novčaniku, već u kompjuteru koji koristiš.
Obrni, okreni, wallet to je najmanja briga.
 
Izbacio je ledger update firmware na 1.41 i izgleda da je popravljen problem sa eth jer nisam primetio da savetuje vise da se koristi web novcanik. Podržava sada i više "aplikacija" od jednom nego ranije. Nisam detaljno zagledao šta je još novo ali dobro je da se radi i otklanjaju problemi.
 
Naravno, novi najbolje.
Skrenuo bih samo pažnju da se propust odnosi na verziju 1.3.1, koja je početkom meseca zamenjena verzijom 1.4.1.

Bilo kakav polovan uređaj ili nov, a da je sa oglasa ili od preprodavaca se mogao pre same upotrebe ažurirati, a i posle neke kraće upotrebe se sredstva mogu prebaciti na potpuno novi novčanik za koji će seed biti generisan posle firmware updatea na 1.4.1.
 
Meni stize sutra-prekosutra od coveka iz Subotice 100 eur-a kosta izaslo bi me vise da kupujem od samog proizvodjaca.

Kad dodje bacicu par utisaka...:)

Jel zna neko neki nacin da se nabavi Ledger blue osim od samog proizvodjaca jer ga nema na kupujem prodajem.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno.... kupujete zbog sigurnosti a kupujete od preprodavaca....držaćete novčiće u vrednosti od nekoliko 'iljada $ na njemu a stisli se za razliku od par desetina....ko ne plati na mostu, plati na ćupriji...
 
A sta taj preprodavac moze da mu uradi kad ga resetujem i odradim upgrade na verziju 1.4.1?Sto bi castio carinu sa 50 eura ili vise?

Ljudima koje je Ledger nano s ``hakovan`` su ljudi koji ga nisu resetovali i stavili svoj pin i svojih 25 reci....

Odavno smo utvrdili to u temi....

Ako mislis da si sigurniji kad ga dobijas iz fabrike direktno varas se i zaposleni u fabrici mogu da mu ubace sta god zele da niko ne zna.
 
Pa to mogu svuda :D sta mislite vi ko pakuje ledger nano s covek ili robot?
 
@Fallout...znaš i sam da ako je hack hardverski možeš menjati softver koliko hoćeš puta neće ti pomoći....al' dobro, niko me ništa nije ni pitao...izvin'te na smetnji...
 
@Fallout...znaš i sam da ako je hack hardverski možeš menjati softver koliko hoćeš puta neće ti pomoći....al' dobro, niko me ništa nije ni pitao...izvin'te na smetnji...
Pa nisi u pravu, u ovom slučaju. Šta god da je bio problem je zakrpljeno u poslednjem updateu, jer se nije ažurirao samo firmware, već i MCU, jer je prethodni mogao biti hakovan na način opisan na već ostavljenom linku.

Dakle, ne postoji apsolutna sigurnost ičega, ali eto, radili su na rešenju, pa ga i pustili u javnost.
 
I drugi ljudi su uzimali od tog lika niko se nije zalio ako sam toliki baksuz nek ode sav novac sta da radim....

Mnogi su uzimali i od nekog lika iz Bg-a isto se niko nije zalio.
 
Danas mi stigao Ledger Nano S prvo sam ga konfigurisao sa pin-om i ubacio 24 reci bez internet veze zatim sam prikljucio net odradio update na 1.4.1 bez problema zatim sam ponovo iskljucio net i resetovao ga sa novim pinom i novim 24 reci sada isprobavam sve novcanike....

Sve u svemu zanimljiv uredjaj trebao sam jos odavno da ga nabavim,u pakovanju dolazi sve sto treba i da napomenem da je upustvo na Madjarskom jeziku i da usb ima na sebi ikonicu od ledger-a...Na samom Ledgeru nema prasine vidi se da je sve novo....
 
Ne moraš gasiti net, ne šalje uređaj to što ukucavaš na njemu na pc. A i kada bi slao, virus bi mogao kasnije kada dođe net da pošalje podatke, tako da ni u imaginarnom smislu nema potrebe. Kripto korisnici su savetovali restore uređaja sa sopstvenih 24 reči čisto da se bude siguran nakon kreiranja da su dobro zapisane u slučaju kvara/krađe uređaja. Da ne bude posle kukanja kada ne radi restore na novom uređaju zbog greške u rečima.
 
Ok nisam znao to prvi put mi je :).Restore uredjaja sam uradio :)....
 
Poslednja izmena:
Ne možeš tek tako svojih 12 ili 24 da zadaš, jer je poslednja reč kontrolna, tj. zavisi od prethodnih u nizu.
 
Meni samo nije jasno par stvari prvog puta kada sam uneo svoj pin i napravio 24 reci posle toga od tih 24 reci sam potvrdio 3 reci i startovao uredjaj zatim sam video da je firmware 1.3.1 onda instalirao 1.4.1. kada sam posle toga uneo pin pogresno 3 puta resetovao sam uredjaj sa novim pin-om i 24 reci a posle mi je uredjaj trazio da potvrdim svih 24 reci a ne samo 3 reci kako to?

Onda vidim na alibabi ima da se kupi Ledger nano S za 50 dolara jel su to fake uredjaji?Kako je moguca ta cena kada je u fabrici minimum 79 eura?
 
Od verzije 1.4.1 je potrebno potvrditi sve reči, a ne samo 3, piše ti to negde usput.

A ovo drugo, ti ne znaš koliko proizvođača izađe jedan komad, ti znaš njegovu maloprodajnu cenu, a to je potpuno nebitno.
Ipak, budući da znamo o koliko pipavom uređaju se radi, zaobišao bih kupovinu na Aliju.
 
Ne zelim da kupim na Aliju samo sam se pitao kako je moguce tako nesto....Inace da ovo upustvo za Ledger ono je doslo van kutije sa Madjarskim slovima a ne u samoj kutiji...Seal nikakav nema mada vidim pisu da su odavno to izbacili....

Bolje da su ostavili 3-5 reci random nego da se redom pisu svih 24 reci valjda je 3-5 reci sigurnije random nego svih 24 reci ispocetka i to redom.

Sve u svemu gledao sam par klipova i uporedio sa mojim stvarno ne izgleda kao kopija mada ima jedna stvar koja me zbunjuje sad cu da je slikam....

http://prntscr.com/ivch1l sta je ovo na slici Bitcoin testnet to nije nijedan novcic?
 
Poslednja izmena:
Kupio si original, ne brini.

Testnet je paralelna mreža za testiranje. Ne znači ti ništa.
 
i pored ovoliko shran//a ja i dalje sad treba da kupujem ledger i da prebacujem koine, jos ne dolazi zatvoren, svasta, drago mi je da nisam kupio
 
Izvlačiš uveliko iz konteksta i preteruješ.
Kupi Trezor ako ćeš mirnije spavati.
 
Dolazi zatvoren folijom preko njega ako ti to nesto znaci....Taj seal sto je bio ukinut je odavno stvarno ne znam zasto.

Uostalom sto kaze covek uzmi Trezor ako se plasis Ledger-a,mada ovim zadnjim update su ispravljene sve stvari mislim na 1.4.1.

Sa druge strane ni Trezor nije nista bolji od Ledger-a.
 
Nazad
Vrh Dno