Šta je novo?

Ledger Nano S/X

10% je carina
20% je PDV

Sve se obračunava na cenu sa transportom.

Za 3 i više komada vam već mogu tražiti potvrdu o registraciji firme ili vas dodatno cimati jer ste fizičko lice.

Prednost kupovine od proizvođača su doduše 2 godine garancije.
 
Ledger.jpg

Ovako ide racunica za narudzbinu 3 komada. Na ovo valjda idu carina i porez. Na slici kod ukupne cene pise excl. tax, bez poreza.

UPS u Nisu naplacuje 4000 RSD ako oni vrse carinjenje, a ako ne, ide na obicnu carinu.

Opet mi ispada priblizno 100 evra po komadu, ako sam dobro shvatio.
 
Poslednja izmena:
Ja sam narucio tri komada preko ledgerovog sajta i stiglo mi je da platim 10% carinu + 20% pdv, sve se to placa na iznos 58e x 3 + 57.04e za dostavu, tj za tri komada sam dao 231.04e sa kartice i carina me je izasla jos oko 74e, to sam platio postaru kada je dosao na vrata, 305e sve zajedno, problem je sto ledger salje i fakturu u paketu i u carinskoj deklaraciji pise da je naplacen iznos dazbina po fakturi. I jos sam cekao da posalju desetak dana i na carini je bio jos oko 15 dana.
 
Poslednja izmena:
To je otprilike to. Bolje od ovog ne moze da se prodje.

Odustao sam od kolektivne nabavke i narucio na KP. Hvala svima na pomoci.
 
Aha to je sve po PS verovatno tako, mada se menja kada zazvoni tel sa ponudom koju ne možeš odbiti kada stigne paket. Ne znam jel i dalje tako idu stvari, ili je sada sve ozbiljnije. Eto čisto da neko potvrdi da je tih 100e minimum koji možemo očekivati pa onda da vidimo kako dalje, da li grupno ili preko domaćih oglasa svako da nabavlja. Bitno je da dođemo do najniže cene.
 
Ako hoćete možete poručiti u Temišvar kod mene, pa doći lično po njih :)
 
I meni treba ledger.

Koja bi bila prednost Temišvara (po pitanju poštarine i dažbina)? Ja bih mogao bez problema da skoknem pošto mi je blizu, išao sam više puta ove godine bajsom. Mogao bih da donesem i za druge ko hoće. Na granici me nikad niko ništa nije pitao a vuglio sam po pun ranac odeće i robe.

Kolko vidim ovo na ebay 70 $ +12 $ shipping je ubedljivo najbolje, ali nisam dovoljno upućen oko hardverskih walleta. Koliko je to bezbedno, da je original, nije otvaran itd...
 
Prednost je EU, pa nema carine, a i poštarina je jeftinija.

Pored UPS-a tu je i preporučena pošiljka, koja je sporija, ali i jeftinija.
00221dccf980e29a272223da35ac5694.jpg
401fff6add4faee7ed40b2e68f135f07.jpg
 
Ne znam što se smarate sa tim, lepo sam vam ostavio link. Sa poštarinom 85e.
 
bas tako, cak ni na kp nije skupo , vise izgubite na berzi ili na menjacnicama (setite se btc-e)
bitno je da imate hw wallet, a to da li je malo skuplji nije vazno bitno je da ga imate
 
Čisto sumnjam da će cariniti to, bar Bg carina...
 
Tvoje čisto sumnjam i zakon koji kaže da carini sve što pravno lice šalje preko određene vrednosti.

Još ako pogledaju o čemu se zaista radi... :))
 
Ja sam kontaktirao jednog sa KP i nema na stanju. Jel neko uspeo da naruči danas?
 
Ja narucio od prodavca Nemanja iz Bgd-a. Jes da ima 0 pozitivnih i 0 negativnih ocena... bar nema negativnih :d

100 evra.
 
Isto izađe, 85e. Samo što sa Hrvatskom postoji rizik da otvore i udare pdv i carinu.
Sve u svemu onda 95e na KP i nije strašno
Našu bagru bih svakako gledao da zaobiđem, a ona ups poštarina od 57e je bezobrazluk. Pa još da rizik da se na tu naduvanu poštarinu doda pdv plus carina.
Do sad sam godinama poručivao samo i isključivo sitnice sa ebay i aliexpressa tako da i ako (retko kad) otvore, neće se leba najesti od dažbina jer je vrednost mala
 
Poslednja izmena:
Meni drugar rece da je zvao sve sa kp-a i niko nema, jedan je imao valjda al za 14 000 sto je previse, zato me je i iscimao da im narucim.
 
Weasel da li si već poručio i ako nisi misliš li, ja sam i dalje u igri.
 
Koliko je veliko (malo) to ledger pakovanje kad carina ne otvori pošiljku od tri komada?
Meni cele godine sve što je sitno i staje u onu šuškavu pucketavu kesicu to prolazi bez pregleda, ali čim je neki paketić nešto iole veće to otvaraju.
 
otvore zbog cene od 57-59$ koliko je vec, ne znam... zbog toga
 
Koliko je veliko (malo) to ledger pakovanje kad carina ne otvori pošiljku od tri komada?
Meni cele godine sve što je sitno i staje u onu šuškavu pucketavu kesicu to prolazi bez pregleda, ali čim je neki paketić nešto iole veće to otvaraju.
Jedan je malo veći od kutije cigareta, ali ako ti dolazi UPS-om, onda će oni odraditi carinu i porez kao špediteri, tako da tu nećeš pobeći :)
 
Tvoje čisto sumnjam i zakon koji kaže da carini sve što pravno lice šalje preko određene vrednosti.

Još ako pogledaju o čemu se zaista radi... :))
Ja sam sredinom decembra poručio sa oficijalnog sajta i novobeogradska carina mi nije naplatili ni pdv ni carinu. Cisto ako nekog zanima. Sve stiglo za 3-4 dana.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne, zatvoren je stigao. Niko nista nije dirao

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne mislim da li su otpakovali Ledger, već da li su otpakovali paketić :)
 
Ne, potpuno zapakovano sve.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
To znači da ga nisu registrovali :)
 
Izgleda da novobeogradska carina često ne registruje. Niie prvi paket preko 50e koji su pustili samo

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Lepo ja rekoh da čisto sumnjam da otvaraju. Svi ti manji paketi prolaze ispod radara.
 
Poslednja izmena:
Otvorili su paketic gde mi je bio kljuc za auto i naplatili carinu oko 400 dinara, otprilike 10% od vrednosti robe. Pre mesec dana. Gde je ona prica da ispod 70 evra ne lupaju carinu??
 
Nazad
Vrh Dno