»RSS Benchmark sajt

Strana 17 od 17 PrvaPrva ... 71314151617
      Prikazani rezultati od 241 do 246 od ukupno 246

Tema: Ledger nano nabavka

Member Avatar korisnika CTR99
        Na forumu od
        Nov 2015
        Poruka
        408
        A gadjan u fazonu, brateee eno ga moj seeeeed.

Member Avatar korisnika Gadjan
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        1.841
      3. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5450 & Thermaltake Silent Tower
        • MoBo: Asus P5QL-E
        • RAM: 6 GB DDR2
        • VGA: 8500 GT
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Kingston UV400 120 GB + 4xHDD 1 TB
        • SND: Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
        • LAP: MSI CR500X
        • INET: DSL
        • Ostalo: SkyStar HD2
      4. Ne, ja se zgražavam nad pisanim slovima i nečitkim švrakopisom čak i za mnogo nebitnije stvari, svima bih zabranio pisana slova svuda gde to treba da čita još neko osim njih isto kao i pušenje u zatvorenom prostoru.
        Ali siguran sam da je mnogo ljudi na internetu probalo onaj seed za svaki slučaj haha

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        74
        Gadjaneze, zamolio bih te da pogledas sledeci yt klip

https://youtu.be/ZloHVKk7DHk

Situacija je takva kakva je, ako ti se ne dopada, onda ti preporucujem da ne ulazes svoj novac u kripto

Member Avatar korisnika -V-O-Y-A-G-E-R-
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.912
        @Gadjan

Znači, ti bi to rešio tako što bi svaki Ledger morao biti zakačen na net, da se svaki potencijalni seed šalje ka Ledger serverima, da oni provere da li taj seed vodi ka nečijim sredstvima, pa da to njihov server proveri na svim poznatim blockchainovima, sinhronizujući prvih koliko adresa sa seeda (100? 1000?), pa da ti onda javi da je sve OK i pokaže ti taj novi seed?

Jesi svestan da je taj metod mnogo ranjivi i na odlasku od tebe i na prijemu kod njih, pa još jednom sve to u obrnutom smeru?

Ako ti je seed bitan, nemoj ga slati nigde.

Na kraju krajeva, postoje i offline Wallet generatori (a sigurno i seed gen), pa udri.

Nije Ledger jedini koji generiše nove seedove. SVI walleti, bilo hardverski ili softverski, moraju imati tu mogućnost.

A nisam mislio na dane PIN koji si spomenuo, već baš na šifru koja ide kao dodatni sloj zaštite seeda. Ko i potrefi ili dobije seed, nema tvoju šifru da pristupi adresama koje se kriju iza kombinacije seeda i šifre.

E sad, koliko kvadrliliona puta je veća šansa da te neko omlati i uzme ti pare ili da ti plane stan zajedno sa sve kalašnjikovim i slamaricom, nego da neko random dobije tvoj seed, većini je dovoljno sigurna ta verovatnoću. Ako misliš da nije dovoljno, moj iskren savet je da počneš da uplaćuješ loto, jer garant dobijaš

Šalu na stranu, ako planiraš da čuvaš ozbiljne pare u kriptu, možeš napraviti neograničeno mnogo različitih seedova, pa na svaki po 10 USD, pa tako do besvesti. Princip je uvek isti kao i offline. Nemoj sve pare u istu banku, slamaricu, čarapu, wallet...
        Klavire prevozi Ostoja, a ja prodajem Macove.

Member Avatar korisnika Gadjan
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        1.841
      8. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5450 & Thermaltake Silent Tower
        • MoBo: Asus P5QL-E
        • RAM: 6 GB DDR2
        • VGA: 8500 GT
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Kingston UV400 120 GB + 4xHDD 1 TB
        • SND: Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
        • LAP: MSI CR500X
        • INET: DSL
        • Ostalo: SkyStar HD2
      9. Nemam sad vremena opširnije da repliciram, sutra ću.

Samo da kažem za ovo, ima naravno legder tu mogućnost, passphrase iliti "25ta reč" čudi me da ne znaš, a svi ste mnogo duže u ovome i bakćete se s hardware walletima ko zna od kada.
        https://www.reddit.com/r/ledgerwalle...on_the_ledger/
        https://support.ledger.com/hc/en-us/...hrase-security
        I to je upravo to što ja hoću, u teoriji. Samo da još proverim u praksi ima tu nekih detalja bitnih. Ne sviđa mi se što oni to ne savetuju izuzev "advanced korisnicima", zašto ako je tako pouzdano... I drugo najbitnije, da li se walleti i sredtsva zaštićena passphrase-om mogu vratiti na bilo čemu a ne samo na ledger uređaju.

Member Avatar korisnika -V-O-Y-A-G-E-R-
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.912
        Toliko se brinem za svoje sredstava da koristim samo seed of 12 reči, u hw novčaniku nemam ništa, a Ledger mi stoji na stolu i skuplja prašinu. Poslednji put sam ga koristio kad sam se igrao njime kao uređajem za autentifikaciju na Google apps.
        A za 25-u reč ne znam, jer sam importovao svoj sred od 12 reči na Ledger da ga testiram i to je to.
        Razliku nam se potrebe, *mjau**mjau**mjau*.
        Klavire prevozi Ostoja, a ja prodajem Macove.

Strana 17 od 17 PrvaPrva ... 71314151617

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •