Šta je novo?

Ledger Nano S/X

Ako si iole tech-savvy i ne zelis da razmisljas o potencijalnim backdoorovima, za Bitcoin ti je najbolje Electrum da koristis, watch only wallet stavis na bilo koji uredjaj a na offline device potpisujes transakcije.
Pogledaj uputstvo na linku ispod :

Na Ledgeru slobodno mozes drzati stable ili neki shitcoin, samo pazi da ne kucas nigde secret phrase mnemonic, osim ako zaista ne radis recovery.

Na menjacnicama nema potrebe da drzis veca sredstva, osim ako nemas neke ordere tj. cesto trejdujes, jedino ako ti fees igraju neku ulogu mozda.
 
Drustvo moze mala pomoc. Imam nesto sredstva BNB na Binance Dex i logovao sam se preko Ledger-a, nisam dugo posecivao sajt i sad to vise ne postoji kazu preuzeo trust walet moze preko ekstenzije za chrom, kad se konektujem lista mi neke adrese sa Ledgera medjutim stanje je 0. Gde gresim? Evo u prilogu kako sam se logovao
 

Prilozi

  • IMG_20240116_000128.jpg
    IMG_20240116_000128.jpg
    241.1 KB · Pregleda: 23
Koristim već neko vreme Ledger Nano S Plus i do sada sam ga koristio za razne kripto valute bez ikakvih problema

Sada bih hteo da pošaljem USDT koji imam na Binance menjačnici. To do sada nisam radio pa nisam siguran koju mrežu da koristim jer vidim da se baš razlikuje cena u transkcijama.
Recimo preko ERC20 (ETH) piše da je transakcija 11 USDT a preko BNB Binance smart chain BEP20 0.19 USDT.

Koju mrežu preporučujute za transakciju sa Ledgerom ?

Takođe za slanje sa Ledgera natrag na menjačnicu dali treba da imam ETH za transakciju preko ERC20 ili BNB za slanje natrag preko BEP20 ?
 
Svakako da je bolje preko BEP20, odnosno Binance Smart Chain-a. Samo na Ledgeru oprezno generiši takođe BEP-20 adresu da se ne desi da pošalješ BEP20 na ERC20 adresu.

Što se tiče transfera natrag, definitivno treba da pošalješ sa Binance na Ledger nešto BNB-a da imao za fee kada budeš vraćao taj USDT natrag na menjačnicu.

A ako je veći iznos USDT pa tih 11 USDT procentualno nije puno u odnosu na ukupnu sumu, onda možda bolje kao ERC20 jer je ipak bezbedniji i decentralizovaniji lanac od BSC-a. U tom slučaju takođe na Ledgeru treba imati nešto ETH-a za transfer natrag.
 
Hvala puno na brzom odgovoru. Tako sam i mislio da je BEP20 najisplatljiviji za slanje na ledger.

Poslaću i nešto BNB kako bih imao za slanje natrag, Da li je ista provizija za slanje natrag na Binance , čisto me interesuje koju količinu BNB-a da pošaljem
 
Sigurno nije skuplje od provizije koju naplaćuje Binance. Evo meni na Exodus novčaniku koji imam iz eksperimentalnih razloga traži fee od samo 2 centa za slanje BNB-a, a 4 centa za slanje USDT BEP-20..

shot-2024-01-18_00-49-39.jpgshot-2024-01-18_00-51-14.jpg
 
Hvala puno, probaću u oba pravca prvo neku manju količinu
 
Binance ima veci fee za sve, poslao sam ja sa Ledgera danas na Binance USDT, fee je bio $5 na ETH mrezi.
Treba da imas i taj coin na Ledgeru sa mreze sa kojom radis, dakle ako je ETH onda ti treba i ETH na Ledgeru, stavis koliko ti odgovara, preko $10 recimo.
 
Probao sam slanje preko BEP20 mreže. Sa Binance na Ledger provizija 0.19 USDT. Sa Ledger-a na Binance BNB u vrednosti od 0.03$
 
Drustvo moze mala pomoc. Imam nesto sredstva BNB na Binance Dex i logovao sam se preko Ledger-a, nisam dugo posecivao sajt i sad to vise ne postoji kazu preuzeo trust walet moze preko ekstenzije za chrom, kad se konektujem lista mi neke adrese sa Ledgera medjutim stanje je 0. Gde gresim? Evo u prilogu kako sam se logovao
Ako se nekome desi ovo resenje je da se resetuje Ledger i ubaci ponovo seed phrase jer se prilikom apdejta Ledger resetovao i izgubio adrese. Hvala svima koji su pokusali da pomognu
 
Ja sam na kraju odustao od cuvanja svih sredstava na hardware walletu, ipak sebi ne mogu da priustim ako nesto podje po zlu (znam da se u sanse jako jako male ali ipak postoje) da izgubim cak 80%. Ovako cu raspodeliti na nekoliko crypto berzi pa sta bude, raspodelim rizik i da gledam da mi u bear-u bude nesto i u dolarima a ne sve u stable coin. Mozda deo drzim i na Ledgeru ali posto ne radi na Windows 7 morao bih da koristim jos jedan kompjuter samo za njega pa mi je to trenutno prepreka. Cak sam razmisljao i o opciji da napravim nekoliko naloga na Ledgeru i tako raspodelim sredstva na vise adresa. Vec sam napisao meni treba samo BTC, ETH i Tron.

Ne treba drzati sva jaja u jednoj korpi :cool:

Ako neko zeli da kupi Ledger Nano S Plus moze da mi pise u PM, ja sam narucio i cekam da stigne (pise da je vreme isporuke 27-42 dana) pa kad mi stigne mozda ga i prodam

U svakom slucaju kad mi stigne ovde cu napisati kakva je situacija sa isporukom u Srbiju u 2024 godini, za koliko dana stize, koliko kosta carina i PDV, koliko naplacuje DHL svoju uslugu itd

Stigao Ledger i ipak sam na kraju odlucio da ga zadrzim.

Meni je carinu i isporuku radila Posta Srbije. Cena Ledger Nano S Plus je 9.550 dinara i isporuka za Srbiju 1.566 dinara (ovo ste mogli da vidite na njihovom sajtu) a carina mi je naplacena 1.100 i na to PDV jos 2.420 dinara, ukupno 3.520 i jos 200 dinara je naplatila Posta za isporuku (???). Dakle ukupno sve izadje u 14.836 dinara.
 
Ledger Nano S Plus je u ECD shopu 11.590,00 RSD :unsure:
 
Da ali ja kad sam kupovao tu je pisalo da ce Nano S Plus uskoro biti na stanju. A i hteo sam da kupim jedino i samo direktno od proizvodjaca, sto je sigurno sigurno.
 
Da ali ja kad sam kupovao tu je pisalo da ce Nano S Plus uskoro biti na stanju. A i hteo sam da kupim jedino i samo direktno od proizvodjaca, sto je sigurno sigurno.
A sto kao sa ecd-a nije sigurno? Oni preporucuju online prodavnicu:
ukoliko kod njih nema. Ja sam jos pre nekoliko god. uzeo preko njih Trezor One i to je tako zapakovano i zalepljeno fabricki da ti treba bukvalno 10-tak min. da ga raspakujes.
Edit:
Nego dokon kovac i buve potkiva kad nema sta da radi.🤣
 
Ja za stablecoine uvek Tron mrezu, nekako su mi oni najbolji.
A iskreno ne znam da li icemu i sluzi taj tron sem za USDT/USDC :ROFLMAO:
 
Da ali ja kad sam kupovao tu je pisalo da ce Nano S Plus uskoro biti na stanju. A i hteo sam da kupim jedino i samo direktno od proizvodjaca, sto je sigurno sigurno.
Ja sam ga uzeo direktno od proizvodjaca, ali mi je preskupa bila postarina za Srbiju, pa sam ga porucio na adresu kod ortaka u Atinu, a on mi ga je doneo kada je dolazio u BG. Secam se da je velika bila razlika u troskovima postarine za Srbiju i Grcku.
A Trezor sam uzeo preko ECD. I sve je OK (za sada). Upakovan da upakovaniji nije mogao da bude.
Mada razumem i tvoje sumnje, jer ih i sam imam kada nesto kupujem ovde :)
 
Kupio ledger pre 4-5 godina od tipa na kp, koji je imao jedno 50 pozitivnih ocena samo za njih. Tačno se vidi fabričko pakovanje, odnosno celofan, koji bi se tesko iskopirao.
Stvarno nema potrebe da se placaju porezi i postarine.
 
Nazad
Vrh Dno