Šta je novo?

Ledger Nano S/X

Ako moze meni jedan da se prokrijumcari :) ako ne moze nista novac nije problem....Naravno casticu ako i to treba :).
 
Što se mene tiče nije nikakav problem. Vuglio sam biciklom i po krcat ranac bici odeće i opreme i na granici me nikad niko ništa nije pitao, tako da tek za ove sitnice je opušteno to staje u džep.
E sad jedino što meni to uopšte nije hitno pa nisam sad planirao nešto da žurim nego tamo tokom januara sam mislio kad se pogodi da bude bratu pasovalo pa da skoknemo kolima. Ili ću ja bajsem, već sam išao i leti i zimi pošto mi je to hobi i rekreacija, čim je par stepeni iznad nule dovoljno.
 
Meni je juče pisalo na UPS praćenju paketa da stiže ledger nano s 8. januara i malo pre vidim da je neuspela dostava danas malo posle 17h. Potrefilo se da baš tada odem do radnje. Piše na sajtu da će ponovo pokušati dostavu. Da li ste vi sa original sajta plaćali još nešto kuriru ili ste dobili paket na ruke i to je to? Tj jel onih 58eur što na sajtu piše ipak pokriva sve troškove?
 
58e je samo ledger + dostava oko 50e.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ok nisam napisao precizno. 58e ledger i 57e dostava što je već plaćeno na sajtu prilikom poručivanja, ali ništa više neće tražiti kurir?
 
Carina i pdv moze da bude a ne mora da bidne
 
Preuzeo sam paket i nije naplaćeno ništa dodatno, znači samo ono što piše na sajtu i što se plati prilikom poručivanja odmah- 115eur total. Ako je to od slučaja do slučaja tako, onda hvala tim koji su tako odlučili
 
Ko ti je urucio paket, obican postar ili UPS ako ih ima uopste ovde?
 
Trebalo bi da ima UPS-a, viđao sam im kamione po Srbiji.

Nego, kada se šalje preko bilo kog kurira (DHL ili UPS kod nas), carinu i uvoz oni obavljaju interno, tako da u slučaju slanja UPS-om ne bi trebalo da bude dodatnih troškova.

Kao da je carina već uračunata u troškove poštarine.
 
Nema mi logike, jer je ista cena za postarinu i za 1 i za 3 ledgera.
 
@Kapuero da UPS mali kombi i lik u onom braon fensi odelu. Prorfi deluju nema šta mada su skupi kao đavo kada razmislim. Nije meni bitno baš da dođe za 2 dana paket, moglo je za 7 ili 10 sa povoljnijom poštarinom, bar da postoji takva opcija.
 
Što se mene tiče nije nikakav problem. Vuglio sam biciklom i po krcat ranac bici odeće i opreme i na granici me nikad niko ništa nije pitao, tako da tek za ove sitnice je opušteno to staje u džep.
E sad jedino što meni to uopšte nije hitno pa nisam sad planirao nešto da žurim nego tamo tokom januara sam mislio kad se pogodi da bude bratu pasovalo pa da skoknemo kolima. Ili ću ja bajsem, već sam išao i leti i zimi pošto mi je to hobi i rekreacija, čim je par stepeni iznad nule dovoljno.

Eto ti biznis, stavis 2 komada ispod slema, po 2 u svaki dzep, 20 komada u ranac i 6 ispod majice a 1 na korman na koji zakacis zvonce cisto radi diverzije
Pregazis 100km svaki drugi dan, odrzavas formu a jos zaradjujes, pa to je sjajno
 
Ma ok meni i nije hitno, sačekaćemo mart. Ovo shipping za Srbiju jedino ako neko garantuje da neće biti taknuto od strane carine, inače ćemo preko Rumunije
 
Imao sam sreće u poslednjem trenu da naručim. Pojeo bih se čekajući april. Stvarčica je prijatna za korišćenje i sasvim drugačiji je osećaj kada znaš da ne zavisiš od hakovanja menjačnice (nicehash walleta) ili kompa. Holdovanje na pravi način. Ne čudi me da se rasprodalo sa obzirom da se malo malo pa pojavi neka tužna vest o krađi coina.
 
Imao sam sreće u poslednjem trenu da naručim. Pojeo bih se čekajući april. Stvarčica je prijatna za korišćenje i sasvim drugačiji je osećaj kada znaš da ne zavisiš od hakovanja menjačnice (nicehash walleta) ili kompa. Holdovanje na pravi način. Ne čudi me da se rasprodalo sa obzirom da se malo malo pa pojavi neka tužna vest o krađi coina.
Mene je više strah fizičke krađe, nego hakovanja mog kompa :)

U oba slučaja moraš imati seed zapisan, pa ako samo hodluješ, onda bi ni ne moraš imati wallet instaliran na kompjuteru :)

Ko ih koristi aktivno, onda da.
 
^Ovo gore nije primenjivo na Ledger Nano S, jer korisnik na S modelu (S je od screen) može i sam da bira i menja seed reči.

Model koji je neko na gornjem članku kupio je model bez ekrana koji dolazi sa predefinisanim seed rečima, koje se kriju ispod onog greb-greb sloja, koji je neko očitao i napravio novi buklet sa neogrebanim slojem (ili vratio nekako greb-greb sloj).
 
Jel narucio neko nakon isteka zaliha? Vidim ima nekoliko njih na kp po oko 160e, kazu novo neotpakovano. Kako moze da se proveri dal je stvarno neotpakovano, koliko sam gledao, samo pakovanje nije sliveno niti ima neki zig.
 
Poslednja izmena:
Po njemu ne može da se prčka, ako uzmeš i polovan, on posle reseta generiše novi sred, tako da nema razloga za paranoju.
 
Uzeo sam ledger, fino radi. U sustini ne moze niko da vas prevari sem ako bas ne nasednete. Neko je izgubio 25k jer je kupio ledger preko amazona, ovaj mu fazon odstampao uputstvo gde mu kaze da unese pin 5555 i da promeni posle, zatim da unese odredjeni seed koji je prelepio onom kao zastitom. Lik sve to odradio, u sustini je ubacio vec kreirani novcanik ciji seed ima i prevarant koji mu je prodao. Napakovao kripto i ovaj mu samo jednog dana poskidao nakon sto je odlucio da je dovoljno.

Jedino sto je malo trulo kod ledgera, imas samo mogucnost da instaliras 4-5 aplikacija tj coina u isto vreme tako da ako hoces vise njih da skladistis, moras stalno neku aplikaciju da brises da bi ubacio novu. Al posle mozes da vratis, al opet. Na onom ledger blue mozes 8-10, ima vise memorije.

Takodje postoji i neka zajebancija sa bch, a sam predstavnik ledgera se ponasao kao kauboj, u fazonu bas nas briga, nebitno je to za nas tim i pretio banovanjem sa foruma.
https://www.reddit.com/r/ledgerwall..._bch_transactions_dont_show_up_in_blockchain/

al bch me i ne zanima.


Takodje postoji zezancija i sa eth
https://www.reddit.com/r/ledgerwall..._do_not_use_the_official_ledger_ethereum_app/
 
Poslednja izmena:
Nezgodno zvuči to za slanje ETH koje nekada ne radi pa posle pošalje uz neku drugu transakciju. Stvarno šteta ako je tako, ja nisam još slao samo sam primao.
 
Stigao mi danas ledger i citam postove ljudi se zale kakva su vasa iskustva sa ovom igrackom, po meni ovo mora da radi u svakom trenutku tj da prebacite coine kad god vam padne napamet tj kad hocete da uradite nesto sa coinima, koliko vidim to nije slucaj kako pisu pojedinci, e sad da li je to jedan procenat koji ne zna da koristi ledger ili je generalno stvar problematicna, prebacite koine na ledger i vise ne mozete da ih koristite
 
Glupost, naravno da radi uvek i da treba uvek da radi.
 
Da li ici na 4 ili 8 pin kod brojeva
 
Nazad
Vrh Dno