Šta je novo?

Ledger Nano S/X

Ne, ja se zgražavam nad pisanim slovima i nečitkim švrakopisom čak i za mnogo nebitnije stvari, svima bih zabranio pisana slova svuda gde to treba da čita još neko osim njih :d isto kao i pušenje u zatvorenom prostoru.
Ali siguran sam da je mnogo ljudi na internetu probalo onaj seed za svaki slučaj haha
 
@Gadjan

Znači, ti bi to rešio tako što bi svaki Ledger morao biti zakačen na net, da se svaki potencijalni seed šalje ka Ledger serverima, da oni provere da li taj seed vodi ka nečijim sredstvima, pa da to njihov server proveri na svim poznatim blockchainovima, sinhronizujući prvih koliko adresa sa seeda (100? 1000?), pa da ti onda javi da je sve OK i pokaže ti taj novi seed?

Jesi svestan da je taj metod mnogo ranjivi i na odlasku od tebe i na prijemu kod njih, pa još jednom sve to u obrnutom smeru?

Ako ti je seed bitan, nemoj ga slati nigde.

Na kraju krajeva, postoje i offline Wallet generatori (a sigurno i seed gen), pa udri.

Nije Ledger jedini koji generiše nove seedove. SVI walleti, bilo hardverski ili softverski, moraju imati tu mogućnost.

A nisam mislio na dane PIN koji si spomenuo, već baš na šifru koja ide kao dodatni sloj zaštite seeda. Ko i potrefi ili dobije seed, nema tvoju šifru da pristupi adresama koje se kriju iza kombinacije seeda i šifre.

E sad, koliko kvadrliliona puta je veća šansa da te neko omlati i uzme ti pare ili da ti plane stan zajedno sa sve kalašnjikovim i slamaricom, nego da neko random dobije tvoj seed, većini je dovoljno sigurna ta verovatnoću. Ako misliš da nije dovoljno, moj iskren savet je da počneš da uplaćuješ loto, jer garant dobijaš [emoji2960]

Šalu na stranu, ako planiraš da čuvaš ozbiljne pare u kriptu, možeš napraviti neograničeno mnogo različitih seedova, pa na svaki po 10 USD, pa tako do besvesti. Princip je uvek isti kao i offline. Nemoj sve pare u istu banku, slamaricu, čarapu, wallet...
 
Nemam sad vremena opširnije da repliciram, sutra ću.

Samo da kažem za ovo, ima naravno legder tu mogućnost, passphrase iliti "25ta reč" čudi me da ne znaš, a svi ste mnogo duže u ovome i bakćete se s hardware walletima ko zna od kada.
https://www.reddit.com/r/ledgerwall...n_i_add_a_25th_word_passphrase_on_the_ledger/
https://support.ledger.com/hc/en-us/articles/115005214529-Advanced-passphrase-security
I to je upravo to što ja hoću, u teoriji. Samo da još proverim u praksi ima tu nekih detalja bitnih. Ne sviđa mi se što oni to ne savetuju izuzev "advanced korisnicima", zašto ako je tako pouzdano... I drugo najbitnije, da li se walleti i sredtsva zaštićena passphrase-om mogu vratiti na bilo čemu a ne samo na ledger uređaju.
 
Toliko se brinem za svoje sredstava da koristim samo seed of 12 reči, u hw novčaniku nemam ništa, a Ledger mi stoji na stolu i skuplja prašinu. Poslednji put sam ga koristio kad sam se igrao njime kao uređajem za autentifikaciju na Google apps.
A za 25-u reč ne znam, jer sam importovao svoj sred od 12 reči na Ledger da ga testiram i to je to.
Razliku nam se potrebe, *mjau**mjau**mjau*.
 
Kako ide procedura za Ledger wallet ako treba da reinstaliram Win?

Na kompu imam Ledger Live app u koji se logujem sa šifrom a hardverski wallet kačim preko USB-a kada hoću da izvršim transkaciju.

Je l' treba samo da instaliram app opet i nakačim wallet nakon reinstalacije ili moram neki backup da pravim?
 
Kako ide procedura za Ledger wallet ako treba da reinstaliram Win?

Na kompu imam Ledger Live app u koji se logujem sa šifrom a hardverski wallet kačim preko USB-a kada hoću da izvršim transkaciju.

Je l' treba samo da instaliram app opet i nakačim wallet nakon reinstalacije ili moram neki backup da pravim?

Nije potrebno nikakav backup da pravis, jedini backup su ti reci koje si zapisao na papir prilikom kreiranja walleta. Nakon reinstalacije windowsa samo povezi ledger na usb i prati proceduru ledge live app-a. Mislim da ti cak nece ni traziti reci da uneses nego ce ti automatski sync kad budes otkljucao ledger preko numericke sifre koju unosis u sam uredjaj.
 
Je l' instalirao neko na wallet exchange app koji je neophodan da bi se koristila opcija swap u Ledger Live?

Ja je uopšte nemam kada searchujem dostupne aplikacije...
 
Mislim da to ne radi kod nas. Ili samo kupovina ne radi👀
 
Ima li neko zainteresovan da kupimo zajedno Family Pack S, 3 komada oko 17000din i ujedno podelimo poštarinu?

 
Javio mi se član @Locos da ga računam.
Edit: Sad videh da je Family pack - Out of stock :/
 
Ako se uzme na KP, izadje oko 8000 din. e sad, zbog sigurnosti, moze uvek da se ide na reset uredjaja, sa novim recima, jel tako?
 
Ima na ecd.rs Trezor za 6800, zasto je on manje prihvatljiv? Pitam, jer imam Ledger ali uzeo bih i Trezor da probam
 
Imate kod ovog prodavca na kp, u utorak mu stize, 7500. Ja sam upravo porucio.
 
Sta znam, ima ocene za preko 20 prodatih... Verovatno nabavlja vece kolicine...
 
Imate na redditu kodove za 20% popust, sa tim kodom Ledger Nano S izadje manje od 7500 din da ga kupite na oficielnom sajtu. Kupio sam jedan pre 10ak dana.
 
ja uzeo pre 2 meseca za 7200din, sve ok
 
Ne ide dhlom vec nekim drugim kurirom i troskovi isporuke su u tih 7300 din uracunati. Ma svejedno mi je par desetina eura nista ne manja, pa ne kupujem ga svaki dan vec jednom.
 
Ovo ti naplate naši, isto sam tako našao kod, izašlo me 7600 + 2700.
 
Pa da, samo sam ja ubacio kod za -20% pa mi Nano i postarina izasli oko 7360 (9200-20%).
DHL naplacuje spediciju oko 3200 din ali sam ja izabrao onog drugog kurira, ne znam koji bese.
Svakako, videcemo, nije ni tih 5600 din nesto preterano kad je bezbednost bitna.
 
Nazad
Vrh Dno