Šta je novo?

Online dijagnostika - iPhone

ne radi mi bluetooth na Iphone 7 (kad se ulkjuci krene da vrti kao da se pali, i ostane u tom polozaju).
Pokusao sam da vratim sistem, ali nije dalo resenje.

Da li ima neke pomoci?
 
Šta povezuješ na Bluetooth?
 
Šta povezuješ na Bluetooth?
Ništa, jer se bluetooth nikad ne upali jednostavno ostane u modu paljenja, gde non stop vrti kruzic kao da se pali i tako dok se ne ugasi tel...inace nije vidljiv drugim uredjajima za vreme tog procesa tako da se nikad i ne upali
 
Probaj reinnstalaciju prvo bez vraćanja backup-a
 
Pokusao ne radi
 
BT na iPhonetu mi je oduvek bio opcija za koju sam uzimao kao da ne postoji, od prvih uređaja i verzija iOS-a nije to radilo kako treba, za razliku od OSX/macOS-a gde je skoro uvek radilo kako treba.
Evo, upravo kucam sa Apple BT tastature, od prvog uparivanja radi kao sat, nema da štucne.
 
Imam problem sa iphone 12pro. Naime, prilikom nadogradnje na novi softver ostane bez mreže operatera. Već drugi put se to dešava. Prošli put smo odradili kompletno resetovanje bez backupa i setovali kao novi telefon i proradilo je. I da, ranije je bio upaljen za Beta softver, ali smo to izbrisali i vratili se na zvanicni preko Itunesa
 
Da li si pokusao da promenis sim karticu :)
 
Pokušali smo samo da tu SIM karticu ubacimo u drugi telefon i radi. Sinoc smo opet morali preko Itunes-a da odradimo novo ubacivanje softvera i startovali bez backupa i proradila je mreža. Ništa mi nije jasno. Neću valjda morati svako ažuriranje tako? Bas smara, a ne znam u čemu može da bude problem
 
Nikad mi se to nije desilo nakon update-a. Možda je koincidencija da je i sim kartica zrela za menjanje, bez obzira što ste je ubacivali u drugi telefon, a može da bude i hardverski kvar na telefonu. Uvek je najlakše zameniti karticu i videti da li se i dalje tako ponaša sa mrežom operatora.
 
A da li ste probali da reinstalirate telefon bez vraćanja backup-a i tako ga koristite?
 
A da li ste probali da reinstalirate telefon bez vraćanja backup-a i tako ga koristite?
Da, tako je i proradila mreža. Ali samo preko Itunes-a i bez vracanja backupa.
E sad, jedino preostaje da sačekam sledeći update , da zamenim karticu, pa da vidimo da li će biti isto i sa novom karticom. Ako ne, još je u garanciji, pa će na servis
 
Ali ako radi bez backup-a onda je problem negde u backup-u. Jel nestane signal ako se vrati backup?
 
Nisam probala sa vracanjem backupa. Nisam se usudila 🙉
 
Kada puštam preko airplaya na tv (LG) neki video (uglavnom neki sportski strim), posle određenog vremena (nekada posle pola sata, nekada se dešava na par minuta), "izbaci" me iz airplaya i moram ponovo da pritisnem plej na telefonu da bi se video nastavio na tvu.

Dok gledam preko telefona, isti strim radi bez ikakvih problema.

Šta može da bude problem?
 
Imam sedmicu koja nece da se upali, nece da se puni, ali ga prepoznaje itunes i pise da je telefon u recovery modu.
Ako je npr. crkla ploca da li ce ga itunes prepoznati?
Da li je mozda baterija ili nesto teze i da li uvek itunes prepoznaje telefon bez obzira na tezinu kvara?
 
Moguće da je NAND memorija, meni je tako bilo iPhone 5s, isto u recovery modu ili beše u DFU, i kad ga nateram na fabrička samo se pojavi jabuka i zabode i to je to
 
Pokreni reinnstalaciju i javi koja je greška
 
Instalirao iOS 16 na iPhone 11 i javili se neki problemi s mikrofonom. Npr. Siri vise ne reaguje na “Hey, Siri”, a ne radi ni diktiranje teksta, a tokom poziva mikrofon najnormalnije radi. Ili postoje 2 mikrofona?
 
Postoje tri mikrofona
 
@mikenziyu molim te za pomoc 🙂
Imam jedan Xs Max koji je dobijen kao zamenski telefon preko operatora kod nas, ali nikada nije koriscen. Sada kada sam hteo da ga aktiviram izlazi mi poruka: your iphone could not be activated bacause the activation service cannot be reached.
Kacio sam ga na itunes, povukao je update na 16.1. ali kad dodje do aktivacije ponovo izbacuje istu poruku.
Na apple check-u dobijam ovu poruku:

Please activate your device
We're unable to display coverage details because your device hasn't been registered.
Please contact your Apple product retailer or your wireless carrier to register this
device.

Sta bi ovo moglo da znaci i da li ce moci da se aktivira?

Hvala
 
Ažurirao sam novi iphone se 2022 na ios 16. Od tada nema opcije Face ID and passcode - nema je uopšte u opcijama.

 
Uradi restore
 
Ima touch id.
 
Da li zna neko da li garancija pokriva na iphone 13 pro max, pojavio mi se neki kruzic koji se malo teze uoci na tamnijim bojama (on je jos malo tamniji) ? On se nalazi na levoj strani ekrana, a ima na desnoj strani isto tako samo malo manje i nije kruznog oblika. Ili da li je imao neko ovakav slucaj?
 
Da li zna neko da li garancija pokriva na iphone 13 pro max, pojavio mi se neki kruzic koji se malo teze uoci na tamnijim bojama (on je jos malo tamniji) ? On se nalazi na levoj strani ekrana, a ima na desnoj strani isto tako samo malo manje i nije kruznog oblika. Ili da li je imao neko ovakav slucaj?
Nosi to u servis pa neka oni razmišljaju da li to treba tako da bude.
Nema šta da izgubis.
 
Zdravo ljudi,

Pre svega, srećna Nova godina, puno zdravlja i sreće.

Drugar ima problem sa iPhone 12 Pro.
Telefon je kupljen pred polovan pred istek Apple Care+ podrške. Uređaj je po rečima prodavca zamenski, što bi trebalo biti istinito jer je stanje bilo besprekorno, a zdravlje baterije na 100%.

Pre mesec dana se pojavio problem da kamera ne pokazuje sliku pri startovanju, samo crn feed i interfejs kamere. Posle hard reseta je izašlo obaveštenje da ugrađena kamera možda nije original. Kamera je radila, ali je pristup 0.5 kameri bio onemogućen, trostruko dugme za prebacivanje između kamera se vratilo na X/Xs dizajn.

Tada je pomogao update sistema sa 16.0 na 16.1. Posle update-a se sve vratilo u normalu.

Posle otprilike mesec dana, problem se ponovo javio sinoć. Odmah sam update-ovao sistem na najnoviji, mislim 16.2, ali problem i dalje postoji.

Apple Care+ je istekao još krajem novembra. Meni se čini da je u pitanju neki bug. Je l’ imao neko iskustva sa ovim problemom?
 
Nazad
Vrh Dno