Šta je novo?

Online dijagnostika - iPhone

Mikenziyu...Imam iphone X i imam problem sa zvukom, u najverovatnije , samo gornjem zvucniku prilikom telefoniranja i reprodukcije video zapisa gde se zvuk jako slabo cuje. Jel moze da se samo ocisti ili mora zamena, kakva je praksa bila do sada? I kolika bi bila cena eventualne zamene zvucnika i koliko vremenski bi telefon ostao u servisu?

Hvala unapred
 
Čišćenje najčešće rešava problem, retko kada mora da se menja ekran. Za X slušalica ne postoji kao originalni deo već je ona deo ekrana i u slučaju da je neispravna menja se ceo ekran. Cene su ili 4000 za čišćenje ili 41590 za zamenu ekrana. Teško da može biti nešto između ali se zato radi uvek dijagnostika da bi bili sigurni.
 
Čišćenje najčešće rešava problem, retko kada mora da se menja ekran. Za X slušalica ne postoji kao originalni deo već je ona deo ekrana i u slučaju da je neispravna menja se ceo ekran. Cene su ili 4000 za čišćenje ili 41590 za zamenu ekrana. Teško da može biti nešto između ali se zato radi uvek dijagnostika da bi bili sigurni.
Hvala
 
Čišćenje najčešće rešava problem, retko kada mora da se menja ekran. Za X slušalica ne postoji kao originalni deo već je ona deo ekrana i u slučaju da je neispravna menja se ceo ekran. Cene su ili 4000 za čišćenje ili 41590 za zamenu ekrana. Teško da može biti nešto između ali se zato radi uvek dijagnostika da bi bili sigurni.

Poz,Imam iphone 7 baterije je na 87% zasta pise da mi je za zamenu baterije tj service?
Znam da treba da pise ispod 80% a ne preko 80%?
 
Ne mora biri ispod 80 da bi bila za zamenu. Neadekvatno punjenje i koriscenje, pregrevanje baterije dovodi do ranijeg crkavanja iste.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poz,Imam iphone 7 baterije je na 87% zasta pise da mi je za zamenu baterije tj service?
Znam da treba da pise ispod 80% a ne preko 80%?

Apple savetuje da se baterija menja kada kapacitet padne ispod 80% ili ima 500+ ciklusa. % je samo jedan od parametara. Ako ti piše 'service' to znači da je za zamenu.
 

mikenziyu

Nesto cudno mi se desava sa iPhone XR. Povremeno mi blago zatreperi ekran, jedva je primetno, traje max 10 sec i desava se nasumicno, nema pravila kad ce da se pojavi. Ne javlja se cesto, primetim 3-4 puta sedmicno. Verzija iOSa je 14.5 beta 2. Imas li predstavu sta bi moglo biti? Hvala!
 
Poslednja izmena:
Apple ne pruža podršku za beta softvere p samim tim ni iStyle. Beta služi za testiranje, prijavu bagova. Vrati na poslednju aktuelnu verziju softvera i testiraj.
 
Pozdrav supruzi na iphone 12 mini pojavila kao neka fleka grafitne boje na Camere bump-u tj na onoj matiranoj plastici oko sociva kamere,pokusavali smo da obrisemo,ali nam nije uspelo,moguce da je ogrebotina,ali mi je cudno sto je grafitne boje..Jel imao neko slicno iskustvo?
 
Pozdrav supruzi na iphone 12 mini pojavila kao neka fleka grafitne boje na Camere bump-u tj na onoj matiranoj plastici oko sociva kamere,pokusavali smo da obrisemo,ali nam nije uspelo,moguce da je ogrebotina,ali mi je cudno sto je grafitne boje..Jel imao neko slicno iskustvo?
Slikaj ako mozes i imas vremena
 
Deluje kao pukotina na drugoj slici.
 
Od skoro,kada pritisnem tastaturu za srpska slova (ščž) ona samo pogledi...jel do ios 14 ili je digitajzer prso?
iPhone 6 s 64
 

Prilozi

  • IMG_20210506_165929225.jpg
    IMG_20210506_165929225.jpg
    94 KB · Pregleda: 129
  • IMG_20210506_165932834_MP.jpg
    IMG_20210506_165932834_MP.jpg
    115.9 KB · Pregleda: 110
Ni jedno ni drugo ja bih rekao. Možda moraš da promeniš tastaturu.
 
Koja cena zamene u apple baterija za iphone 7 plus ?
i da li naplacuju za zamenu baterije?
 
6090 je cena sa ugradnjom.

 
Pozdrav mikenziyu, imam iPhone SE 2020 vec nepunih godinu dana i sve je bilo super medjutim u poslednje vreme sam osetio pad performansi telefona i baterije, i poceo je da se gasi vec na 10% i kad sam usao u battery health sokirao sam se jer stoji na 87% a poslednji put kada sam gledao pre mesec, dva dana bila je na 98%. Telefon je punjen standardnim 5W Apple punjacem, ne znam sta je moglo dovesti do toga, koriscen je kao i pre godinu i odjednom ovaj nagli pad. Sta mi je ciniti, jel ovo za servis ili? Sta mi je ciniti, dijagnostika?
 
Prvo dijagnostika pa onda ćeš znati šta ti je činiti. Ako se koristi duže od godinu dana 87% je odličan rezultat. To što je dugo stajalo na 98% je samo greška u prikazivanju realnog stanja baterije.
 
Telefon bio na punjaču (originalonom), stavljen na nekih 25%. Nakon 15-20min tapnuo sam ekran da vidim da l ima obaveštenja(ekran se normalno ukljucio i imao je obavestenje) i izvuko kabal, u tom trenutku se zabeleo ekran na sekundu i nije davao nikakve znake života jedno 3minuta. Sad samo pokazuje jabuku na 3 sekunde pa bude ugasen jedno 15-20 pa opet jabuka na kratko. Otprilike svako peto to ponavljanje bude zelena boja na ekranu sa jabukom??
 
Ženi mi pukao viber na iPhone 6s. Izbrisao sve podatke i slike. Nudi da vrati backup od 10og maja iako je bio podešen da radi svaki dan. Ima li mogućnosti da se vrate obrisane slike koje su bile u memoriji aplikacije?
 
Ovo nema veze sa temom :) ali kao off topic, jedino moze da vrati kompletan backup telefona, ako je skorije napravljen i u okviru njega ukljucen i Viber. Pricamo o iCloud backup-u. Da bi to uradio, moras da ides na Erase All Content and Settings i pri podesavanju da oznacis da povuce taj backup na telefon.
 
Ali ako je uključen iCloud backup za viber pitanje je da li će vratiti sadržaj jer Apple backup na računaru ili sa Cloud-a ne čuva ono što je već na Cloud-u.

Inače taj backup za Viber i WhatsApp često puca. Mora s vremena na vreme da se proveri da li je urađen. WhatsApp barem izbaci notifikaciju da backup nije urađen, Viber ne.
 
Takođe, tek od skoro Viber ima opciju da se u backup uključe i media fajlovi, a nije čekirana po default-u...
 
Devojci prslo zadnje staklo na XS max, koliko kosta opravka za to, okvirna neka cena? svakako sam planirao da dam taj telefon i da joj uzmem 11 pro max uz doplatu a sad moram i ovo popraviti prvo
 
Devojci prslo zadnje staklo na XS max, koliko kosta opravka za to, okvirna neka cena? svakako sam planirao da dam taj telefon i da joj uzmem 11 pro max uz doplatu a sad moram i ovo popraviti prvo
U ovlašćenim servisima se to ne radi niti Apple proizvod staklo niti kućište za taj model.
Moraš da kontaktiraš neke od neovlašćeni servisa.
 
Zdravo, uzeo sam ip 13 pro u mts-u pre par meseci, telefon je u garanciji i plaćam apple care + . Do pre mesec dana je sve radilo kako treba ali u jednom trenutku mislim da sam pritisnuo slučajno na zaključanom ekranu dugme za blic, telefon se zamrznuo, blic počeo da sija onim punim intenzitetom i prestao da radi ( blic ). Na yt sam video par snimaka sa uključivanjem i isključivanjem blica u okviru kamere, samo sam jednom uspeo tako da ga nateram da proradi i onda je potpuno prestao da radi. Probao sam sa hard resetom bez brisanja settings-a i ništa se nije desilo, kada hoću da fotografišem blic ne radi, kada hoću da snimam sa blicom telefon se zamrzne na par sekundi i počne da snima ali bez uključivanja blica. Nikako se nisam namorao da pišem dok mi lampa nije zatrebala koja takođe ne radi. Da li ste već imali ovakav problem i imate li neko predloženo rešenje ?
 
Uradi backup telefona, restore bez vracanja podataka. Ako ne radi ni posle toga, pravac iStyle servis.
 
Nazad
Vrh Dno