Šta je novo?

Leagoo M9 - isplati li se

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,887
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Isplati li se ovaj fon. Hoću klincu da naručim. Trenutno na akciji na jednom sajtu za 48 eura (56 dolara).

Spec: LEAGOO M9 5.5 Inch 18:9 1280*640 Full Screen Smartphone Android 7.0 Four Cams 2GB 16GB MT6580A Quad Core 2850mAh Fingerprint Mobile Phone

I da li se plaća carina i pdv na taj iznos?

Najviše me brine rezolucija koja mi se čini malo nestandarnda. Šta mislite o tome.
 
Poslednja izmena:
Nema veze. Pazario sam ga. Bilo jos par sati do isteka akcije. Ako ne bude odgovarao lako ću ga prodati.
 
Ima i za 46 evra... Za klinca će valjda biti ok, ali bih ja to zaobilazio u širokom krugu. Rezolucija je užasna za 5.5" 18:9, a četiri kamere za te pare obično znači da su dvije fejk i da je prevara u pitanju. Plus mrtvi MTK procesor i šmrljava baterija... Valjda će biti ispravan, to je sve čemu se treba nadati.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma za klinca je izgleda super. Ne treba mu neka full kamera a za vecinu igara je cipset zadovoljavajuci. plus odlicna velicina ekrana za filmove i youtube. Ako ne ispunjava njegove zahteve, ide na dobos. Moze sigurno stodza da se uzme za njega.
 
Da me ne razumes pogresno ali ja te kineske low-end krseve ne bih kupio detetu ni za potrebe ekskurzije ili rekreativne nastave jer mogu da otkazu i za tako kratak period a i zracenje je uvek sumnjivo bez obzira sto (navodno) ispunjavaju standarde.

Mislim da je daleko bolja opcija kupiti neki low-end model proverenog proizvodjaca pa makar i polovan.
 
Poslednja izmena:
Aha. O tome nisam razmisljao. Apsolutno si u pravu. krastavac, već sam naručio. Ide na KP čim stigne.
 
Jedan klinac iz kraja je nabavljao neke bas jeftine kineske 'droide, on i mladji brat uzeli po jedan ali razlicite modele, ne znam oznake ali su klasicni najjeftiniji ''Kinezi''.
Kostali su oko 60-65$ i na prvo koriscenje ostavljali su krajnje cudan utisak, na trenutak pomislis da je nestvarno sta se dobije po ceni dve vece kese jogurta/hleba/virsli/kecapa iz prodavnice ali je sledeci utisak da se ipak radi o sklepanim telefonima koji rade veoma lose, kamere su ocajne (bukvalno u rangu prednjih kamera od pre nekoliko godina) a cak je i zvuk u toku razgovora veoma los a uz to se culo neko podmuklo zujanje iz slusalice. Imali su po nekoliko hardverskih crkavanja, doduse posle 6-12 meseci upotrebe. Cak su i preprodali nekoliko takvih modela po kraju, znam da su imali problem sa nekoliko komsija zbog crkavanja zvucnika ili mrlja po ekranima.

E sad, to ne mora da znaci da su svi uredjaji toliko losi, verovatno ima i dobrih (znam i za pozitivnije primere, doduse iz klase od oko 100$), kapiram da je i ta najniza klasa napredovala ali opet ja bih detetu kupio neki pouzdaniji uredjaj sa garancijom za koji postoje provereni podaci o zracenju..
 
Poslednja izmena:
Ma ja uzimam često kineze, doduše retko ih uzimao z Kine, i imam mahom pozitivno mišljenje o njima. Ženi sam uzeo LeEco Le Max 2 na preporuke sa foruma. Ja par meseci koritio Tesla 6.1 (Ulefone Paris) kad mi je vrisnuo Samsung S5 Neo na letovanju. Za ovaj Leagoo nisam čuo a i neobična rezolucija, plus nenormalno jeftin za te specifikacije. Zato i stavio thread.

Kineze mahom uzimam klincu pošto mu telefoni ne pređu jednu godinu korišćenja a popravke su im jeftine. Do sad uzeto klincu:

1. ZTE V889S - 52 dolara (Aliexpress) - Uzeo ga 2013. kad je bio 5-ti razred. 4" Dual Core, 512MB, Android 4.2, krš kamera i krš baterija. Dva puta popravljan. Prvi put spucao ekran, platio 12 dolara na aliju, sam zamenio. Drugi put otišao mikrofon (prosauta kola po njemu), zamenili smo ga sa drugim koji smo skinuli sa neispravne stare nokije.

2. Gigabyte GSmart Akta A4 - 110 eu (Emmi). Uzeo ga 2015. u leto. Fenomenalan telefon kada je uzet. 5", Osam jezgara, 1GB memorije, dobra grafa, jedina mana slaba baterija. Dva puta popravljan. Jednom display (30eu preko KP) i jednom usb džek - koji je svim primercima bio ahilova peta te nije bilo pitanje da li će se pokvariti nego kada će se pokvariti (sam zalemio).

3. Elephone P5000 - 100eu (WinWin outlet). Još jedan fantastičan fon. 5" FHD, 4950Mah baterija, Osam jezgara, dobra grafa, jedina mana star android. Jednom popravljan. Display razbijen (naručen sa Alija) 20eu, drugi put kad ga je cepio prodao sam ga preko kp.

4. Ulefone Future - 90 eu (KP) April 2017. Cena na Aliju i Gearbestu u momentu kupovine 260 dolara. Aždaja od fona. 5.5" FHD IPS Gorilla 3 borderless zakrivljen, 4GB memorije, Osam jezgara Helio P10 CPU, grafa odlična, baterija odlična. Mislio sam da sam prošao xtra, jer lik koji mi ga je prodao nije znao šta prodaje. Međutim, posle 7 meseci korišćenja - Burn in ekrana. Zamenski 60 dolara, ali toliko i ruke. Jer se ekran radi isto kao i na S7/S8. Mašina zagreva lepak, pa kad se skine ekran pristupa se fonu. Da se ne bi zezao, prodao sam ga na KP za 30eu.

Znači od svih kupljenih, samo jedan je otišao sam od sebe, a ostali zahvaljujući mom nemirnom detetu. Jedan sam naručio sa Alija a većinu kupovao kod nas. Delove mahom sa Alija. I to je prevagnulo, jeftini delovi. Kupiti display za kineza je prava stvar jer su jeftini. A to mahom klinja zezne. Ulefone Future ne bi ni uzimao da sam znao kakav je build i da ne može jednostavno da se popravi.

Da dodam da sam kumčetu uzeo Bluboo Maya preko WinWin outleta (prošle godine). Solidne karakteristike, odličan dizajn i loš kvalitet izrade. Bilo je pitanje momenta kad će vrisnuti (a outlet im je kasnije postao krcat pomenutim modelom), ali ni on nije dočekao zvaničan servis. Razbijen ekran. 18 dolara zamenski ekran na Aliju.

Doduše, uplašio si me, nikad mi nije palo na pamet da razmišljam o zračenju fona i činjenici da je kod Kineza sve ofrlje urađeno. Sad si me bacio u rebus, i definitivno ću izbegavati kineze, barem one no name, kad su telefoni za klince u pitanju.
 
Naravno, ima i dobrih uredjaja, znam za nekoliko iznenadjujuce poznatih primera sa jeftinim kineskim androidima ali ne sa tim fantomskim nego sa ZTE, Meizu itd. Npr. ZTE iz 2010. koji se od starta vukao kao prebijen ali ne baguje previse a i dalje radi. I ti si naveo uglavnom malo bolje i skuplje modele, zato su se i pokazali ok :)

Ipak, za dete bih izabrao nesto iz cenovne klase 100-130$, ima tu odlicnih a proverenih telefona, npr. RN4: https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_4x-review-1628.php Trenutno moze da se nadje i za 98$.
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje imam ZTE Blade originalni, i dalje radi i ima odličan zvuk pri razgovoru i fin ekran.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Fon konačno stigao. Naručen 29.12.2017. Poslat tri nedelje kasnije.Danas stigao. krastavac, nisam video da je pre-sale. Ne bitno. Bitno je da mi nisu naplatili ništa. Čak ni PDV. WTF? Ja ne mogu da verujem. U svakom slučaju, danas ću malo da se poigram sa fonom. Možda i okačim neki tekst u "Korisnički opisi".
 
Sad je još jeftiniji, nerealno ga dampuju, bap me zanima u čemu je fazon.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne znam gde. Na Aliju je minimum 62 dolara odnosno oko 50eu. A da je free shipping. Ima na jednom sajtu za 44eu, ali je slanje 8eu. U svakom slučaju i 50eu je za dž.

Evo slidža paketa. Na fonu je zalepljeno staklo od starta što pozdravljam (ja nikad ne zalepim kako treba), a uz fon se dobija usb kabal i punjač, ali bez sluški. Mada opet, ako treba da biram između stakla i silikona sa jedne i sluški sa druge, biram prve. In box sluške su uglavnom katastrofa, a nabavka stakla i silikona za ovako egzotiče telefone zna da bude mukotrpan posao.

20180205_132851.jpg
 
Mene najviše zanima malware i slično. Kamere su milion posto lažne bar dvije, ali to nije problem. Virusi jesu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Otišao Leagoo za LG G3 3/32. Glava za glavu. Ipak će klinac bolje proći nego što je očekivao.
 
Nazad
Vrh Dno