Šta je novo?

Pocetnicka graficka tabla, koju uzeti?

321321

Cenjen
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruke
57
Poena
160
Sin mi je u srednjoj programeskoj skoli, ima smisla za crtanje i dizajn, moze li preporuka za graficku tablu, za pocetak sta uzeti, ne bih izletao neke vece pare.
pozzz

ps. voleo bih da spoji programiranje i dizajn.
 
Nema nekog izbora na našem tržištu. Za početnika je jedini izbor Wacom One. Genius modeli, ako se neki može naći još uvek, ne rade ni približno dobro kao Wacom. Wacom Intuos, a pogotovo Intuos Pro modeli su osetno skuplji i namenjeni za napredniju i profi upotrebu.
 
Jos jedno pitanje, na koje sajtove o crtanju da obrati paznju, a gde moze i da stavlja svoje radove koje bi opet pale pod kritiku ostalih clanova...

pozzz
 
Ako je naručivanje sa AliExpress-a opcija, pogledaj i Huion modele slobodno, prostojnih su cena, kvalitet je fakat ispod Wacom-a, ali nikako loš.

Što se sajtova tiče, DizajnZona je domaći dizajn forum, može se naći mnogo saveta, iskustava, projekata ljudi koji se ozbiljno/profesionalno bave dizajnom u najširem smislu te reči (ilustracija, kaligrafija, prelom (layout), web design...), pa može da baci pogled i tamo, pored DeviantArt-a, svakako.
 
Poslednja izmena:
na kraju odlucih se za Wacom CTL-472-S, neka pocne sa tim pa posle vidimo gde smo...

hvala svima.

@321321 Nakon 2.5 godine rada - kakvi su utisci sa ovom tablom? (da li je ovo model koji se sada prodaje pod nazivom One by Wacom S?)
Kako je sin bio zadovoljan?
Na šta ste drugo prešli, ako jeste?

Imam sina od 10 godina, koji stalno crta, pravi stripove i slično...
Počeo je malo da se zanima za računar (GIMP, Paint itd...) pa bih mu uzeo neku grafičku tablu, za strogi početak...

Da li je ovo odgovarajuća tabla za početak? Neki drugi predlog u ovom cjenovnom rangu (ili neznatno skuplja?)

Hvala i pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Sin mi je u srednjoj programeskoj skoli, ima smisla za crtanje i dizajn,

ps. voleo bih da spoji programiranje i dizajn.

Ovo mi je upalo u oči - nisam najpametniji na svetu, ali neko iskustvo i intuicija mi čine teškim da poverujem da je moguć ovaj spoj talenata u jednoj osobi.
Tako nešto postoji samo u roditeljskim očekivanjima.
 
Nazad
Vrh Dno