Šta je novo?

SSD > Low price > Best buy

Artifact

Poštovan
Učlanjen(a)
29.12.2017
Poruke
1
Poena
51
Evo posto nisam u toku, tacnije tek sam se registrovao 2 dana pred novu godinu, hteo bih da pitam ljude koji su iz Srbije gde je najbolje i koji SSD je najbolje kupiti za ove novogodisnje popuste s' tim da trazim kvalitetan, jeftin i operativan SSD od 120GB. Citao sam ovde teme i svi preporucuju od 250GB ali meni je to okej memorije, samo mi je mnogo para. Ima li sta kvalitetno, a jeftino (glupo bi bilo da trazim skupo, a lose).

Oni koji ce pisati "imas search", "ima 200 topica na ovu temu" i slicno slobodno neka se vrate na pocetnu stranu.
 
Imas search, ima 200 topica na ovu temu.
 
Slobodno kreni od poslednje strane pa citaj unazad...

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?275121-Best-buy-SSD-preporuka/page506

U osnovi, ko se razume u ssd, nece ti preporuciti neki od 120GB jer smataju da ssd od 120GB "ne valja", za valjanim se smatra samo 250GB i veci i to iz raznih razloga, pre svega potrebe za vise prostora radi instaliranja softvera na njega i zbog postizanja pravih brzina tek na 250GB, manji su nesto sporiji i "kratkotrajniji" zbog "veceg trosenja" bas usled menjeg kapaciteta (sve pod navodnicima jer ce i manji raditi toliko dugo da se promene jos barem 2 generacije ssd-ova).
"Svi znaju" da jeftin a dobar ssd ne postoji.
Stedili su ljudi po 10-20e, kupovali "ove i one" jeftine ssd-ove i zakljucak je od 10 jeftinih "marki" jedna je imala ponekad valjan model koji je tokom vremena shebala izmenama komponenti koje ugradjuje stavljajuci jos jeftinije i time gore zbog cega su crkavali za 2-3-5 meseci.
Jedini jeftin a dobar ssd je bio Kingston V300 dok mu nisu totakno skenjHali firmware pa ga osakatili radi skupljeg i skoro identicnog brata HyperX. Za drugi zaista dobar ssd a jeftin ja ne znam i necu da tvrdim da je dobar.
Ako hoces dobar ssd uzmi Samsung 850evo, Transcend 370S, uzmi slobodno polovan sa kapacitetom koji mozes sebi priustiti ali znaj da je bolje uzeti 250GB.
Ima jos nekih solidnih ssd-ova ali ova dva su provereno najbolji, a cenovna razlika izmedju tih drugih i ova dva je 5-10e, gde samsung daje 5 godina garanciju.
 
Ništa na fali najjeftinijem Sandisku. Najjeftiniji SSD od 120 GB je 6000 a od 240 GB 9000 din, da li ti je sad jasno zašto svi preporučuju od 240 kao optimalan?
 
... i danas mi se javi prijatelj, izgleda da mu je crkao ssd, Samsung 850evo 250GB, star 3-4 meseca... "pa ti zekane zvekane deli savete"... :d
 
Pa sve crkava...nema tu neke filozofije...bitniji je jedino procenat crkavanja koji je, siguran sam, manji kod Samsung Evo uređaja..
 
Nazad
Vrh Dno