Šta je novo?

Novi monitor na staru graficku karticu

DrEvil

Slavan
Učlanjen(a)
26.11.2005
Poruke
55
Poena
309
Planiram da kupim novi monitor, u pitanju je Asus 23" LED LCD monitor VX239H (rezolucija 1920x1080).Imam racunar starijeg datuma sa grafickom karticom Nvidia GeForce 6600 Le koja prema specifikacijama podrzava rezoluciju do 2048 x 1536 na 85 Hz (attachment)
Mozda je pitanje glupo, ali nisam siguran pa moram da pitam, da li ce ovaj monitor i ova graficka moci da se upare obzirom da se radi o staijem modelu graficke kartice?

Unapred zahvalan na odgovoru!
 

Prilozi

  • Clip.jpg
    Clip.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 114
Moze, monitor poseduje VGA konektor tako da nece biti problema sa povezivanjem.
Rezolucija je takodje podrzana od strane karte.
 
Graficka karta ima VGA, DVI i TV Out izlaze, a monitor ima VGA i HDMI ulaze....Jedna varijanta je povezivanje preko VGA, druga pretpostavljam preko VGA-HDMI konvertora...
 
Ili DVI-HDMI kabl, prakticnije od adaptera.
 
U tom slucaju bi morao nabavljati ovaj adapter DVI-I to HDMI koji ima 4 rupe vise.

dvi-i-24-5-pin-male-to-hdmi-female-19-pin.jpg
 
Planiram da kupim novi monitor, u pitanju je Asus 23" LED LCD monitor VX239H (rezolucija 1920x1080).Imam racunar starijeg datuma sa grafickom karticom Nvidia GeForce 6600 Le koja prema specifikacijama podrzava rezoluciju do 2048 x 1536 na 85 Hz (attachment)
Mozda je pitanje glupo, ali nisam siguran pa moram da pitam, da li ce ovaj monitor i ova graficka moci da se upare obzirom da se radi o staijem modelu graficke kartice?

Unapred zahvalan na odgovoru!

Ja sam na starom kompu sa GeForce MX440 tjerao normalno 1920x1080 na Dell P2414H preko VGA kabla.
 
Nazad
Vrh Dno