Šta je novo?

WD40 za podmazivanje ventilatora?

nemanja2130

Poštovan
Učlanjen(a)
15.12.2017
Poruke
73
Poena
59
Jel probao neko,imam neki ventilator na kucistu poceo malo da se cuje,pa nesto mi pade na pamet na kolima sam sve zivo podmazivao sa WD40 ,cak sam i lanac od bicikle sa njim podmazivao i sve je to i dalje ok,ali ne znam sta bi bilo ako bi podmazao lezaj od ventilatora,mislim ne moze nista da mu smeta samo je pitanje koliko ce to da traje to :)
 
Bolje nadji neko masinsko ulje wd40 vrlo brzo opet zariba ventilator.
 
Nepraktičan je WD jer ne možeš da regulišeš količinu.
Ja sam koristio mašinsko ulje, samo kap iz male bočice i to je to.
 
Ne znam za wd40 ali mašinsko ulje je super za vent uzmes 2 kapi stavis provrtis malo vent rukom, radi ko novo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Masinsko ulje,jel to ovo za automobile?Mobile 1 3000 5w30 :)Ili je to neko posebno ?
 
Ja sam ovo dobio u flasi bez oznaka tako da ne znam koji je proizvođač ali u principu sve je to manje vise isto,uzmes na cackalicu kap pa vidis ako treba, jos .

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Sutra resavam,pa javljam da li radi ili je bilo tata spalio Djenku :)
 
Nije WD40 za te stvari, treba ti nesto drugo.
 
Uzmes spric i iglu i naspricas gde treba.
 
Ako je Sleeve - klizni ležaj, nikakvo ulje ne pomaže, sa WD- om možeš malo očistiti ležište, pusti ga malo da radi i posle stavi malo masti za podmazivanje ležaje od bicikle nazad u vent u otvor iza gumice, ona je najsličnija originalnoj masti.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakav je lezaj nisam jos otvarao,a tovatne masti imam,probacu nju da stavim,to mi nije ni palo napamet da budem iskren.
 
Silikonski sprej se meni pokazao kao dobro i dugotrajno resenje. Nije bas jeftin tho. Moze i grafitna mast.
 
Poslednja izmena:
Pa ako je u ceni nekog jeftinijeg ventilatora ne isplati se,onda mi je bolje da ovaj vent frknem u kanta a kupim neki drugi.
 
Samo pazi, ta mast zna da bude jako lepljiva i gusta ako je namenjena za visoke temperature, može zaglaviti ventilator. Za biciklu ima da se kupi u tubi i nije skupa, ima i za rolere. Bitno da se ne stavi puno masti da može da cirkuliše. Ulje ako se travi ono će brzo iscuriti.
 
Poslednja izmena:
Pa sta znam ova je fina kad je uzmes nekako fino klizi pod prstima,ne znam kako bi ti opisao finocu tovatne masti :)najpribliznije nivea kremi onoj u beloj ambalazi :)
 
Za podmazivanja sprejom Balistol odlična stvar. Univerzalno ulje.
 
WD40 je na bazi nafte, ta nafta isparava i posle nema podmazivanja. Zato je dobar za odmašćivanje. Njega naprskati da se otklone nečistoće pa onda naulji ili podmaži. Ako podmazuješ ne očišćeni ležaj, imaćeš uskoro ponovo problem.
 
evo ja resio problem sa wd40. zaribao 80mm ventilator na hladnjaku za laptop. Prsno dvaput i evo da kucnem sve radi ok. Mozes probati tako a ako ne, probaj masinsko kao sto su ti ljudi savetovali.
 
Pazite sad ovako,kaze majstor,douse automehanicar :
Sine uzmes WD40 ocistis lezaj,uzmes kasicicu za kafu,stavis malo grafitne masti,upalacem je malo zagrejes,ona se istopi,sipas to u lezaj,ona kad se ohladi opet se zgusne ali ce uci u svaku supljinu i posle toga si miran :)
P.s. grafitna mast za homokineticki zglob,ako nekome treba imam :)
 
picard-facepalm.jpg
 
  • Like
Reagovanja: q4u
kako god, neka covek proba kako zeli. Dobio je savete i to je to.
Mislim da ne treba vise filozofirati na tu temu.
 
Lanac za biciklu naprskam WD om naftom ocsitim i onda podamzem uljem ali da mnogo ljudi WD korisiti kako ne treba.
 
Pisalo se dosta o tome u crypto podforumu kako i čime podmazati ventilatore na rigovima - ukratko, WD služi samo da se očisti i odmasti, a ne da podmaže. To što je zaribao vent pa posle WDa radi, samo znači da ste WDom izduvali/sklonili gomilu đubreta koja ga je kočila, a ne da ste podmazali.

Negde sam našao da i brake cleaner nije agresivan prema plastici, pa sam njime čistio ležajeve ventilatora, kompresovani vazduh (može i iz konzerve) da se osuši sve odmah brzo i onda litijumska mast za podmazivanje. Imate u bilo kojoj autoradnji za 350 din pola kile te masti, a ko baš hoće, može i u spreju da je nabavi sa KP za oko 600-700 din. Naravno, može i bilo koja druga MAST za podmazivanje ležajeva koju imate pri ruci, grafitna za bicikle, tovatna, neko je pomenuo i onu za konzerviranje oružja... WD ne podmazuje!
 
DA da brake cleaner je cool i ja ga koristim za ciscenje maticnih ploca od vazelina :wave:
 
^Guglao sam za ploce i vazelin... Vi ljudi niste normalni :d


Masinsko ulje,jel to ovo za automobile?Mobile 1 3000 5w30 :)Ili je to neko posebno ?
Masinsko ulje je redje od motornog i svaka domacica koja ima masinu za sivenje ga ima.


Pazite sad ovako,kaze majstor,douse automehanicar :
Sine uzmes WD40 ocistis lezaj,uzmes kasicicu za kafu,stavis malo grafitne masti,upalacem je malo zagrejes,ona se istopi,sipas to u lezaj,ona kad se ohladi opet se zgusne ali ce uci u svaku supljinu i posle toga si miran :)
P.s. grafitna mast za homokineticki zglob,ako nekome treba imam :)
Uradi tako ako ti je lezaj kuglicni i ako mozes da ga izvadis iz kucista bez ostecenja.
 
E ovako,ventilator ima lufta sacuvaj boze,ocistio ga sa WD40,osusio sa ubrusom i stapicem za usi,stavio tovatnu mast,sklopio,radi dosta tise,ali je i dalje bucan,tako da ide u kantu,Hvala svima na savetima i izdvojenom vremenu.
 
Nazad
Vrh Dno