Šta je novo?

Kopiranje starog HD na novi HD ?

cropape

Slavan
Učlanjen(a)
10.05.2007
Poruke
110
Poena
320
Susjeda ima neispravan laptop (HD je ispravan) i kupuje novi laptop. Na tom neispravnom laptopu je instaliran windows 8 na slovenskom jeziku kojega bi isto htjela koristiti na novome laptopu.
Problem je šta ona nema pojma o instalaciji windowsa a i ja nebi znao instalirati na slovenskome jeziku (na engleskome mi nije problem)
Taj HD sam spojio na moji stari rezervni laptop i podižu se bez problema (ti slovenski) windowsi sa svim njenim folderima i podacima
Da li postoji neka mogućnost da te windowse prekopiram (kloniram) na njen novi laptop (pomoću mog externog usb HD-a)
Ili ako ima neko bilo kakvu ideju kako to izvesti
 
imaš Hiren's Boot CD
Skineš sa neta, narežeš na CD. Ubaciš u novi laptop i podigneš OS sa njega. Prikačiš stari HDD u USB i pokreneš "GParted Partition Editor". Iz njega kloniraš stari disk na novi u laptopu. Ako je novi HDD veći možeš da napraviš novu particiju na preostalom prostoru ili da proširiš postojeću.
 
Neznam da li sam te dobro shvatio.
Kako misliš da prikačim stari HDD na usb, kad taj HDD nema usb konektor
 
Pronašao sam rješenje, trebam nabaviti adapter Sata na Usb i onda tako spojiti HDD na usb laptopa
Thanks
 
Sam Windows ne mozes da prebacis jer osmica se vezuje za serijski broj maticne ploce u starom laptopu, kloniranje nema smisla. Iskopiraj njene podatke na fioku pa samo prebaci na novi laptop kad sredis nov sistem. Ja instaliram Windows na engleskom, sve zavrsim pa onda prebacim na drugi jezik, tako sam cak i Kineski radio :D
 
Nazad
Vrh Dno