Šta je novo?

Preporuka za (gaming) slusalice

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Trenutno koristim Asus Cerberus koje sam dobio na turniru, iako bolje od prethodnih Genius HS-G500-V, i ove su mi male za usi, pritiskaju me.

Treba mi preporuka za gaming slusalice, do 100e recimo. Mikrofon je obavezan, osim ako postoje neke koje nisu "gejmerske" po dizajnu, a mogu se koristiti u te svrhe, spadaju u budzet i vece su od Cerberusa, a da su po kvalitetu zvuka i/ili izrade bolje od "gejmerskih".

Hvala unapred [emoji4]

Dosao na ideju za kupovinu kada su sinoc posle "maratona" usi htele da mi otpadnu :D
 
Poslednja izmena:
Ne, kod nas u radnjama pise Cloud 2 Pro..
 
To su verovatno iste slušalice, samo negde piše cloud II negde cloud II pro gaming. Na njihovom sajtu ne postoje cloud II pro.. Samo pazi da nisu cloudx pro, jer one imaju licencu od Microsofta i pravljene su za xbox i uz njih ne dolazi ona usb zvučna..

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Znam da nema na sajtu, zato mi je i cudno.

Na slikama ima usb zvucne.
 
To su onda cloud II, samo dodali naziv pro gaming. Na svakoj kutiji piše cloud II i ispod sitnim slovima pro gaming. Verovatno zbog toga.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Izvinjavam se za pozajmljivanje teme.

Sta mislite o Cloud Revolver S modelu, nije mnogo skuplji od Cloud II, a deluje dosta bolje. Plus mi slusalice trebaju za PC i PS4, a USB zvucna sto dolazi uz njih radi na obe platforme.

Koliko bi one losije zvucale bez Asus u7 ?
 
@hsv.stoned
@peja

https://m.youtube.com/watch?v=H_CEEravTdY

Covek kaze da su same slusalice iste na sva tri modela(Cloud I, II i Core).
Razmisljam se da ustedim 3.000 i idem na Cloud Core, osim ako usb zvucna ne pravi veliku razliku?
Onaj "dongle" ili kako se vec zove za pojacavanje/smanjivanje zvuka, mikrofona i iskljucivanje mikrofona mi ne igra nikakvu ulogu. Imam i na trenutnim(doduse manje "advanced"), ne koristim nikad..

Eventualno zbog dodatnih "obloga" da idem na Cloud II..

@Grunt

Dobrodosao :D
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ako stvarno nema razlike u zvuku, udobnosti i ako ti ne treba taj 7.1 dodatak onda prakticno mozes da ustedis pola novca potrebnog za dobar kineski DAC/AMP odnosno skoro trecinu novca za U7 (sa garancijom).

Ali dobro proveri po netu, pre svega da li se iole zvucno razlikuju, verovatno postoje neki uporedni testovi ili bar utisci korisnika.

zeko ima Cloud II a imao je i U7 (crkla posle nepune 2 godine pa je reklamirao), mozes i njega da pitas za utisak o toj kombinaciji Cloud II + U7. U odnosu na najbolje kineske DAC/AMP uredjaje iz te klase mislim da su domaca garancija i Asus PC softver (dosta opcija, emulacija, eq) jedine prednosti a zvucno su manje-vise egal.

On izgleda ipak ima Cloud I ali ne verujem da postoje vece razlike u zvuku izmedju I i II, bar ne kada je koriscenje sa U7 u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Meni se čini da je taj 7.1 totalna šminka kada su slušalice u pitanju.. Mislim nisam probao tako da ne znam, ali zar nije poenta pozicionog zvuka da dolazi iz raznih pravaca oko tebe.. A u slučaju slušalica koje idu preko uva, ne znam kako je to moguće postići fizički..
 
Jeste, u sustini nepotreban dodatak za stereo slusalice ali je u isto vreme i odlican marketinski trik, posebno za decu i gamere koji nemaju nameru da kupuju bolju zvucnu ili DAC/AMP :)
Jedina prednost tog modula moze da bude ergonomija-kontrole zvuka i mikrofona. Nego, neki pominju da su Cloud II malo udobnije od Core, navodno je headband malo deblji/udobniji ali ne verujem da su Core sad nesto neudobne.

A sa kvalitetnim slusalicama je zaista moguce dobiti odlican ''3D efekat'', veliki soundstage i odlicno, precizno pozicioniranje, vec sam navodio primer za HD7 i Battlefield 4 a posebno CS:GO (MP) kada sve te karakteristike postaju velika prednost i mnogi misle da imas nekakav cheat a u stvari samo cujes izuzetno dinamican i precizan zvuk koji znacajno olaksava ratovanje :)

E da, postoje programi koji takodje imaju dosta podesavanja zvuka, efekata, EQ i raznih emulacija, npr. viper ili Eq. APO pa ko hoce i na taj nacin moze da ''steluje'' zvuk.
Meni je bolji Eq. APO iako na prvi pogled izgleda kao win 98 program u odnosu na Viper. Zamenio sam ocajnu stock ikonicu i napravio dva profila, ne koristim ih cesto ali kada zatreba tu su.

A Viper nudi prakticno sve sto i Asusov Xonar softver, pa cak i malo vise opcija ali opet dosta toga svodi na emulacije koje losije zvuce od stock stereo zvuka ali dobro, nekima je to zanimljivo
Uz malo vezbe/podesavanja moguce je postici slican efekat kao 7.1 kod Cloud slusalica ali mislim da nema potrebe degradirati kvalitetan stereo zvuk na taj nacin.
 
Poslednja izmena:
Pa precizan zvuk je jedna stvar, a pozicioni zvuk je druga..Mada slažem se da bolje i kvalitetne slušalice daju taj čisti zvuk pa je verovatno zbog toga lakše čuti neku frekvenciju u odnosu na komercijalne gde je kupus u frekvencijama
 
99% cu uzimati i zvucnu kartu, verovatno U7 koji je preporucen ovde, posle nekog vremena.

To je jedini razlog zbog kojeg se dvoumim izmedju Cloud II i Core..
 
Pa precizan zvuk je jedna stvar, a pozicioni zvuk je druga..Mada slažem se da bolje i kvalitetne slušalice daju taj čisti zvuk pa je verovatno zbog toga lakše čuti neku frekvenciju u odnosu na komercijalne gde je kupus u frekvencijama
Mislio sam na preciznost u svakom smislu, zaista je ogromna razlika izmedju kombinacije kvalitetnih slusalica i DAC/AMP u odnosu na integrusu i neke hama/a4 od 10, 20e (poredio sam vise puta, imam neke a4/15-ak evra, drasticna razlika je u pitanju). Pa cak ni M390 Pioneer (koje su sasvim dobre za filmove, muziku i sl.) ne zvuce ni priblizno ubedljivo kao HD7.

E sad, ako neko kupi npr. U7 prakticno nista nece dobiti ako ostane na hama ili bilo kojim losim slusalicama, uglavnom ce primetiti samo dosta jaci zvuk zbog pojacala i to je sve.

Ne znam kakve su tacno SL koje imas, zbog zatvorenog dizajna verovatno imaju malo manji soundstage i malo slabije pozicioniranje ali probaj u CS:GO pa javi utiske, morale bi da zvuce odlicno.

Ja veoma retko igram igre ali sam odmah primetio ogromnu razliku pri igranju BF4/CS:GO, bukvalno mozes da procenis gde se tacno i na kojoj udaljenosti nalaze protivnici, dzaba napucana grafika i sve ostalo ako je zvuk limit :)
Nije samo to prednost, i igranje Dirt Rally-a je daleko vece uzivanje zbog primetno boljeg dinamickog raspona i detaljnijeg zvuka.

Najbolje u celoj prici je to sto vise nije potrebno uloziti nekoliko stotina evra/$ u audio setup, vec godinama je dovoljno i svega 100-150$ ukupno za primetan apgrejd u odnosu na lose slusalice i integruse.
Naravno, ko hoce i moze da potrosi nekoliko puta vise novca to i treba da uradi.
 
Poslednja izmena:
Pričaj mi o tome...ne smem Doom više noću da igram sa slušalicama :d
 
To je to, nisam probao Doom ali sam testirao nerve i cula sa horor filmovima, uglavnom nocu :)
 
Poslednja izmena:
Porucen Cloud II [emoji4]

Javljam utiske kad stigne i poigram se malo.
Hvala svima na pomoci.
 
 
Igrom slucaja, Cloud II od sinoc na popustu, za 11.500.

Posto nisam mogao da izdrzim i sacekam da mi obrade porudzbenicu i par dana dok stigne(a i poslednjih nekoliko puta mi se desavalo da dobijem ostecenu/otvaranu kutiju kada sam kupovao online), otisao sam u prodavnicu(u minut kada se otvorila :D) i kupio za 11.500 i nisam mogao da iskoristim 600 dinara bodova(G prodavnica), jer su bili rezervisani na online porudzbenici :wall:
Vratili su ih kad sam otkazao malopre..
Cloud Core ima za 9K inace.

Kvalitet zvuka, udobnost, izolacija, sve je na daleko visem nivou od bilo cega sto sam koristio do sada, tako da sam prezadovoljan.
Nisam jos stavljao druge earpad-ove, mada mi deluje da cu njih koristiti, iako je slabija izolacija.

Ove Sennheiser sa klipa su skuplje za ~20e, nije mi se doplacivalo, a vise ljudi u drustvu koriste Cloud(2) i svi su zadovoljni.


Hvala svima na pomoci [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Stavio druge earpad-ove, deluje mi da cu ostati sa njima, manje pritiskaju, a nosim naocare i to mi je bitno, ali primetno je manja izolacija.

I kozni su odlicni, bice maraton i sa jednim i sa drugim, pa pisem iskustva :d
 
A cena mu je tolika zbog ?? (neke vanzemaljske tehnologije unutra)
 
Ne ozbiljno pitam? Zašto mu je tolika cena...šta ima unutra?
 
Pretpostavljam onda da isto to može da se dobije i za 1/3 te cene...jedino što vidim kod tog Chorda dizajner je koristio FPGA kolo..
 
Iskreno, Cloud II daje drugu dimenziju igrama, u odnosu na prethodne slusalice/zvucnike(doduse, ovo su najskuplje i najkvalitetnije koje sam imao do sada) koje sam koristio.

Prezadovoljan sam.
@hsv.stoned

Slao sam poruku Zeki(ili Zeko-u :D), nije mi odgovorio, mada vidim na njegovom profilu da nije aktivan poslednjih nedelja..
Za sada ne planiram kupovinu zvucne karte, zadovoljan sam sa ovim, otom-potom cu i to gledati da uzmem, prvo bih mozda uzeo 144Hz ekran, posto mi je komp primarno za gaming, a i napajanje je vremesno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno