Šta je novo?

Preporuka za (gaming) slusalice

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,115
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Trenutno koristim Asus Cerberus koje sam dobio na turniru, iako bolje od prethodnih Genius HS-G500-V, i ove su mi male za usi, pritiskaju me.

Treba mi preporuka za gaming slusalice, do 100e recimo. Mikrofon je obavezan, osim ako postoje neke koje nisu "gejmerske" po dizajnu, a mogu se koristiti u te svrhe, spadaju u budzet i vece su od Cerberusa, a da su po kvalitetu zvuka i/ili izrade bolje od "gejmerskih".

Hvala unapred [emoji4]

Dosao na ideju za kupovinu kada su sinoc posle "maratona" usi htele da mi otpadnu :D
 
Poslednja izmena:
Klasika, HyperX Cloud II ili Core.

Alternativa recimo Audio Technica M30x + neki mic. Ili ako ti odgovaraju (polu)otvorene milion puta pomenute Superlux HD681 EVO, Presonus HD7 i sl.
 
Poslednja izmena:
Cloud sam jos davno gledao, kad sam hteo da uzmem neke malo bolje, ali sam se odlucio da nadogradim racunar..

Da li gledati Cloud ili Cloud II, kao da sam negde procitao da je Cloud bolji, odavno sam gledao..

M30x je jeftiniji, imao bih pored njih i za neki solidan stoni mikrofon.
 
Ne verujem da je Cloud Core bolji, ima siromašniju prateću opremu i čini mi se da sam čitao da je mic malo bolji na II, uz to uz II ide i neka USB zvučna, ne znam da li vredi nečemu.
 
Pogresno si me razumeo, pitao sam za Cloud I i Cloud II.
 
Ne znam sta mi odgovara, oduvek sam koristio najjeftinije slusalice, to je problem.

Moracu da istrazim malo pre kupovine. Hvala na pomoci [emoji4]
 
Pogledaj superlux hd668b, ja sam bio isto u potrazi za gaming slušalicama doduše sa manjim budžetom i naišao ovde na forumu na temu o superluxu i rešio da ih kupim. I Mogu ti reci za 30e koliko sam ih platio vrede svaki dinar. Pogledaj neki review na YouTubu.
Jedini problem sto moraš poseban mikrofon.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ne :) Bez ''uvrede'' po tvoje slusalice ali zaista zvuce.. jedva prosecno (i to za 20-25e) i primetno su losije od 668b (i ostalih semi-open SL/klonova), losije su i za igranje ali i za slusanje muzike (probao sam).
DG karta je sasvim ok za gaming ali je bolje ici na neki malo bolji uredjaj, U7 je vise nego dovoljan ili neki od kineskih DAC/AMP do 100$.
Jedine prednosti U7 (u odnosu na dac/amp iz Kine) su Asus softver (razna podesavanja) i mogucnost da se kupi primerak sa domacom garancijom mada je najvise onih iz Ugarske.

Takodje bih preskocio i M30x, kazu da nisu bas najbolje za igranje (limitiran soundstage a ni pozicioniranje nije bas u rangu open/semi-open slusalica) a mnogima su i neudobne posle duzeg nosenja, sto opet zavisi od oblika, velicine glave i usiju pa niko ne moze da garantuje da li ce udobnost biti dobra ili losa.

@Ivan

Ako su ti bitni izolacija (u oba smera) i mikrofon onda neki od Cloud modela + U7 Xonar (ili neki slican DAC/AMP). Ako sto bolja izolacija nije prioritet onda neke od open/semi-open slusalica sa lista najbolje kupovine do 100e (ima ih preko 10 sigurno) + dodatni mikrofon ako ti treba.

Ali Cloud su proverena opcija i imaju mic, samo ih uparis sa U7 i to je to, ne samo za gaming vec i za sve ostalo tako da deluju kao najlogicnije resenje.
 
Poslednja izmena:
Nisam napomenuo da nosim naocare, tako da bi mi odgovarale sto vece, da nemam nikakav pritisak na samim usima.

Izolacija je dobrodosla, posto ce se koristiti za gaming u 99% slucajeva.
Cloud II + U7 su oko 20.000 zajedno, daleko van budzeta.

Za sada je u planu kupovina Cloud II, eventualno dodavanje zvucne kartice kasnije.
 
Pa mozes i tako, Cloud II sada a kasnije U7 npr.

Odgledaj ovaj video, traje dugo i lik se zayebava previse ali je objasnio sustinu (i zasto su 5.1/7.1 na slusalicama glupost)



A imas i ove testove:
https://www.benchmark.rs/artikal/test_kingston_hyperx_cloud-3515
https://www.benchmark.rs/artikal/test_kingston_hyperx_cloud_ii-3790

https://www.head-fi.org/showcase/hyperx-cloud-ii-gaming-headset-for-pc-ps4-gun-metal-khx-hscp-gm.21458/reviews

Inace, ne treba biti ''gamer'' da bi brzo bilo jasno zasto je toliko bitan combo kvalitetnih slusalica i DAC/AMP uredjaja - ne samo sto je opsti kvalitet zvuka neuporedivo bolji, cistiji, utegnutiji, dinamicniji vec soundstage i pozicioniranje predstavljaju veliku prednost. Secam se kada sam prvi put instalirao CS:GO, pocetkom godine, sa kombinacijom HD7/E10k-X6 sam imao izuzetno jasnu predstavu sta se desava oko mene na mapi (cak je i jeftina DG karta veoma dobra za gaming), to je toliko ubedljivo da sam samo na osnovu zvuka mogao da znam odakle dolazi ''pretnja'', na kojoj udaljenosti i poziciji cujem korake i ostale zvucne efekte. To ide dotle da misle da imas upaljen nekakav cheat :d

Jos CS:GO i nema neki spektakularan kvalitet zvuka, BF4 zvuci jos ubedljivije i bolje, novije fps igre nisam ni probao ali kapiram da su sve bolje na polju audio kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Igram Overwatch, pretpostavljam da je po zvuku daleko bolji od CSGO, jer je po grafici daleko, daleko bolji.

Mislim da je neko od mojih drugova/drugarica koristio Cloud 2 ili neke druge sa 7.1 za gaming, pa je gasio 7.1 u podesavanjima jer je bilo losije sa tim.
 
Ne znam koja je to igra :) Ali je cinjenica da postoje razlike u kvalitetu zvuka pa npr. BF2/BF3 zvuce primetno bolje od Homefronta, to su matore igre ali sustina je da postoje naslovi koji failuju na polju zvuka i zvucnih efekata mada ih je sve manje.

Ocigledno bi ti Cloud II najvise odgovarale, zbog izolacije, mikrofona, verovatno i zbog udobnosti a kvalitet zvuka (posebno za gaming) je sigurno medju najboljim za taj novac. Steta sto ne mozes odmah da uzmes i DAC/AMP ali dobro, posluzice i fabricko resenje.

Samo stereo, 7.1 na slusalicama se svodi ili na klasicnu softversku emulaciju ili na multi-drajvere + softver ali ni to nije dovoljno kvalitetno mada ostavlja ''wow'' efekat na neke korisnike.
 
Poslednja izmena:
Overwatch je fps, ali na fazonu mobe, sa magijama.
Jedine igre koje su slicnog tipa su Team Fortress 2 i Paladins.

99% ce biti Cloud 2, hvala puno svima ma pomoci [emoji4]
 
Što ne vidiš i uzmeš Superlux HMD 660 sa dinamičkim mikrofonom...samo pazi, dolaze sa otvorenim kablovima na koje ti ili sam lemiš ili tražiš da ti zaleme nastavke...možeš da staviš 3.5mm utičnice a kasnije uzmeš neki audio interface sa mic ulazom i imaš još bolji kvalitet i zvuka i mikrofona
 
Gde ima da se uzme?

Uglavnom gledam domace radnje, sto zbog garancije, sto zbog placanja na rate, manji bi bio budzet kada bi se uzimalo za kes.

Kakve su one u odnosu na Cloud, ako je neko kojim slucajem probao obe..
 
Ne :) Bez ''uvrede'' po tvoje slusalice ali zaista zvuce.. jedva prosecno (i to za 20-25e) i primetno su losije od 668b (i ostalih semi-open SL/klonova), losije su i za igranje ali i za slusanje muzike (probao sam).
DG karta je sasvim ok za gaming ali je bolje ici na neki malo bolji uredjaj, U7 je vise nego dovoljan ili neki od kineskih DAC/AMP do 100$.
Da :) Naveo sam xonar dg (na exciter mode) jer je obavezan pojacivac za HD201,bez istog i zvuce prosecno.
Pre neku godinu bio sam u nekoj "audiofilskoj" maniji,pored Sennheiser HD201 uzeo sam jos HD428,HD518,Shure SRH440 i SRH840,hteo jos ATH M50 ali proslo me je.
Probao sam sve njih duze vreme uz obaveznu burn in fazu:
HD428 nemaju dovoljno cist zvuk.
HD518 prenaglasen bas i smetao mi je otvoren tip slusalica.
SRH440 su bile ok ali imaju problema sa ostrim "S" u nekim pesmama i nisam zeleo da koristim EQ jer su ionako bile neudobne.
SRH840 su bile bas dobre posebno u midrange ali zaista teske meni ipak neudobne jer koristim duze vreme slusalice.
HD201 tada na xonar dx su bile onako prosecne,fali snage uvek drzio na 100% i nema uopste basa,kad sam promenio na xonar dg kao druge slusalice u pitanju,mnogo cistiji sveupukno bolji zvuk a ima i basa u dovoljnoj kolicini.
Na kraju krajeva prodao sam HD518 i Shure modele,jedino zvuce drugacije i za moje potrebe jedino SRH840 zvuce (vocal,bass) nesta bolje,nosim naocare i HD201 ne stezu i lake su,veoma udobne da skoro i neosetim,kristalno cist zvuk,jedina mana sto se sloj na sundjerima brzo ljusti (a i kablo na trenutnim primerkom).

Vec nekoliko puta primetim da je velik hejt prema HD201 na domacim forumima,a vecina njih ubode na realtek pa se zale.

Edit: i da,veoma su dobre za gaming i muziku,ovo su moja licna iskustva i misljenje,nek svak kupi sta hoce nisam placen da promovisem ista :)
 
Poslednja izmena:
Ne, ipak :)
HD201 mogu da prodju kao slusalice ''za muziku'' ali samo ako neko nema vise od 3 'iljade din na raspolaganju. Za gaming nisu, mislim i Hama od 500, 1000 din ''mogu da posluze'' ali to ne znaci da su pravljene za to i da su dobre.
Probao sam HD201 i na mojoj DG ali i na boljoj DX karti sa eksternim pojacalom, nisu to ocajne slusalice ali jednostavno vrede maks. 3k din i izgubile su bitku od SL/klonova jos pre 6 godina. Losije su cak i od Pioneer M390 koje su nekada kostale samo 500 din vise od HD201. Ali mogu da se slozim da su te Senn ipak previse napljuvane jer ih mnogi kupe sa nerealnim ocekivanjima i ubodu u stariji dekstop/laptop sa losom integrusom sto pogorsava utisak, kao i kada je vecina ostalih slusalica u pitanju.

DX karta nije predvidjena za slusalice, izlazna impedansa je izuzetno visoka (cak 100Ω), potrebno eksterno pojacalo ili modovanje.
Tako da je za slusalice bolja opcija DG/X karta ali je DX sa pojacalom primetno bolja opcija jer je sama karta kvalitetnija u svakom smislu.
A cak ni u toj kombinaciji HD201 nisu bas dobre za gaming, provereno. Ali ne kazem da nece biti dobre nekome ko je do juce koristio neke A4 od 800 din, u tom slucaju ce biti apgrejd, posebno u kombinaciji sa zvucnom/amp.

I na kraju ono najbitnije - pokretac teme raspolaze sa vecim budzetom pa mislim da nema svrhe predlagati mu jedne od najjeftinijih i objektivno najlosijih Sennheiser slusalica koje stvarno nisu pravljene za igracke potrebe :)
 
Poslednja izmena:
Gde ima da se uzme?

Uglavnom gledam domace radnje, sto zbog garancije, sto zbog placanja na rate, manji bi bio budzet kada bi se uzimalo za kes.

Kakve su one u odnosu na Cloud, ako je neko kojim slucajem probao obe..

Novi post, da bi bilo preglednije.

Dobre su i te SL ali im gaming nije osnovna namena vec (low-budget) studijska upotreba, bas je ''sasecen'' a visoki su naglaseniji sto se vidi iz iz opisa sa sajta proizvodjaca: http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=5e2a71e7-1b14-4924-a41b-0a795facd7e3&pdkid=de83b65a-be4b-42b2-b324-4a1ad7b8a927&level=2&lv0=1#feature_zone_li

Kostaju 39e u srb i cena je stvarno korektna ali ti trazis sto bolji all-round gaming headset a Cloud I/II su tu najbolja kupovina (ili jedna od najboljih) vec godinama. Nemaju vecu manu za taj novac.
Tako da pazari te slusalice pa ces posle lako dodati U7 i resio si pitanje zvuka na duzi period, dok ne crkne U7 ili dok se ne raspadnu Cloud II a to se verovatno nece desiti bar 5-6 godina ako ih iole budes ''cuvao'' :)
 
Poslednja izmena:
Ništa im nije sasečeno...odziv im je od 10Hz do 30 kHz...imam ih ja imaju solidan bas...ta slika je za mikrofon da detektuje te frekvencije u govoru
 
Odziv moze da se proveri ali bez obzira na to nemaju sve slusalice iste ''peakove'' niti isto ''obojen'' zvuk. Ali svakako hvala za info :) Mislio sam da su te SL prilicno ''ravne'' u bas podrucju sto i nije bas idealno za potpun trip pri gamingu, vidjao sam utiske da zvuce hladnije od 668b pa mi se to bas i nije svidelo. Inace, za taj model je veoma tesko doci do informacija, utisaka za razliku od ostalih SL/klonova.

Onda moze da razmisli i o tim SL jer su jeftine ali i dalje mislim da su Cloud najbolje all-round resenje za vecinu korisnika, i zvucno i kada su dizajn/materijali u pitanju, ne hvale ih toliko bez razloga.
 
Poslednja izmena:
Temeljan si HSV, svaka cast.

Istrazicu malo ove koje je Zechs predlozio, pa cu videti vec. Necu odmah uzimati, verovatno malo posle nove godine, ne verujem da ce se nesto do tada promeniti sto se tice cena/izbora.
Naginjem ka Cloud 2 najvise.
 
Ne verujem da ce biti nekih vecih promena cena, posebno ne kada su SL u pitanju a Cloud mozda budu i na nekom manjem snizenju ali sada, pred praznike :)
 
Preporuka za (gaming)slusalice

Odziv moze da se proveri ali bez obzira na to nemaju sve slusalice iste ''peakove'' niti isto ''obojen'' zvuk. Ali svakako hvala za info [emoji4] Mislio sam da su te SL prilicno ''ravne'' u bas podrucju sto i nije bas idealno za potpun trip pri gamingu, vidjao sam utiske da zvuce hladnije od 668b pa mi se to bas i nije svidelo. Inace, za taj model je veoma tesko doci do informacija, utisaka za razliku od ostalih SL/klonova.

Onda moze da razmisli i o tim SL jer su jeftine ali i dalje mislim da su Cloud najbolje all-round resenje za vecinu korisnika, i zvucno i kada su dizajn/materijali u pitanju, ne hvale ih toliko bez razloga.

Nemam te Cloud pa ne znam kako zvuče , ali sve te slušalice za gaming sa integrisanim mikrofonom su bolja preporuka sa te strane jer su ove Superlux stvorene za jedno mikrofonsko pretpojačalo i pojačalo generalno...ali daju dobar zvuk u svakom slučaju...

Inače Sennheiser Game One bez premca [emoji3]
 
Ne sumnjam u dobar zvuk tih SL ali mi Cloud deluju kao bolje i prakticnije resenje.
A tu su i ove Senn koje je predlozio Taz-91, mislio sam da su preko 15k din u srb ali sam pogresio, kostaju 13800 din. Nisu mnogo skuplje od Cloud II a koje su bolje, to je pitanje :)
 
Ne, ipak :)
HD201 mogu da prodju kao slusalice ''za muziku'' ali samo ako neko nema vise od 3 'iljade din na raspolaganju. Za gaming nisu, mislim i Hama od 500, 1000 din ''mogu da posluze'' ali to ne znaci da su pravljene za to i da su dobre.
Probao sam HD201 i na mojoj DG ali i na boljoj DX karti sa eksternim pojacalom, nisu to ocajne slusalice ali jednostavno vrede maks. 3k din i izgubile su bitku od SL/klonova jos pre 6 godina. Losije su cak i od Pioneer M390 koje su nekada kostale samo 500 din vise od HD201. Ali mogu da se slozim da su te Senn ipak previse napljuvane jer ih mnogi kupe sa nerealnim ocekivanjima i ubodu u stariji dekstop/laptop sa losom integrusom sto pogorsava utisak, kao i kada je vecina ostalih slusalica u pitanju.

DX karta nije predvidjena za slusalice, izlazna impedansa je izuzetno visoka (cak 100Ω), potrebno eksterno pojacalo ili modovanje.
Tako da je za slusalice bolja opcija DG/X karta ali je DX sa pojacalom primetno bolja opcija jer je sama karta kvalitetnija u svakom smislu.
A cak ni u toj kombinaciji HD201 nisu bas dobre za gaming, provereno. Ali ne kazem da nece biti dobre nekome ko je do juce koristio neke A4 od 800 din, u tom slucaju ce biti apgrejd, posebno u kombinaciji sa zvucnom/amp.

I na kraju ono najbitnije - pokretac teme raspolaze sa vecim budzetom pa mislim da nema svrhe predlagati mu jedne od najjeftinijih i objektivno najlosijih Sennheiser slusalica koje stvarno nisu pravljene za igracke potrebe :)
E pa ja imam objektivno bas drugacija iskustva i misljenje,ne vredi dalje raspravljati :)
 
Imao HD201 jos pre 10+ godina, tj cim su se pojavile u 4audio kod nas. Slazem se sve sa hsv-om, one danas apsolutno nisu preporuka. Ja ih nisam smatrao ni za udobne. A koristio sam ih sa dac/headphone amp combom koji je visestruko skuplji od njih tako da nije do toga.
 
Mala pomoc.

Da li uzeti Cloud II ili Cloud II Pro? Ista cena.
 
Nazad
Vrh Dno