Šta je novo?

Preporuka za (gaming) slusalice

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Trenutno koristim Asus Cerberus koje sam dobio na turniru, iako bolje od prethodnih Genius HS-G500-V, i ove su mi male za usi, pritiskaju me.

Treba mi preporuka za gaming slusalice, do 100e recimo. Mikrofon je obavezan, osim ako postoje neke koje nisu "gejmerske" po dizajnu, a mogu se koristiti u te svrhe, spadaju u budzet i vece su od Cerberusa, a da su po kvalitetu zvuka i/ili izrade bolje od "gejmerskih".

Hvala unapred [emoji4]

Dosao na ideju za kupovinu kada su sinoc posle "maratona" usi htele da mi otpadnu :D
 
Poslednja izmena:
I mene sada muci koje sluske uzeti jer sam poceo da ostecujem usi sa nekim low level zamenom koja za divno cudo ima super zvuk i mic za 10e, ali su extremno neudobne te posle 30-tak minuta ti dodje da ih izlomis...

Taman se spremio da uzmem hvaljeni Hyper i vidim da je sada Senn GSP 600 samo 10e skuplji.
Hvale ih po netu i sada ne znam da li da uzmem Hyper koji mi je odmah dostupan u radnji ili naruciti i cekati Senn tj da li ih ima neko,da li je stvarno tako kao sto ga hvale, da li je zadovoljan?
 
Pardon,gsp 300, misstroke na numerickoj.
Bile su oko 100, sad oko 85e

H6X
 
Malo sam testirao gejming sluske u kategoriji 80-100e, zbog poveceg izbora a i najvise mi se svideli pod rukama i glavi ipak suzio izbor na Cloud II i Senn, mada su tu i ostali ali ipak ovi odksacu od njih po pitanju cena-odnos. Cloud serija definitivno pobednik sa izborom i odnosom kvalitet-cena.
Cloud II su mi vise all around sluske koje kad skines mic i zbog dizajna mozes i na ulicu za mjuzu, dok su Senn cista home gejming varijanta.
Zvukovi su 99% identicni na oba, meni Senn ima malo ostriji zvuk, mada verujem da u igrama nema neke razlike.
Presudio mi dizajn kontrole i osecaj pri nosenju na Senn. Imam sluske sa kontrolama na kablu i meni je to neprakticno pogotovo u zatamnjenoj sobi i usred nekog fps ti treba odmah da pojacas zvuk pa lovis gde je kontroler, koji na kraju nisam ni koristio vec regulisao preko tastature.
Kod Senn dignes mic gore i mutuj ga, na desnoj slusalici veliki volume wheel + meni bolji osecaj pri nosenju su presudili i dobijem ih za 70e.
Sad sam ih koristio oko 2 sata na YT i igrama, bukvalno sam zaboravio da ih imam na glavi, zvuk preko DAC vrlo dobar, ja zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Odlicno si prosao (samo 70e) a u srb su 115e trenutno.
 
@DukeLander

Jesi li probao Cloud II sa "mekanim" earcups(koji dolaze u paketu)?
Skroz je drugaciji osecaj, lakse su od ovih koznih i manje izoluju, ali je toplije na usima od njih.
Koristio sam ih od kako sam uzeo sluske, sad sam vratio kozne da koristim par nedelja, pa cu onda odluciti na kojima cu ostati :D

Svakako nisi pogresio sa ovim Senn, kad sam uzimao bile su za ~20e skuplje od Cloud II, plus ssm imao provereno iskustvo da neko u mojoj okolini nosi Cloud po ~12h dnevno i ne smetaju, zato sam se odlucio za njih.
 
Odlicno si prosao (samo 70e) a u srb su 115e trenutno.

Zena me podsetila na zaboravljeni popust kupon, bez nje bih skuplje prosao :)

@DukeLander

Jesi li probao Cloud II sa "mekanim" earcups(koji dolaze u paketu)?
Skroz je drugaciji osecaj, lakse su od ovih koznih i manje izoluju, ali je toplije na usima od njih.
Koristio sam ih od kako sam uzeo sluske, sad sam vratio kozne da koristim par nedelja, pa cu onda odluciti na kojima cu ostati :D

Svakako nisi pogresio sa ovim Senn, kad sam uzimao bile su za ~20e skuplje od Cloud II, plus ssm imao provereno iskustvo da neko u mojoj okolini nosi Cloud po ~12h dnevno i ne smetaju, zato sam se odlucio za njih.

Bile su izlozene sa oba earcups-a tj ima ih u vise boja tipa metal, black, red... ne smeta mi sa platnom vec su Senn malo dublje, zato mi je bio prijatniji osecaj.
 
Ja već 2g vozim Cloud II i na njima nema traga korištenja. Kožne jastučiće nikada nisam skidao.
 
Slazem se da je kontrola na kablu losija od kontrole na samim slusalicama, takodje koristim tastaturu u vecini slucajeva za kontrolu zvuka.

Jel si testirao zvuk Cloud II sa usb zvucnom, ili si bocnuo preko 3.5mm direktno?
Nisam jos probao da direktno poredim zvuk sa integrisane zvucne i ove USB sto ide uz slusalice, veceras cu porediti kada stignem kuci.
 
Isteklo vreme za edit.

Na zvucnoj sto ide uz sluske je primetno bolji(punije deluje, ne znam kako da objasnim, nisam audiofil) i glasniji zvuk(u odnosu na plocu iz potpisa), u toj meri da je jacina zvuka na 60% preko zvucne ista kao jacina preko ploce na 100%..
Nije ovaj USB Dongle za bacanje :D

7.1 ne koristim uopste, ni za filmove i muziku, primetno je cistiji zvuk kada se to iskljuci.
 
Poslednja izmena:
Slazem se da je kontrola na kablu losija od kontrole na samim slusalicama, takodje koristim tastaturu u vecini slucajeva za kontrolu zvuka.

Jel si testirao zvuk Cloud II sa usb zvucnom, ili si bocnuo preko 3.5mm direktno?
Nisam jos probao da direktno poredim zvuk sa integrisane zvucne i ove USB sto ide uz slusalice, veceras cu porediti kada stignem kuci.

Sve sam bockao direkt u mobilni sa mjuzom.
 
Ne znam kakav je fon sa izlazom, napisah u proslom postu da ima primetne razlike sa i bez dongle na PC-ju, valjda ova X370 nema neki bas ocajan zvuk..
 
Nisam hteo da smaram, ali kad insistiras :)

Uleteo sam u MediaMarkt sa ZX770 oko vrata i krenuo redom u bockanje pa tako uporedjivao zvukove, gde za moj ukus 770 imaju super izbalansiran i cist zvuk.
770 su jako udobne sluske, Cloud su mi nekako iste kao 770 a Senn za nijansu bolje od 770 ali ovo tvrdim posle par dana koriscenja istih.
Koristim DAC i kada sam probao 770 i Senn na njemu opet je bila ista razlika kao na mobu, naravno uz mnogo lepsi zvuk.
Da sam hteo, mogao sam iscimati MM da probam preko dongle ali sam vec odlucio zbog meni bolje udobnosti.
Mislim da niko ne bi pogresio da uzme ili Cloud ili Senn za gejming u tom cenovnom opsegu, obe su odlicne, samo mikro razlike odlucuju.
 
Ne koristim onu USB karticu uz Cloud. Koristim DAC.

Ono što me kod ovih slušalica oduševljava svaki dan je:
- kompaktne su
- nekada i zaboravim da su mi na glavi
- vrhunskog kvaliteta izrade
- robustne. Možeš da ih otreseš sa glave (kada kreneš da ustaneš a zaboravio si na njih) a da to na njima ne ostavi ni najmanji trag
- imaju vrhunski mikrofon

Mana:
- skupe su
- kabl nije odvojiv bez ručne modifikacije
 
@DukeLander

Nisam znao da koristis DAC, verovatno i bolji od ove usb zvucne sto ide uz C2, pa ne bi imalo smisla koristiti je.
Onda je najverovatnije i bolji izbor bio Senn, posto si probao i one ti vise odgovaraju.
 
Nazad
Vrh Dno