Šta je novo?

comtradeshop

miomir

Poštovan
Učlanjen(a)
27.09.2014
Poruke
58
Poena
59
Narucio sam citac kartica Hama
Hama SD/MicroSD (91094) Citac Memorijskih Kartica USB 2.0 Crni prodaja Beograd, Srbija, ComTrade Shop internet prodavnica
Cena je bila 499 i pisalo je da je dostupan,ovo je stara slika.Dobio sam email sa potvrdom da je porudjbenica primljena da imaju i da ce poslati.
Dobio sasvim drugi citac isto Hama ali takav imam i zeleo sam onaj sa slike a taj sam i porucio.
Poslao sam meil i par minuta posle mog meila oni su promenili sliku i na tom mestu je bio citac koji sam dobio
Hama SD/MicroSD (54133) Citac Memorijskih Kartica USB 2.0 prodaja Beograd, Srbija, ComTrade Shop internet prodavnica
Platio sam postarinu 230din.
Dobio sam odgovor posle slanja jos meilova da mogu da vratim i da ce novac biti vracen verovatno bez postarine.
Ne mogu da verujem da se ova stara firma bavi time.Umesto da me obaveste da nemaju to na lageru oni su poslali pogesan i posle moje intervencije zamenili sliku.Novac je vracen bez postarine i ako je njiho krivica/prevara.
 

Prilozi

  • hama_sdmicrosd_91094_citac_memorijskih_kartica_pic_3.jpg
    hama_sdmicrosd_91094_citac_memorijskih_kartica_pic_3.jpg
    24.4 KB · Pregleda: 129
  • 00054133awx5_27_3 (2).jpg
    00054133awx5_27_3 (2).jpg
    20 KB · Pregleda: 122
Iako je ciganski to sto ti nisu vratili pare za postarinu, mislim da ih zakon ne obavezuje da ti vrate novac za to
 
Nije stvar u sumi pa i za postarinu nego na nacin koji su to izveli bez da me pitaju.Zamena slike,malo nisko i podlo.Primio sam poruku da imaji i da ce poslati.Narucio sam online.
 
Ma to je obicna greska ili permutacija u radnji iz koje je poslato. Niko to ne radi namerno.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
A sto su zamenili sliku na netu ,vise nije bilo onog sto sam porucio.Na njegovo mesto je bio drugi.Adresu sam zapamtio gde je bio prvobitni citac a otvarao je ovaj drugi na istoj adresi.
 
Zamenili su sliku jer su obratili pažnju na oznaku modela, oznaku uvoznika ili su lično otišli i proverili artikal koji je u ponudi pod tom šifrom. Dešavaju se takve greške iz ovih ili onih razloga, pogotovu kada isti proizvođač u ponudi ima više modela sa istim/sličnim oznakama. Nikome nije u interesu da se to dogodi jer se gubi vreme/novac/javlja se nezadovoljstvo. Ako ti ne odgovara, vrati im, vratiće ti novac i to je to.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve to ne bi bio problem da se ne plaća dostava kao u normalnim zemljama... kod nas, ne daj bože da prodavac ima trošak zbog svoje greške. Jadno i tužno.
 
Kad su primili porudjbenicu zasto tada nisu zamenili nego posle moje intervencije.Narucio sam online i dobio mail da imaju.Kada su primili valjda provere da li imaju pa onda potvrdjuju kupovinu.Novac je vracen bez postarine i sad je gotovo.


Call centar primi porudzbinu -> provere stanje po radnjama, vide da ima u nekoj od radnji -> prave nalog. U radnji je permutacija, prodavac samo gleda sifru i pakuje, ne otvara sajt da proveri. I eto greške. A pošto im je taj card reader od 500din 0.01% dnevnog prometa, mnogo ih zabole da se cimaju. Sigurno ti niko nije namerno poslao pogrešan uređaj.

I da, trebao si da tražiš da ti vrate i iznos poštarine, nije tvoja greška. I nije gotovo, pozovi call centar i reci u čemu je problem. Ili neka ti pošalju odgovarajući uređaj i plate poštarinu.
 
Zato što je uglavnom procedura takva da se proverava stanje koristeći šifru artikla. Da li ga ima taj i taj artikal? Ima. Gde? U toj i toj radnji. Pravi se nalog za slanje. Prodavac primi nalog, nađe artikal pod tom šifrom, pakuje i šalje na navedenu adresu. Tako je u svim velikim maloprodajnim sistemima. Dešava se kod takvih sitnijih artikala. Samo je trebalo da insistiraš i na povraćaju poštarine, jer je njihova greška.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ajde mi objasni kako je kolega platio preko 100000din za frizider koji nemaju na stanju ni u jednoj radnji niti magacinu?

Pare mi skinuli i rekli da ce mu poslati frizider i da nije zvao posle nedelju dana, ne bi ni saznao da taj frizider ne postoji kod njih. U pitanju je Tehnomanija
 
Nije nemoguće...
Prodavac (call centar, menadžer nabavke, ko god...) proveri sa dobavljačem, ovaj mu kaže ima još jedan komad u magacinu, i napravi mu dokument za prenos. Radnja stavlja na stanje taj frižider da bi mogla da ga naplati, a istovremeno se dobavljaču šalje nalog za isporuku (u radnju, u magacin, direktno kupcu). Tad dobavljač otkrije da je frižider oštećen, permutacija, ili još gore manjak, i mora da otkaže isporuku, i to zakomplikuje celu priču.

Svi gledaju da imaju što manji lager, posebno kod skupljih stvari koje se retko prodaju.

Propust tehnomanije je što nisu obavestili kupca da mu neće stići frižider, a opet, prodavac možda nije ni imao tu informaciju, zagubila se negde između dobavljača i product menadžera. Ne kažem da se tako desilo, ali je vrlo moguće. Razni propusti se dešavaju, dosta njih ne zavisi od volje samih prodavaca u shopu, ali oni ispadaju nesposobni. Ima i njihovih propusta, naravno...
 
Da li je neko koristio ovaj comtrade-ov online shop?

Probao sam da popunim online porudzbinu i kada pokusam da dodam proizvod tako sto kliknem na Dodaj u korpu pise status Dodavanje u korpu i nista se ne dogadja posle toga. Pokusao sam vise puta ali ne radi.

Da li treba izbegavati mozda njihov shop? Nisam do sada nista kupovao.
 
Nije to comtrade, iako u nazivu piše comtrade. Mislim da su najviše uvezani sa Gigatronom ili tako nešto. Reklamacije se rade u Ewe-u i slično.

Što se kupovine u shop-u tiče, legit je sve. Imaju i prodavnice, isto sve legit. Tu nema frke.

Sad što tebi tripuje i neće da doda u korpu? To je nešto drugo po sredi. Izgasi bloker reklama za početak, možda blokira i neku njihovu skriptu koja se koristi za dodavanje artikala u korpu.
 
APR kaže XLS d.o.o. Nekada bio Gigatron, pa su sada ovi.
 
Nije mnogo velika razlika u ceni izmedju CT Shop-a i Gigatrona, pa ne znam da li mi je pametno da se opredelim za njih
 
Svejedno ti je, opusti se. Sve je legit, uzimao sam već od njih. Oni su prodavnica samo, garancije vode ka uvoznicima.
 
Uzimao jako skupe laptopove kod njih, neke plaćao karticom neke kešom.

Sve je legit - nekad čak uzme njihov dostavljač i doveze narudžbinu istog dana.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Imam 1 pitanjce, kad se tema vec zove ctshop taman da upitam onda ovde :)
Koliko je zapravo bitno da li je kod tv-a uvoznik pin computers ili comtrade distribution? Da li su oba ok ?
Naime, do sad je uglavnom pisalo comtrade distribution.. ali sada masovno vidjam za neke skuplje modele LG Televizora da stoji nalepnica pin computers .
 
@stefanm Pin o kome pricas je novosadska firma, evo ti sajt do njih. OK su i firma koja dugo posluje samo se malo cuje o njima jer nemaju maloprodaje.

Svi veliki se bave uvozom svega, zavisi kako kome kada sta naleti povoljno. Neki bendovi se preklapaju.
Ako me secanje ne vara Pin je nekada uvozio Dell ali kako sam skontao, smanjili ili obustavili. Sada to rade Ewe Computers (List , Zemun). Nije iskljuceno da jos neko uvozi Dell.
Uostalom imas listu na sajtu Pin-a sta uvoze od brendova.

*cene na njihovom sajtu su obicno visoke za nas krajnje potrosace pa ih ne uzimam kao relevantan podatak
 
Hvala ti za info, malo me zivciraju ..zato sto slabo uvoze sada televizore ... a skoro svi ovi LG skuplji modeli su uvezeni bili preko pin-a...
ne znam sta cekaju... info kojom baratam je da to sve uvoze iz Madjarske jer je zapravo predstavnistvo za Srbiju u madjarskoj tj lg hungary pokriva i Madjarsku i Srbiju...
I tamo se vec uveliko prodaju televizori ovi najnoviji lg iz 2021 godine..a samo kod nas jos uvek im fali otprilike pola tih najnovijih modela :|
 
Mi smo jos uvek siromasno trziste.
 
istina .. ali rece onaj covek bas na benchmark jutub kanalu pre par dana u jednom klipu da se proda oko 200-300 komada ovih skupljih tv modela mesecno u Srbiji..
nije to tako losa brojka svakako :D
 
A frend, menadzer centralnog lagera ( logisticki centar ) kaze da su isporucili prosle nedelje 1800 tv-a za 3 megamarketa u nasoj opstini ( Hisence i ostali imali akcije zbog uefa 2020 ).
Jako smo malo trziste...
 
istina .. ali rece onaj covek bas na benchmark jutub kanalu pre par dana u jednom klipu da se proda oko 200-300 komada ovih skupljih tv modela mesecno u Srbiji..
nije to tako losa brojka svakako :D
Smesna brojka ako pogledamo koliko IT radnika sa dobrim platama imamo.
A gde su politicari, biznismeni.

@DukeLander Hisense je imao akciju i preko SBB-a ? Eto pojacane prodaje. Ali to je marka za nas sirotinju.
 
Ne znam za sbb, naveo sam primer u Nemackoj.
Zasto je Hisence ili bilo koja marka za sirotinju?
Kupis sta ti odgovara, koga briga koja je marka ako ti radi posao?
 
Nazad
Vrh Dno