Šta je novo?

Macbook Pro 2010 ne radi tastatura

Wolfy

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2007
Poruke
39
Poena
309
Pozdrav,
Imam problem sa Macbook Pro 2010. Naime, kada se laptop pokrene i krene da ucitava sistem, pojavi se sivi progress bar koji se puni do polovine, pa se izgubi na par sekundi i onda se laptop ugasi.
Naravno, odmah sam posumnjao na problem sa hard diskom, ali kada sam probao da pokrenem recovery laptop nije reagovao na kombinaciju tastera. Onda sam shvatio da ne reaguje ni na jednu kombinaciju za startup.
Probao sam i sa wired windows tastaturom, ali bez uspeha. Danas sam pozajmio wired Apple tastaturu, ali opet isto. Jednostavno, Laptop ne reaguje ni na jedan key input. I windows i apple tastatura dobijaju napajanje jer se pale lampice na caps lock i num lock...
Ima li pomoci?

Hvala unapred.
 
Uglavnom bude HDD... Ako nije onda mogu samo da kažem da doneseš na dijagnostiku
 
Ja i racunam da je neki problem sa hdd. Problem je u tome sto ne mogu da udjem u recovery ili da bootujem sa diska (ili USB) jer ne radi nijedna tastatura. HDD se lako da zameniti.
 
Pa izvadi taj hdd stavi drugi i proveri da li tada možeš. Nekada neispravna komponenta može da blokira bilo kakav rad na računaru. Hdd retko, ali je moguće.
 
Ok, hvala. Pretrazivao sam svuda i nigde nisam naisao na neko konkretno resenje, sem da tastatura nije ispravna, ali u mom slucaju ni druga ispravna ne pomaze. Probacu sa drugim HDD.
 
Ubacio sam drugi HDD na kome je bio 10.6.8 i sistem se podigao. Medjutim, tastatura je definitivno mrtva... Takodje, i sa novim hard diskom externa tastatura ne prihvata nijednu kombinaciju tastera pri boot-u, tako da prvobitno pitanje ostaje.
Jos jedna stvar: od kada sam upgradovao na Mavericks, prilikom podizanja sistema slika na ekranu bude normalna, dok se trenutak pre desktopa javi blagi zuto/narandzasti tint koji ostane na dalje. Deluje mi kao eye confort varijanta na telefonima, ali nigde ne vidim opciju da se to iskljuci. Sta to moze biti?
Takodje, i dalje stoji pitanje kako koristiti key combination (ako je uopste moguce), a ne popravljati internu tastaturu?
 
Moraćeš da otkačiš internu tastaturu da bi koristio eksternu.
 
To sam i probao, medjutim, kada otkacim tastaturu power button ne pokrece laptop i onda moram da resetujem PRAM tako sto diskonektujem bateriju, pa je ponovo konektujem. Onda se racunar pokrene prikljucivanjem na punjac, ali samo do narednog shut down-a...
 
Pa na žalost tako je. Nemaš drugog izbora. Ili menjaš tastaturu ili ručno uključuješ računar na taj već opisani način.
 
Nazad
Vrh Dno