Šta je novo?

Xiaomi Mi note 3 vs Huawei Mate 10 Lite

djokosrb

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
2,690
Poena
240
Ortak neocekivano mora da se odrekne Redmi 4 Prime modela, da ga prosledi dalje u porodici, jer je jedan kod majke otkazao, pa gleda nov fon. Prvobitno je planirao da potrosi 250e, ali je odlucio da se protegne do 300e, posto objektivno osim j7 2017 nista nema vredno dodatnih 50e u odnosu na Mi A1 i P10 Lite.

Uglavnom, izbor je pao na ova dva, imamo vec okvirne ideje, iz dosta razloga je Xiaomi bolji deal, pre svega sto ne bi bas sa 5 inca skakao na 5.9-6, 5.5 mu je optimum jer je vec koristio g3. Jedina ovako na prvu, veca prednost Huawei-a je domaca garancija od 2 godine kod operatera. Dok sa Xiaomia je to godinu, kod proverenog "dobavljaca" gde je vec uzeto brdo telefona.

Ali eto, neke vase opservacije/misljenja? Neku trecunopciju ne vidim, najbokji deal bi verovatno bio Mi Note 2 ali model iz starije generacije, zbog cega bi tesko nabavili.
 
Zasto ne bi uzeo Honor 8 za te pare?
Gledao sam i njega pre Mate 10 Lite...
Pa prosto, Xiaomi Mi Note 3 je bolji u prakticno svakom aspektu. Kirin 950 kaska za SD 660, i to ne malo i u CPU, a bogami i u GPU delu, manje rama (ajde to i nije toliko bitno jer je 4gb dovoljno), autonomija baterije (pri heavy usage-u, sigurno 2h sot vise ima Xiaomi, sto je velika razlika i jako, jako bitna stvar za coveka koji dolazi sa redmi 4 prime telefona). I na kraju kamera, video/low light tu negde, blaga prednost za Xiaomi, ali zato dosta bolje fotografije preko dana MI Note 3 modela, sto je opet krajnjem korisniku jako bitno. Na kraju, subjektivno krajnjem korisniku je MI Note 3 dosta lepsi:d Eto reklo bi se gomila razloga zasto ne, zato go gore u postu nisam ni pomenuo. Za 30e vise Mi Note 3 deluje kao dosta bolji izbor. Ako bi gledali iz prosle generacije, pomucili bi se malo ali bi nasli Mi Note 2.

Gledali smo danas jos malo, okvirno 300e, 20e gore-dole, stvarno nista ni blizu Mi Note 3 modelu, ili mi nesto propustamo.
 
Gledao sam i njega pre Mate 10 Lite...
Pa prosto, Xiaomi Mi Note 3 je bolji u prakticno svakom aspektu. Kirin 950 kaska za SD 660, i to ne malo i u CPU, a bogami i u GPU delu, manje rama (ajde to i nije toliko bitno jer je 4gb dovoljno), autonomija baterije (pri heavy usage-u, sigurno 2h sot vise ima Xiaomi, sto je velika razlika i jako, jako bitna stvar za coveka koji dolazi sa redmi 4 prime telefona). I na kraju kamera, video/low light tu negde, blaga prednost za Xiaomi, ali zato dosta bolje fotografije preko dana MI Note 3 modela, sto je opet krajnjem korisniku jako bitno. Na kraju, subjektivno krajnjem korisniku je MI Note 3 dosta lepsi:d Eto reklo bi se gomila razloga zasto ne, zato go gore u postu nisam ni pomenuo. Za 30e vise Mi Note 3 deluje kao dosta bolji izbor. Ako bi gledali iz prosle generacije, pomucili bi se malo ali bi nasli Mi Note 2.

Gledali smo danas jos malo, okvirno 300e, 20e gore-dole, stvarno nista ni blizu Mi Note 3 modelu, ili mi nesto propustamo.

Koliko sam ja gledao M10L sa kamerom niti sa brzinom rada nema sta da trazi pored H8, takodje je osakacen za neke stvari poput gyro i usb c brzog punjenja GG itd... Sad se pitam kako si u startu eliminisao H8 ako Kirin 950 :kaska: sta tek ocekivati za ovaj Kirin 659..

i ja gledam Mate 10 Lite medjutim deluje mi da su mnogo stedeli na njemu
 
Nazad
Vrh Dno