Šta je novo?

Apple usporavanje uredjaja

Zamena baterije za 30$ :D do kraja 2018....što nisu zauvek stavili tu cenu
 
Nije bitno da li je u garantnok roku iki ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam ocekivao da ce se Apple ikad javno obratiti... pasce g**na sa neba. Ne rekose nista za 5s al verovatno je toliko mator da su zaboravili i da su ga pravili ikada. Svakako dobro ce doci taj update posle nove godine.


Sent from my balkony using my pigeon
 
Eno izvinjavaju se za usporavanje uredjaja i nude za 29$ u toku sledece godine zamenu baterija koje su van garancije :)
 
Daj boze ta cena da bude ali ne znam zasto bih menjao vec odlicnu batt? A cpu se downclockuje
 
ako mozes da uzmes orig bateriju za 6s i 7 za 30e ne propustaj :D ostavi svoju za backup


Sent from my balkony using my pigeon
 
Mislim da oni zadrzavaju staru i salju na "reciklazu" prvi bih zadrzao batt...
 
a i kad bi ta vest o bateriji za 30e stigla do Srbije, gde je ovde Apple store?


Sent from my balkony using my pigeon
 
ako mozes da uzmes orig bateriju za 6s i 7 za 30e ne propustaj :D ostavi svoju za backup


Sent from my balkony using my pigeon

Koliko sam ja razumeo, neće menjati bateriju svakome, već samo onima kojima je nivo baterije pao ispod određenog nivoa (a što će moći da se proveri u nekoj od narednih verzija iosa)

Apple is reducing the price of an out-of-warranty iPhone battery replacement by $50 — from $79 to $29 — for anyone with an iPhone 6 or later whose battery needs to be replaced, starting in late January and available worldwide through December 2018. Details will be provided soon on apple.com

Elem, iako im je cilj da ne priznaju šta su radili, ovo će imati dobre posledice po kranje korisnike: Jeftinu promenu baterije i cinjenicu da će se vrlo verovatno dobro potruditi da srede ios. Opet će 11.3 verzija biti kako treba, kao prošle godine 10.3.
 
Čekaj, baterija ti je npr na 50-60% kapaciteta, zamena je 5.000 umesto 12.000, i to je sad loše?

Ok.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Cena je bila 7000din za bateriju koliko znam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene je wear 92% ne znam zasto bih je menjao jer je izuzetna i izuzetno me sluzi, nikada u zivotu nisam imao neki shutdown i slicno, ali downclock je tu... ali generalno za 4000 din bih je zamenio krajem godine cisto da ovu iscedim :-D
 
Čekaj, baterija ti je npr na 50-60% kapaciteta, zamena je 5.000 umesto 12.000, i to je sad loše?

Ok.

5000 za bateriju telefona starog 2-3 godine nije nikakav bargain. Ima zanimljiv covek na yt zove se Louis Rossmann, ima vrlo konkretne informacije i dobre stavove o korporacijama i cenama koje namecu.
 
Kod mene je wear 92% ne znam zasto bih je menjao jer je izuzetna i izuzetno me sluzi, nikada u zivotu nisam imao neki shutdown i slicno, ali downclock je tu... ali generalno za 4000 din bih je zamenio krajem godine cisto da ovu iscedim :-D

Ti onda cekas samo update sledeci koji dolazi gde ces koliko sam razumeo moci da biras da li zelis downclock ili ne :)
 
Daj Boze da je tako... ali sumnjam da ce to moci tako... ali daj Boze...
 
Nema od toga nista ako nude jeftiniju zamenu baterija
 
Koliko sam razumeo u njihovom javnom obracanju napisali su da pocetkom 2018. izlazi update koji donosi transparentnost potpunu oko statusa baterije na Iphonu.
Ovo je odlican snimak koji je meni malo pojasnio neke stvari u toj firmi, i ima smisla nesto zaista..
https://www.youtube.com/watch?v=zO0b-l-u7Yk&t=366s
 
Evo izvrteh i ja geekbench sa razlicitim procentima baterije (6s+)

2aab9fd8c1f6e5cf0d3e94451fdd572a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nama još uvek nisu snizili cenu. Sad će svi da zamene u USA [emoji5]
 
Hahaha ma snizice niko od nas ne zuri pogotovo mi kojima je wear oko 90% ja ciljam da zamenim bateriju tek idicu jesen, ako zadrzim tel ...
 
To ce kod nas da bude "limburga meseca".
 
Kakvi carevi rade u ovom sistemu čoveče. Samo vi nama dajte lovu, da vam ubzamo sve

Respect :Klanjanje
 
Koristim i6 i koristiosam ios 10.3 i dosta dugo sam odolevao da ga dignm na 11...
i ajde pre par dana djavo me zaveo i uradim update na 11.2.5 ako se ne varam..
Znaci skoro 5 puta sam razbio telefon..Moja procena je da radi s 35 % nekadasnje brzine!
Da li je to moguce??
No svakako sam porucio huawei p10 i iphone me nece skoro videti to je 10000%
Ali stvarno je bezobrazluk ovo..
 
Pa sto si azurirao ? Svi smo pisali da za starije uredjaje nije preporucljivo cak ni 6s ne radi sjajno...
 
Poslednja izmena:
Imaš iBackupBot za pc. Plaća se ali imaš trial 7 dana.
Nema sve info kao na mac ali imaš koliko ima ciklusa i stanje baterije u mAh.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ozbiljno?? Ja imam iBackupbot full verziju ali nikad nisam koristio za te svrhe. Mogu da proverim neke informacije o bateriji?

@Igor88 Za hladnoću je moguće! Ja kad sam napolju a temperatura ispod 5 stepena, telefon radi UZASNO, pored samog rada i ekran, slika kao da koči, tj. ne koći već radi onako usporeno, kao da kasni za mili sekundu. To mi se dešavalo i na staroj petici ali sam mislio da je to ekrana jer je bio neki debeli fejk za 35€ ali nije do toga, dešava se i na originalu ali nema veze. Definitivno mislim da se downclock “boostuje” na hladnoću[emoji23]. Baš malo pre ugasio mi se sa 12% što mi se desilo možda dva puta jer je napolju ledeno bilo. Nisam hteo da ga stavljam namerno na punjač i nije hteo da se uključi dok se nije zagrejao posle nekih 15 minuta, što je i pre bila normalna pojava za iPhone. Ali eto šatro regulišu rad procesora kako se ne bi telefon iznenadno gasio a on ti se ipak ugasi od nekog drugof faktora, ma daj [emoji23].
Inače u petak idem u Bugarsku pa ću svratiti do iStyle da vidim da li imaju baterije na stanju da konačno zamenim ovu.....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno