Šta je novo?

Apple usporavanje uredjaja

@el_patron slazem se i ja, nikad u zivotu mi ne bi palo na pamet da radim benchmark telefona da nisam osetio da koci i baguje. Po mom misljenju sinteticki testovi nemaju veze sa realnom upotrebom ali opet dobro dodju u ovakvoj situaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo meni je Antutu izbacio 123460. Niđe veze sa realnim stanjem.
 
iPhone SE aktiviran u junu 2016., uzet na ugovor preko MTS-a.

Koliko sam ja skapirao iz prethodnih primera datih ovde, poenta je u bateriji.
Tj. kad softver detektuje da je baterija počela da slabi počne i on da usporava CPU.

Rešenje: čuvajte bateriju!
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-12-26 at 20.19.18.png
    Screen Shot 2017-12-26 at 20.19.18.png
    165.8 KB · Pregleda: 179
  • IMG_1835.PNG
    IMG_1835.PNG
    59.3 KB · Pregleda: 229
  • Screen Shot 2017-12-26 at 21.08.05.png
    Screen Shot 2017-12-26 at 21.08.05.png
    19.5 KB · Pregleda: 163
Poslednja izmena:
Izvinjavam se svima unapred, ali ja sam ubedjen da ti testovi i aplikacije za merenje nemaju apsolutno nikakve veze sa realnim stanjem uredjaja i baterija.
 
A kako onda procenjuješ realno stanje uređaja i baterije?
Šta ti je reper?
 
Pa nemam bas neku potrebu za tim, dovoljno mi je da punim telefon svaki drugi dan. Sve dok je tako, ja sam zadovoljan.
 
onda mozes i nokiu 6310 da furas, realno :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa, punices svaki peti. [emoji23]
 
jel ima ovde iko sa 4 grama humora? Ne shvatajte sve obiiljno tako


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@RingeRaja
Kojim programom sa APPstore se mogu dobiti podaci kao na slici 3 (broj ciklusa punjenja baterije...)?
 
Da, saznao sam da je iz tog programa, ali ja imam PC računar i iPad :(
 
Imaš iBackupBot za pc. Plaća se ali imaš trial 7 dana.
Nema sve info kao na mac ali imaš koliko ima ciklusa i stanje baterije u mAh.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, saznao sam da je iz tog programa, ali ja imam PC računar i iPad :(

e, vezano i nevezano za taj program nevidjeno je lako pokrenuti osX na pc preko VM. Ako ti ponekad zatreba neka sitnica kao sto je taj batteryCoconut ili druge razne stvarcice.


Sent from my balkony using my pigeon
 
Poslednja izmena:
mali update situacije, od pre neki dan kad je telefon poceo da radi normalno ponovo, nisam dobio ni jednom score manji od 59k na antutu. pre toga je bas varirao, od 38k do 48,55k. Sada konstantno svaki put izbaci oko 59k (sto je normalno za 5s). Sad sam ubedjen da su poceli da ponistavaju taj bs kod zbog tuzbi i PR shit storma.


Sent from my balkony using my pigeon
 
ip7 i dalje ima downclock i osetan pad performansi u normalnom radu najvise se oseti kada mi je indikator % ispod 30%
 
Te tuzbe nemaju nikakve sanse. Takodje ako bi to moglo da prodje onda bi mogle da krenu masovno tuzbe i za usporavanje telefona usled pregrevanja, sto je nesto sto se desava na mnogim modelima raznih proizvodjaca.
 
  • Like
Reagovanja: M J
nije tuzba zbog usporavanja telefona. Tuzba je zbog shady biznis prakse i manjka transparentnosti u firmi o uredjajima koji su debelo placeni, dobar deo je cak u garanciji jos uvek tih telefona. Ovo sve me jako podseca na dizel farsu sa VW


Sent from my balkony using my pigeon
 
Očigledno znaju koje serije iphone-a imaju fabrički lošije baterije pa te uređaje usporavaju da izađu iz garancije tj. da ne prođu kao sa 6s.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mali update situacije, od pre neki dan kad je telefon poceo da radi normalno ponovo, nisam dobio ni jednom score manji od 59k na antutu. pre toga je bas varirao, od 38k do 48,55k. Sada konstantno svaki put izbaci oko 59k (sto je normalno za 5s). Sad sam ubedjen da su poceli da ponistavaju taj bs kod zbog tuzbi i PR shit storma.
Pa kako su mogli da to poniste ako u medjuvremenu nije izisao nijedan update iOS-a? Pre ce biti da si imao neku aktivnu aplikaciju koja je usporavala sistem.
 
I ja sumnjam da se to radi mimo apdejta, mada verujem da je moguće
 
Očigledno znaju koje serije iphone-a imaju fabrički lošije baterije pa te uređaje usporavaju da izađu iz garancije tj. da ne prođu kao sa 6s.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jedino mi je to logicno, mada opet cudno mi je da u konzoli kaze da je stanje baterije Good, mislio sam da je to trigger za obaranje klokova.
 
Kod mene na SE je isto “good” pa obaraju...kačio sam slike već.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ladno i kod mene nema downclocka... ali ce ga spustati 100% videcemo :)
 

Prilozi

  • 6C27624E-9F30-448B-A7CB-C52F523396AC.png
    6C27624E-9F30-448B-A7CB-C52F523396AC.png
    176.2 KB · Pregleda: 166
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno