Šta je novo?

Apple usporavanje uredjaja

5a19575d14a67530a1296821db9f19c2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni recimo to nije neprakticno. Utaknes ga, odes na veliku nuzdu i koristis ga jos 2 meseca sa tim punjenjem od par minuta.
 
Tebi onda ne bi bilo neprakticno i da imas 2 kabla iz misa... [emoji854][emoji24]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cekajte, smeta vam sto 15 minuta ne mozete da koristite mis da biste ga posle koristili 2 meseca?
Valjda razumete da je zbog dizajna misa jedino resenje da mu port bude dole i ovo je najbolji kompromis.
Nije mi zao da utaknem mis da se napuni dok odem do prodavnice ili do wc, sigurno ne bih vukao kabl do prodavnice da koristim racunar odande...
A ionako je to svaka 2 meseca.
 
Kojeg dizajna? Jel treba da bude prakticno parce hardvera ili modni detalj? Ko gleda u port koji je u celu misa? Ovo je glupost bez premca.
 
Okacio sam ovo kao meme, šalu, nema potrebe da se oko toga ovde raspravljamo. Nek koristi ko sta voli. Doduse treba pitati moderatore da se dozvoli jedna tema za hejt, posebno samo za hejt raznih brendova i loseg dizajna, znam da bih ja voleo tu temu. Tema u kojoj svi treba da otkace sav hejt koji drze u sebi :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kojeg dizajna? Jel treba da bude prakticno parce hardvera ili modni detalj? Ko gleda u port koji je u celu misa? Ovo je glupost bez premca.


Nadam se da shvatas da dizajn nema veze sa modom. Dizajn je tehnicka stvar. A tehnicki je na ovom misu moguce da port bude iskljucivo dole.
Dizajniraju se algoritmi, sistemi, softverska resenja, masine, i sta sve ne... to nije nikakava moda
Ovaj mis nije nista preterano lep ili ruzan, ali ima tac povrsinu po skoro celom staklu gore i to ga izdvaja od drugih.
Ja bih licno voleo da je mis malo visi, onda bi port stao napred, ali bih voleo da je visi cisto zbog udobnosti, ne zbog porta.
Ovako je dosta neudoban dok se ne navinkes, posto je jako plitak ako mogu tako da kazem.

@amigafan ma naravno :)
 
Poslednja izmena:
Totalni off sad, deo primenjenih umetnosti koji se bavi i estetikom i funkciom predmeta zove se industrijski DIZAJN, osnove postavio nemacki AEG pa posle Bauhaus ;). Bez industrijkog dizajna kakav ima Apple bili bi samo jos jedan compaq ili random no name neki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tih par ljudi koji su potegli tuzbu je nista u odnosu na okean ****** kojima mozes svasta da podmetnes kao "in" i inovaciju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Normalan skor je oko 2500/4500.
Ako je ispod 4000 usporen je sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dobio sam skoro identičan rezultat (2500/4400), i sa punom i sa praznom baterijom. Moguće da su to malo rešili sa poslednjom Betom.
 
Moj SE je još uvek na 10.3.3 i mislim da neću prelaziti na 11.x.x verziju.

E sad, nisam siguran ali mi se čini da sam pročitao da su oni to usporavanje ubacili i u 10.3.3 verziju.

Bilo bi dobro da grešim ali mi se po onom tekstu čini da oni to godinama sistemski rade.
 
Poslednja izmena:
nadam se samo da ce u nekom trenutku izaci neki fazon da se vrati na 9.3.5
zalim za tom verzijom sistema i na se i na ipad mini 2
 
ne znam jel sam lud ili ne ali primetio sam od sinoc da mi telefon opet radi normalno kao pre ios11 i ove farse cele. Skontao sam da se telefon greje opet kao pre i da radi mnogo bolje. Sad sam testirao opet antutu i to sa manje od 20% i dobio normalan rezultat za 5s sto je oko 60k. Da li su ponistili taj mod ili uradili nesto u tajnosti opet...
c918c924fd0cf0b9a167efd1f067dbb1.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moj SE je još uvek na 10.3.3 i mislim da neću prelaziti na 11.x.x verziju.

E sad, nisam siguran ali mi se čini da sam pročitao da su oni to usporavanje ubacili i u 10.3.3 verziju.

Bilo bi dobro da grešim ali mi se po onom tekstu čini da oni to godinama sistemski rade.

Ja sam jutros proverio na jednoj sestici koja je na 10.3.3.Isto je usporen, singl score 750 a multi 1400
 
SE
Sve ok :)
 

Prilozi

  • AD7CCDEF-F460-45B2-B235-3728229CAE30.png
    AD7CCDEF-F460-45B2-B235-3728229CAE30.png
    68.9 KB · Pregleda: 150
koliko star, kakva je baterija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno počinjem da mislim da i ostali uređaji, kao 6s, imaju problema sa kvalitetom baterija pa su nam zato usporili uređaje, da se ne gase dok su u garanciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
IPhone SE
1.5 godinu dana star.
 

Prilozi

  • IMG_2225.PNG
    IMG_2225.PNG
    65 KB · Pregleda: 144
  • IMG_2224.PNG
    IMG_2224.PNG
    43 KB · Pregleda: 145
Već sam kačio slike za moj SE kupljen maj-jun 2016. Baterija je oslabila na 86% posle 360 ciklusa a pritom nikada nisam igrao nikakve igrice, drndao tel dok je na punjaču i slično. Ženin 5s star dve godine posle 704 ciklusa sa 1550mAh je na 1500mAh! Definitivno je opao kvalitet komponenti posle 5s.
382a0bda007dd3db0505ee6817e9ac31.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jel neko primetio jos razliku neko kome je sporije radio fon?
ps mozda sam lud i nesto mi je danima radio u backgroundu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
6s star 2 godine
11.2.1

AA05F0CA-8D25-40C8-9272-8E80D5E8B96B.png
 
da li je neko od vas imao slabije rezultate ranije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja do sada nikada nisam ni merio jer mi je nebitno. Dokle god ja ne osecam da telefon sporije radi, zabole me za testove
 
Ja nisam, sada dosta varira, poprilično za uređaj star 10 meseci (dobio sam zamenski pre godinu dana, otišao ekran).

17ef4b2245f8d16fc3d7af09794e4446.jpg





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno