Šta je novo?

Apple usporavanje uredjaja

AmigaFAN

Poštovan
Učlanjen(a)
16.06.2013
Poruke
392
Poena
70
Pozdrav svima, ne vidim temu o novostima da Apple usporava svoje uredjaje pa otvaram istu da prodiskutujemo o tome, cujem vase misljenje i iskustva i mozda dobijem neke vesti i informacije koje sam propustio. U prilog stavljam screenshotove sa mog 5s na kom je baterija sasvim solidna i nikad nije pravila probleme, niti je preterano stara, naravno original je baterija i nikad nije menjana. Cudno je to da sam slabiji rezultat dobio na punjacu :/... na antutu 5s treba da postigne oko 61400, sami procenite da li sada radi sporije, na njemu je ios 11.2.1
 

Prilozi

  • IMG_0350.PNG
    IMG_0350.PNG
    65.7 KB · Pregleda: 395
  • IMG_0349.PNG
    IMG_0349.PNG
    43.9 KB · Pregleda: 378
  • IMG_0348.PNG
    IMG_0348.PNG
    43.8 KB · Pregleda: 371
Šta uopšte komemtarisati na ovako *****nu odluku!?! Živi oni nama bili još mnogo mnogo godina i redovno nas šišali kad im se može!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Slazem se ali ne vredi se nervirati, ja se iskreno nadam da ce ta tuzba ili kakav vec postupak sada vode protiv apple-a da donese resenje, tj da barem ubace toggle da mozes da odaberes taj mod, na kraju krajeva battery saver je oduvek bio tu tako da apsolutno ne vidim zasto bi ubacivali jos jedan dodatni slowdown zbog baterije??? Meni kao i mnogima ovo smrdi na planned obsolescence...
 
Uporedite bilo koji android uredjaj iz tog doba i iphone i javite rezultate.

Ljudi koriste telefone stare 5 godina u fulu, bez seckanja i bagovanja, ne znam sta vam smeta tu.
 
@LazaNS to po meni nije dobro razmisljanje, po tom vodjenju ljudi treba da su srecni ako im auto iz 2010 ne istruli skroz i ako moze da ubaci u prvu dobar je :D, sto se tice androida imam z3 compact koji radi kao prvog dana, bez ikakvog stucanja i usporenja, ako ga koristim za iste stvari kao 5s, z3c brise noge sa 5s koliko je brzi i stabilniji...
PS: Da se ne pretvori tema u android vs ios i slicno neka ostane samo za novosti i iskustva vezana za novonastalu situaciju sa baterijama u Iphonu...
 
Hajmo malo ostali da kacimo rezultate sa Iphona :), danas cu stisnuti ortaka da istestira svoju osmicu i sestrin 7+ da vidimo sta se desava sa njima.
 
Ja ne znam odakle ljudima obraza da se bune i bilo sta ocekuju od tako starih uredjaja, treba da slave sto su jos uvek ispravni i mogu da se koriste.

Izvini, po cemu je 6s zastaeo, A9 je jos uvek hardverski mocan Cak je u nekim stvarima jos uvek nedostizan za snapdradon, exynos... Pricam o single score preformansama.
 
Kakve veze ima sto je 5s u prvom postu? Usporeni su svi telefoni. I oni od prosle godine.
Ja sam ti dao primer. Platis preko 600e nov 6s pre dve godine da ti ga neko sad uspori i onda je potrosac jos bahat i bezobrazan sto mu smeta -.-

5s je i dalje zmaj za gomilu android telefona, ali njih niko ne usporava.
 
Poslednja izmena:
Dosta ljudi prijavljuje usporenje na sedmici, 5s je radio prelepo na ios 10, naravno da ne moze da se poredi sa 6s, 7 itd, ali nije bio puž nikako...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakve veze ima sto je 5s u prvom postu? Usporeni su svi telefoni. I oni od prosle godine.
Ja sam ti dao primer. Platis preko 600e nov 6s pre dve godine da ti ga neko sad uspori i onda je potrosac jos bahat i bezobrazan sto mu smeta -.-

5s je i dalje zmaj za gomilu android telefona, ali njih niko ne usporava.
+1
Malo me cudi Lazo takvo razmišljanje. Nisam siguran da li si kontras ili stvarno tako mislis. Cuj, normalno da dodje do samounistenja između ostalog....

Sent from...
 
Poslednja izmena:
Laza troluje i flejmuje, stoga ignorisati i prijaviti njegove postove
 
Koji je normalan rezultat na Geek Benchu za 6s?
 
+1
Malo me cudi Lazo takvo razmišljanje. Nisam siguran da li si kontras ili stvarno tako mislis. Cuj, normalno da dodje do samounistenja između ostalog....

Sent from...

Malo karikiram ali zaista ne mislim da je bitno kako radi telefon posle 5god. Podrska starim telefonima svima komplikuje zivot.

Ovo konretno, sad se pominju i 6s i 7, to mi je potpuno neverovatno da bi zaista to uradili, nisu toliko blesavi jer znaju da bi se to odmah primetilo. Zato apsolutno ne verujem u tu pricu kako novije telefone namerno ubogaljuju.
 
Zasto bi se i stariji usporavali kada garancija ne važi pa ne važi? Mislim da im je baterija samo izgovor. Bolje da su priznali da je zbog kupovine novijeg

Sent from...
 
Sad mi kaze drugar da mu 7 zapucava nekad sto se ranije nije desavalo, moze biti jer je ios 11 uzasan. Konkretno zapuca mu nakon neke ar aplikacije, ako se fon ugreje samo krene da laguje kao da je se k510 a ne iphone 7.


Sent from my iPhone using Tapatalk

6s single~2300, multi~3800-3900


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Malo karikiram ali zaista ne mislim da je bitno kako radi telefon posle 5god. Podrska starim telefonima svima komplikuje zivot.

Ovo konretno, sad se pominju i 6s i 7, to mi je potpuno neverovatno da bi zaista to uradili, nisu toliko blesavi jer znaju da bi se to odmah primetilo. Zato apsolutno ne verujem u tu pricu kako novije telefone namerno ubogaljuju.

Ne mora da ima nikakvu podrsku, samo nek ga ne dira niko, nek zaborave na njega i svi su srecni...
Moj se nije usporen, ima malo jace od 120k na antutu, ali ljudi se zale bas na 6s da su usporeni.
 
Ma to je pre picvajz koji su napravili sa iOS 11, pa i osmica i X znaju da stucaju...

Uglavnom, ja koristim betu, 11.2.5, koja konacno leti. Uskoro ce tu verziju pustiti svima i onda verujem da ce sve biti OK.
 
eee, ali kad bi ga zaboravili, zaboravili bi i ljudi da im treba novi telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ne bi, izlomio bi se, ofucao bi se telefon posle 5 godina
a i aplikacije bi postale zahtevnije
 
kakve veze android ovde ima sa bilo čim??? Android ima toliko prednosti u odnosu na ios, ja koristim oba i znam tacno sta mi fali na ios a sta mi fali na androidu. Kazi lazo sa tim 11.2.5 da li ima promene sa bagovima poput widgeta za prognozu vremensku (meni je prestala da radi sa 11.2.1)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
meni od prve 11 bete ne radi taj widget, koristim accu weather
nekima radi dobro, zavisi od telefona do telefona izgleda
ako njemu radi, ne mora da znaci da ce tebi
 
Kad se setim kako je obicna petica radila sa ios 9, cak i na 10 nije bio toliko los kao 5s na 11...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad sam ga pogledao, radi kako treba. Iskreno ne znam da li mi je radio dobro na par prethodnih.
 
5a19575d14a67530a1296821db9f19c2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepo, drzi se tog 10.3.3 sto vise mozes.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno