Šta je novo?

Xperia XA1 vs Huawei P10 lite

hogarnp

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
02.01.2014
Poruke
845
Poena
70
Žena ima p10 lite i žali se da joj je loša kamera. Pre toga je imala Xperia Z2, pa je navikla na dobru kameru krastavac...U prilici sam da uzmem XA1 preko telekoma, iako ima slabiji ekran, po onome što sam video na netu, ima sasvim pristoju kameru, i dosta bržu memoriju od p10 lite...Ima li neko iskustva sa ovim telefonom ?
P.S molim boga da joj uzmem XA1 pa da nasledim p10 lite umesto ovog glupog A3 :)
 
Ne znam odakle joj to da p10 lite ima losu kameru? Pogledaj samo recenzije, svi se slazu da p10 lite medju najboljima u srednjoj klasi sto se tice kamere, a i svega ostalog. Uostalom, imas i fotografije nacinjene ovim telefonom pa uporedi. Ja ga imam i prezadovoljan sam, telefon je odlican!
 
Ne znam odakle joj to da p10 lite ima losu kameru? Pogledaj samo recenzije, svi se slazu da p10 lite medju najboljima u srednjoj klasi sto se tice kamere, a i svega ostalog. Uostalom, imas i fotografije nacinjene ovim telefonom pa uporedi. Ja ga imam i prezadovoljan sam, telefon je odlican!

Stalno mi kuka kako su loše slike...i stvarno, prvo mu treba tri dana da otvori kameru, a onda kad je otvori, dok fokusira i opali blic, prođe barem 3 sekunde...ni ja nisam verovao dok nisam probao...slike sa A3 2016 neuporedivo bolje, pa me smara da joj stalno prebacujem slike jer je njen spor...
gledao sam recenzije, i nije mi jasno...možda je zabola loš primerak....
sve u svemu, da li xa1 ima bolju kameru od p10 lite ?
 
Od ta tri G5S kao najkompletniji uredjaj.

Ako postoji opcija da uzmes G5 Plus ili G5S Plus, uz neku manju doplatu(ne znam koje su cene), to bi bilo odlicno, jer je primetno bolji chipset nego na G5(S).

Sony ima katastrofa bateriju, Idol 5 chipset veka(not), G5S je kompletniji uredjaj od oba svakako.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je skuplja, bolja baterija, bolji chipset i 16GB memorije vise, verovatno i bolja kamera.

To sve vredi 50e. Alcatel Idol 5 je low end telefon, G5S je mid-range.
 
Pogledaj razliku cena u oglasima pa onda uporedi s razlikom cena kod operatera. Meni ne pada na pamet da doniram novac multimilionskim kompanijama a za tebe ne znam.
 
Poslednja izmena:
Nije samo slaba ponuda nego su cene lude. Eto Idol 5 u Telekomu 25000, na oglasima 190e. G5S u Telekomu 31000, na oglasima isti taj (iz Telekoma) 180e. XA1 u Telekomu 33500, na oglasima 195e.
 
Ko kupi za 190e telefon bez chipseta(Idol 5), treba dobro da razmisli o svojim zivotnim odlukama :D

Taj telefon ne vredi vise od 120-130e, nov sa garancijom.
 
Ima jos gorih a skupljih telefona, i to na oglasima a da ne pominjemo operatere, kod njih su dual core sa 512MB 120-130e. A koliko vidim Idol 5 ima i 3GB RAM, dakle nije sigurno gori od onog Wiko i sl. modela u koje se kunu i ovde po forumu a kostaju 150e.
 
Poslednja izmena:
Ovde je postavljeno konkretno pitanje koji telefon uzeti od tri ponudjena, pretpostavljam da nije za prodaju, vec za koriscenje, pretpostavljam.

Alcatel Idol 5 je najlosiji od svih ponudjenih, iako je jeftiniji, po meni je nedovoljna usteda s obzirom da se uzima dosta losiji uredjaj.
 
Sony ima katastrofa bateriju

Ne znam odakle ti to da XA1 ima katastrofa bateriju.. Kapacitet jeste 2300mAh ali lagano izdrzi ceo dan, pred spavanje uvek ostane ~30%. Imam telefon tako da znam provereno.

za hogarnp,
Sto se kamere tice, mogu reci da je stvarno odlicna, nzm kakve fotke pravi P10 lite, ali XA1 dnevne pravi perfektne, nocne su malo losije zbog nedostatka OIS, isti senzor je i u Z5P koji je bio flagship, a sad ga takodje ima i XZ. Mislim da je kamera i vise nego odlicna za klasu u kojoj pripada. Najbolje bi bilo ako mozes negde da probas pa sam da procenis. Ja sam kamerom zadovoljan.
 
Pa katastrofa je baterija, jednostavno, 2300mAh je premalo za danasnje standarde, za taj cenovni rang.

Koliko kome traje, nije merodavno, meni traje po 2 dana baterija na P9 Lite, sto ne znaci da ce svakom trajati 2 dana..
 
Slazem se da nece svakome isto trajati, ali ako jednom zahtevnijem korisniku izgura dan, ne vidim zasto bi se to smatralo pod katastrofom. Za ovaj cenovni rang jeste malo, ali telefon je odlicno optimizovan i ovih 2300mAh se ispostavilo da je ok. Nije bas sve u brojevima.
 
Pa katastrofa je baterija, jednostavno, 2300mAh je premalo za danasnje standarde, za taj cenovni rang.

Koliko kome traje, nije merodavno, meni traje po 2 dana baterija na P9 Lite, sto ne znaci da ce svakom trajati 2 dana..

Na papiru 2300 mAh deluje lose cak i za uredjaj te klase ali u praksi XA1 pripada nekom proseku kada je autonomija u pitanju. Verovatno zbog kombinacije stedljivog cipseta, IPS panela i optimizacije sistema, sony je poznat po tome.

Sa druge strane, naravno da ce Huawei sa 3000 mAh i slicnim hardverom pruziti bar malo bolju autonomiju.

isti senzor je i u Z5P koji je bio flagship, a sad ga takodje ima i XZ. Mislim da je kamera i vise nego odlicna za klasu u kojoj pripada

Da, kamera je definitivno jedna od boljih u klasi i koristi nekadasnji vodeci sony senzor, da ima OIS verovatno bi bila najbolja u tom rangu.
 
Poslednja izmena:
Na papiru 2300 mAh deluje lose cak i za uredjaj te klase ali u praksi XA1 pripada nekom proseku kada je autonomija u pitanju. Verovatno zbog kombinacije stedljivog cipseta, IPS panela i optimizacije sistema, sony je poznat po tome.

Sa druge strane, naravno da ce Huawei sa 3000 mAh i slicnim hardverom pruziti bar malo bolju autonomiju.

Slazem se.
 
Nije u pitanju samo Huawei, vec i vecina proizvodjaca, ukljucujuci Samsung, Motorolu, Nokiu, Lenovo i druge, stavljaju baterije od ~3000mAh u mid-range telefone.

XA1 bih preporucio samo ako je kamera na prvom mestu, ako se gleda all-around uredjaj, ipak ne bih. Moto g5s(plus), Nokia 5/6(dobro, 5-ica bi trebalo da bude jeftinija od ovih), P10 Lite, Honor 8 Lite, Honor 9 Lite, J7 2017, sve su to aktuelni modeli(i svi sa domacom garancijom) koji su sa FullHD ekranima(osim N5) i primetno boljom baterijom od XA1, uz losije kamere.

Doduse Honor 9 Lite nije stigao, ne znam i da li ce stici.
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju samo Huawei, vec i vecina proizvodjaca, ukljucujuci Samsung, Motorolu, Nokiu, Lenovo i druge, stavljaju baterije od ~3000mAh u mid-range telefone.

XA1 bih preporucio samo ako je kamera na prvom mestu, ako se gleda all-around uredjaj, ipak ne bih. Moto g5s(plus), Nokia 5/6(dobro, 5-ica bi trebalo da bude jeftinija od ovih), P10 Lite, Honor 8 Lite, Honor 9 Lite, J7 2017, sve su to aktuelni modeli(i svi sa domacom garancijom) koji su sa FullHD ekranima(osim N5) i primetno boljom baterijom od XA1, uz losije kamere.

Doduse Honor 9 Lite nije stigao, ne znam i da li ce stici.

Postoji i XA1 Plus, koji ima 5.5" FullHD ekran i bateriju od 3430mAh, ostalo isto kao XA1. Pa i iphone 8 ima bateriju ~1800mAh a 3x je skuplji od XA1...
 
@ ivan
Nisi razumeo, ne radi se ovde o tome da je XA1 bolji od P10l jer objektivno nije bolji ali nije los telefon uopste i nema katastrofalno trajanje baterije.
Ako ga neko kupi (npr. zbog povoljne cene u paketu operatera) nece napraviti gresku, bar za sada tel. uliva poverenje, bitno je samo da ga ne upropaste nekim sitnim apdejtom.

A P10l je svakako hardverski kompletniji uredjaj.
 
Umem malo da preuvelicam stvar, nisam bukvalno mislio da je katastrofalno u smislu da nece izdrzati od ujutru do uvece uz neko normalno, ne preterano, opterecivanje.
Mislio sam na to sto je primetno slabija baterija od konkurencije.

Naravno da je okej telefon, meni se stavise i dopada taj Sony dizajn(stvar licnog ukusa) i verovatno bi mi odgovarao jer
koliko sam shvatio Sony telefoni imaju gotovo stock Android, na ovom P9l mi ide na zivce Emui, hoce da izbaci aplikacije iz ram-a bez razloga.


Edit:

Sto se tice Iphone-a i baterije, mislim da je apsolutno suvisno komentarisati.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno