Šta je novo?

Best buy non-gaming konfiguracija.

Amon

Cenjen
Učlanjen(a)
09.04.2011
Poruke
4
Poena
151
Pozdrav svima ...

Koja bi konfiguracija bila budget-best buy, future-proof za NON-GAMING PC?

Znaci ... MB, CPU, RAM. Ploca mora da ima integrisanu grafiku, DVI-D/HDMI, USB 3.1, DDR4 i naravno podrsku za 64 bit procesor.

Hvala.
 
Budzet?
Za sta ce se koristiti?
 
Penitum g4560
8gb ddr4 2133mhz
H110 ploca(potreban bios update), mada ima injeftinih b250 ploca
HDD bar od 500gb, mada bih ja dodao i SSD makar od 128gb za sistem
LC Power LCH-600 napajanje
Kuciste po izboru
 
Tako nesto otprilike, mozda neka malo bolja ploca sa usb Type-C i podrskom za nvme SSD-ove, moze i neko bolje(i tise) napajanje, moze da se spakuje u ITX kuciste, zavisi koji su zahtevi..
 
Hard imam, napajanje imam, kuciste imam ...

Najbitnije mi je da je neka ploca koja je vec neko vreme aktuelna i da je proverena da radi stabilno. Procesor sam mislio da kupim polovan ... neki i3 ili amd phenom.
Kol'ko ja znam procesor ili radi skroz kako treba ili ne radi uopste (ispravite me ako gresim) pa da na njemu ustedim. RAM 4g mi je trenutno dovoljno.
 
Nista, kao sto ti rekoh gore.
G4560+H110M ploca (ako neces bios update, onda b250 ploca) i stap od eto 4gb rama.

Npr:
MSI H110M PRO-VD-5.600din
Intel Pentium G4560-oko 7.000din
KINGSTON HyperX 4GB-5.000din
Dakle nekih 18k dinara i ispod toga ili ti oko 150e.

Stim kao sto rekoh da bi ti ovaj Pentium radio na H110M (bilo kojoj) potreban je za 90% ploca bios update, to mogu da ti odrade i tamo gde kupis, samo reci. Jos jedna bitna stvar je sto svaka H110M ploca ima 2 slota za ram, za razliku od B250 koje (vecina) dolaze sa 4 slota. To eto ti mozda moze biti bitno kasnije mada objektivno za ono sto koristis komp i 4GB ce biti jos neko vreme dovoljno. Kasnije bocnes jos 4GB i to je to. Kad to ne bude dovoljno za "posao" za koji ti treba, onda ce sve realno biti matoro i spremno za promenu, ili ce u medjuvremenu crci:d
B250 ploce krecu od malo ispod 7000 i imas dva modela tako oko 7000 dinara, ako se odlucis da uzmes, mada objektivno ti i ne treba.

Sto se polovnjaka tice, tu bih ja gledao neki polovan i3 iz haswell serije, pa uz polovan ddr3 ram i polovnu plocu, to se moze naci lagano, mada kad vidim kako idu cene polovnjaka kod nas, samo glava zaboli koliko su ljudi "realni", ova gornja kombinacija (novo) ti dodje mnogo bolje. Opet ne znam koliko si planirao da potrosis.

I opet se ponavljam, ako nije bas stegnuto sa parama, SSD bih ja tu pod obavezno, posebno za takav racunar, sve zivo ce prodisati posle HDD-a. Imas jako dobrih Transcend SSD-ova od 128gb za 6.500-7.000 dinara, za ravno 6.000 dinara i SanDisk PLUS-G26 je jako dobar takodje. Model tog SandDisk-a od 240gb je 9k dinara. Objektivno Samsung 850 Evo modeli su nekako prva opcija kod preporuka za SSD-ve, ali su i osetno skuplji, dobrih 25%, sto opet u budzet varijanti i nije isplativo, niti objektivno tebi donose nesto vredno dodatnih ulaganja.
Eto, pa vidi kako se uklapas, to su neke moje ideje.
 
Poslednja izmena:
Ova ploca nema HDMI ... ajde neka preporuka za slicnu sa HDMI.

Kupicu novu plocu i novi RAM, procesor sam mislio da uzmem polovan (1500-2500 din. su i3)

SSD dogodine.
 
Ti i3 od 1500-2500 dinara nisu za 1151 socket, to su dosta stariji procesori.
 
Poslednja izmena:
Da, da ... u pravu ste. Nisam obratio paznju na socket.

Asus H110M-A/M.2 ... ova ima sve sto mi treba

Intel® Dual-Core G4400 ... integrisana grafika

Ajde jos preporuka za RAM od 4G max. 2133MHz
 
G4560 ne bi trebalo da je mnogo skuplji, a mnogo je bolji.

Ako nije van budzeta, uzmi njega i zahtevaj da ti odrade bios update u njihovom servisu.
 
Nema veze da li je Pentium G4560/G4600/G4620 ili i3/i5/i7 7xxx, to su sve Kaby Lake procesori, a H110 je Skylake chipset.
 
Najjetiniji.
 
Ako nekoga zanima ...

Kupljeno:

-Napajanje ... Seasonic M12II 620

-Ploca ... Asus Prime B250-C

-Procesor ... Pentium G4560

-RAM ... DDR4 Crucial 8GB 2400 Mhz

Za neku godinu menjam Pentium za neki I3/I5 i to je ...

Hvala svima.
 
Nazad
Vrh Dno