Šta je novo?

Blokiranje racunara pomoc

KapetanDado

Poštovan
Učlanjen(a)
14.10.2014
Poruke
51
Poena
60
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung A70
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
Pozdrav, od pre nekih mesec dana kad je izasao ovaj novi update za win 10 Fall creator poceo je racunar da blokira i samo reset dugme pomaze, nista ne reaguje ni strelica od misa ni tastatura, nema nikakvog zvuka iz kucista ili zvucnika samo se zaledi. Probao sam da stavim svez win 10 sa microsoftovog sajta nije nista pomoglo i dalje se desava. Ne bitno dal igram nesto, listam net ili stoji na dekstopu desava se to blokiranje. Nekad prodje 10 dana sve radi i onda se desi to, a nekad par puta na dan. Probao sam da testiram graficku,ram,hard i ssd bez greske prolazi test. Hard disk sentinel pokazuje da je sve 100%, tako i za ssd samsung magician. Jedino ostaje da je do napajanja ili nesto drugo ako neko zna sta bi moglo biti nek napise :(

Konfa je iz potpisa.

Napajanje je 535W Raidmax RX-535AP
 
Poslednja izmena:
Kad se pc zaledi,uglavnom je hardverski kvar.Mozes probati u momentu kad sve stane da stiskas caps lock ili num lock i da vidis da li se lampice na tastaturi gase/pale.
Druga varijanta je da je pc toliko usporen od virusa/updatea pa da jednostavno blokira dok ne uspe da sve sazvace sta radi u momentu zakucavanja.Sacekaj malo pa vidi da li krene mis.
 
Kad se pc zaledi,uglavnom je hardverski kvar.Mozes probati u momentu kad sve stane da stiskas caps lock ili num lock i da vidis da li se lampice na tastaturi gase/pale.
Druga varijanta je da je pc toliko usporen od virusa/updatea pa da jednostavno blokira dok ne uspe da sve sazvace sta radi u momentu zakucavanja.Sacekaj malo pa vidi da li krene mis.

hvala na odgovoru, nije do virusa posto je win original svez instaliran i opet se desava to.
Nista ne reaguje ni mis ni tastatura nista ne svetli.
Sad sam povadio ramove imam 4x4gb, i kad sam ih vratio izmenio mesta nije mogao sistem da digne kad sam resetovao racunar vise nisam imao sliku.
Vratio sam jedan stap i onda radi, vratio dva stapa radi, vratim sve ne radi. Izgleda je jedan crko al moram jos isprobati sve varijante pa javim. :D

EDIT:

Izgleda da je ram u pitanju kad sam taj stap stavio samog i upalio nije mogao dici sistem i izbaci error ili slicno tome, ostala 3 stapa su digla sistem. Hvala!
 
Poslednja izmena:
hvala na odgovoru, nije do virusa posto je win original svez instaliran i opet se desava to.
Nista ne reaguje ni mis ni tastatura nista ne svetli.
Sad sam povadio ramove imam 4x4gb, i kad sam ih vratio izmenio mesta nije mogao sistem da digne kad sam resetovao racunar vise nisam imao sliku.
Vratio sam jedan stap i onda radi, vratio dva stapa radi, vratim sve ne radi. Izgleda je jedan crko al moram jos isprobati sve varijante pa javim. :D
Uzmes gumicu za grafitnu olovku i sve kontakte na memorijama ocistis.Pazi da dobro sednu u leziste i da su zakacaljke lepo legle u utore modula

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Uzmes gumicu za grafitnu olovku i sve kontakte na memorijama ocistis.Pazi da dobro sednu u leziste i da su zakacaljke lepo legle u utore modula

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Probacu i to, hvala!
 
Ponovo mi se desilo blokiranje racunara i bez one memorije, sad sam ostavio samo 8gb rama koje su sigurno ispravne i zamenio sata kablove sa ssda i harda. Kabel od ssd je bio malo labav mozda je i to uzrok, medjutim pre par meseci sam primetio na ploci da je nesto iscurelo samo se nevidi odakle kondenzatori izgledaju svi dobro. Evo i slika pa mozda neko ko se bolje razume u ploce zna dal to moze stvarati problem.26132934_1675185022544108_994882066_o.jpg26133112_1675185132544097_879950752_n.jpg26104763_1675185185877425_1078183941_o.jpg
 
Koje su temperature? Proveri sa HWinfo, Aida64...

Od čega je masna ta crna ploča, da li si menjao možda pastum da li bila na servisu? Da li je cpu klokovan?

Ovde ima slična situacija, ako da se termalna pasta razlila, čudno jer tamo obično stoji termalna traka a ne pasta? Možda od pregrevanja da se nešto topi?
 
Poslednja izmena:
Koje su temperature? Proveri sa HWinfo, Aida64...

Od čega je masna ta crna ploča, da li si menjao možda pastum da li bila na servisu? Da li je cpu klokovan?

Ovde ima slična situacija, ako da se termalna pasta razlila, čudno jer tamo obično stoji termalna traka a ne pasta? Možda od pregrevanja da se nešto topi?

Temperature su pod opterecenjem normalne nista ne prelazi 60 stepeni(cpu oko 50,gpu40-60, od maticne senzori pokazuju oko 20-30 stepeni...) desava se da zablokira nekad kad se racunar tek upali posle 5 min na dekstopu ili na fb na primer, nekad radi 10 dana bez blokiranja. Ta masna crna ploca se pojavila ja mislim jos od letos ne znam od cega pa sam mislio da mozda to stvara problem, mada ovo blokiranje je pocelo od pre mesec dana. I samo je tu oko te ploce to nije blizu procesora ili nekog kondenzatora. Procesor je stavljen od pre godinu dana i tad je stavljena pasta na njega tako da nije to. Ploca nikad nije bila na servisu, kupljena je tu na bench shopu. Cpu nikad OC. Jedino ako je letos doslo do topljenja toga tu :D

Na tom linku je isto na tom mestu to iscurelo samo sto je njemu mnogo vise :D I ja nisam nista OC sve je na def.

EDIT: Da dodam da sam promenio sata kablove mozda je i to bilo problem videcemo ovih dana. Od ssd je bio jako labav.
 
Poslednja izmena:
Verovatno te ploče imaju neki proglem sa tim hladnjacima, evo i tu se spominje.

Samo ne znam izvor te masnoće, termal pad nije on je ispod ploče, veš nešto između te ploče i hladnjaka. Da li su je ta crna ploča, što leži na diodama, zalepljena nečim za hladnjak pa da se to razliva od temperature ili možda boja? Možda lepak od one Dragon pločice sa strane, mada je ona kako vidim pričvršćena šarafima?

IMG_7323.jpg

Izvor slike.

Po meni bi to trebalo proveriti i pronaći izvor jer može da utiče na hlađenje VRM-a, da li imaš garanciju da reklamiraš?
 
Poslednja izmena:
Moguce da ima ova ploca taj problem, pa kad su vece temperature nesto curi. To je jos letos pocelo i tako od tad stoji nesiri se vise. Moguce kad su bile one vrucine pa je tad to iscurelo sta god da je. Mislim da je zmaj sarafima al nisam siguran. Ako opet zabode provericu, od kad sam zamenio sata kabel nije blokirao do sad.
Ploca je stara malo jace od godinu dana tako da ima jos garanciju skoro 2 god.
Planirao sam preci na ryzen pa cu verovatno to uzeti a ovu poslati na servis da vide.
 
Izgleda da je do ploce, zamenio sam kablove i sata ulaze opet se desilo tako da verovatno ono curenje pravi problem. Precu na ryzen kad prodju praznici pa cu ovu na servis poslati. Hvala na pomoci!
 
Nazad
Vrh Dno