Šta je novo?

Vracanje podataka sa flesa

petar.ostoja

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2012
Poruke
921
Poena
170
Drage kolege forumasi,

Imam jedan flesh kongston od 64Gb USB3.1 koji ima problem sa pristupanjem.
Konkretno fles koristi stariji covek koji tu drzi svoja dokumenta. I iz nekog razloga ga sistem ne prepoznaje vec trazi da se isti formatira. Flesh se u disk management-u vidi kao RAW.
Kako mogu da spasem podatke sa flesha?Flesh.jpg
 
Probaj na nekom drugom systemu prvo, desi se da windows nekada ne pročita kako treba. Sledeći korak Linux.
 
Prvo sam probao na ubuntu i tu pokazuje da je izbrisan volumen, to sam video u gparted aplikaciji
 
Ja sam koristio ddrescue + photorec i sa diska izvukao sve što se moglo izvući, dok na windowsu nisam uspio ništa da napravim maltretirajući se sa milion programa.

 
Meni je AOMEI Backupper vratio gotovo sve. Doduše, bila je u pitanju SD kartica ali to je to.
 
Konkretno fles koristi stariji covek koji tu drzi svoja dokumenta.
Невезано за враћање докумената, објасни том старијем човеку да се тако не ради. То је исто као да у кеси из локалног драгстора носи животну уштеђевину а кеса само што се не поцепа. Или је неко покупи пошто се види садржај. ;)

Надам се само да је не носи у фото радње или копирнице да му нешто одраде са флешке.
 
Ja sam preko programa recuva uspeo da povratim izbrisane podatke sa micro sd memorijske kartice.U pitanju su bili podaci koji su greskom obrisani ali sam ih pomocu programa recuva uspeo da vratim na karticu.
 
Hvala ljudi na savetima, pokusacu preko linuksa pa sta mu Bog da.

Невезано за враћање докумената, објасни том старијем човеку да се тако не ради. То је исто као да у кеси из локалног драгстора носи животну уштеђевину а кеса само што се не поцепа. Или је неко покупи пошто се види садржај. ;)

Надам се само да је не носи у фото радње или копирнице да му нешто одраде са флешке.

E to jeste, nije covek nesto u preteranoj ljubavi sa kompovima itd ali sta da radi.
Ja cuvam svoje bitne fajlove na 4 mesta ukljucujuci i cloud servis.
 
i ja bih prvo sa dd(rescue) napravio imidz, pa probao photorec. to su besplatni programi, ima ih i za windows. ako ne uspe isprobaj druge programe sa tim imidzom.
 
probaj i paladin
 
Zero Assumption Recovery je mislim i dalje najbolji alat za vraćanje podataka.
 
Nazad
Vrh Dno