Šta je novo?

Telefon do 200e

Skipe95

Cenjen
Učlanjen(a)
23.11.2013
Poruke
157
Poena
170
Posto sam polomio ekran mom Xiaomi mi 3, potreban mi je novi telefon, nisam pratio nove koji su izlazili pa ako mozete da mi pomognete u izboru...Budzet ce mi biti maksimalnih 200e, prioritet mi je da je telefon brz bez seckanja, lagova itd, da ima ok kameru, dobru bateriju i barem 32gb roma. Gledao sam po kp i za oko mi je zapao huawei p10 lite i s6(ali sam citao da samsung imao problema sa roze linijom koja se pojavljuje), nista drugo sto bih zeleo da kupim nisam nasao. Ako ima nesto bolje za ove pare, predlozite uz malo objasnjenje ako moze :)
 
Jesi pogledao mozda Samsung j5 2017, za te pare na KP sa dvogodisnjom garancijom jedan od dobrih izbora.
 
Garancija mi nije toliko bitna jer ima bas malo dobrih ponuda iz Kg-a a cimanje oko reklamacije u drugim gradovima je veliko...samsung ima samo hd ekran, a i svi telefoni su sa 16gb roma tako da bih se pre opredelio za neki drugi uredjaj.
@djokasrb Ima i za 180 dobrih primeraka, bez ostecenja..mislis da je to najbolji telefon u ovom cenovnom rangu?
Sta mislite da li je bolji Xiaomi mi 5 ili p10 lite, xiaomi ima gorilla glas i bolji cpu i gpu, ali je i stariji godinu dana, da li bi on bio bolji izbor?
 
Poslednja izmena:
Mi A1 32GB.

64 GB verzija jeb 20ak eura skuplja, dok 32GB verzija moze da se nadje za ~200e.
 
@ivanbass1 pogledao sam po netu i dosta mi se svidja telefon, specijalno zato sto je stock android a to sam oduvek voleo..na kp sam nasao A1 64/4gb model za 225e, a redmi 4 i 4x (koja je uopste razlika izmedju ova dva?) sa istom kolicinom memorije su 185e. Razmisljam se izmedju ova dva telefona, dual camera mi nije uopste bitna ali mi se A1 svidja zato sto je stock android, ima odlican audio output, bolju kameru ali nema radio i baterija je "samo" 3080mah...sa druge strane redmi ima 4100mah, isti cpu, ekran. Koje je tvoje misljenje o ovom telefonu, da li imas neka isustva sa njim?
 
Na A1 je sve bolje, osim baterije.
 
Pozdrav, zeleo bih caletu da kupim Android za oko 200 evra, legalno, dakle u nekoj od nasih radnji sa garancijom. Moze li neka preporuka? Vazna mi je baterija, zvuk, dobra kamera za povremene fotografije i da ne secka. Ako je zabranjeno davati linkove, zamolio bih da mi neko pise u pvt. Hvala puno :)
 
@ivanbass1 nakon malo detaljnijeg citanja o telefonu slazem se sa tobom, a i update izlaze skoro svake druge nedelje sto je velika prednost...verovatno cu uzeti mi A1, jeste da ima manju bateriju ali ipak moze da izdrzi lagano ceo dan koriscenja
@kalin64 Xiaomi mi A1 ne podrzava 4g, tj. nece raditi na nasim frenkvencijama?
 
Note 4X ne podrzava, dok Note 4 Global podrzava.
 
Aha, okej..video sam i da podrzava quick charge ali da ne dolazi sa takvim punjacem, je l mogu ja da koristim neki drugi punjac i koja je maksimalna amperaza koja nece da osteti telefon?
Da li svaki A1 dolazi sa stock androidom, citao sam da je verzija od 32gb samo za kinesko trziste(a i na gsm areni stoji da ima samo verzija od 64 gb) pa da mi ne dodje sa miui i bez google playa?
 
Tu si miran. Sad baterija, ocekuj oko 6h sot na A1. To je ok vecini, meni opet premalo. Ali trenutno i nije neki izbor za oko 200e.
Nekom logikom bolji izbor mu dodje Redmi Note 4X, imas za 150-160e 3gb/32gb, gubis na kameri i stock android (mada to se bas lako sredi, kao sto sam ja na mom) ali bukvalno dobijas dupliran sot. Meni je to bilo presudno, posto mi je kamera poslednja rupa na svirali. A i navikao sam se na miui, plus ima brdo opcija za customizaciju. Ja sam konkretno ostao na njemu, samo nalepio Oreo skin. Najbolje iz oba sveta po meni.

Tu je opcija i Nova Launchera, ili ako bi da prckas romove i RR i LOS.

Ako ti nije hica, mozda da sacekas dolazak Redmi 5 modela. Naslednik (ci)A1 i RN 4 su ipak daleko jedno 3 meseca, a i bice oko 250e.
 
Poslednja izmena:
Moj mi3 je imao u proseku 4 i po sata sot, i to mi je bilo sasvim dovoljno tako da verujem da ni kod a1 baterija nece biti poblem. Pa dobro nije kamera na 4x nesto mnogo gora od a1? Probao sam da koristim nova launcher ali nije mi to to, nekako mi nije bilo fluidno na mi3, a sto se tice custom romova sa tim se nikada nisam igrao.
Jeste mi hica, jer od kada mi je napukao ekran stalno se oko pukotine javljaju ghost touches i telefon je skoro neupotrebljiv(sam ulazi u pozive i poruke, jedan deo tastature ne moze da se koristi sam lajkuje itd.) da ne znas da li u srbiji menjaju staklo kod xiaomi telefona?
 
Kada sam restartovao telefon prestali su da se pojavljuju ghost dodiri tako da sada mogu normalno da koristim telefon, jeej...pa cu da sacekam izlazak novih modela pocetkom 2018 i mozda skupim jos neku kintu, i onda cu ponovo da vas smaram :D
 
Nazad
Vrh Dno