Šta je novo?

racunar se ne pokrece

boketa979

Poznat
Učlanjen(a)
23.12.2017
Poruke
10
Poena
44
Izvinjavam se sto postavljam novu temu jer nisam nasao slicnu mojoj ploci.Naime ploca je gigabite ga 880 ga ud3h rev 3.1 i kupio sam fx 6300 jer sam video da ta rev 3.1 podrzava 6300 ali problem je u tome kad sam spojio znaci samo plocu i procesor i povezao na integrisanu grafiku ventilatori krenu da se vrte ali cpu fan se ne pokrece i racunar ne daje sliku i ne ulazi ni u bios ne cuje se ni beep zvuk
 
ram nije izvadjen je ispravan sa ranije konfe nzm jedino to i meni pada na pamet da bi mozda trebalo da se updejta bios sta znam maticnu i procesor sam kupio na kp i ljudi su stvarno provereni 100 posto su garantoval iza komponente a taj cpu kuler sa njim se desava kao kad nema snage da se pokrene a kad ga stavim recimo na sisfan1 utor na ploci recimo on se vrti nzm stvarno

a i da nemam drugi procesor da bih mogao da proveravam tako da sam skroz ono u daunu
 
Poslednja izmena od urednika:
Moras nabaviti kilaviji procesor samo da uspes da flesujes bios.
Cpu fan ne krece odmah da vrti ako je skroz hladan procesor
 
Poslednja izmena:
pa i ja se nadam da je to to sutra nosim u servis jer nemam drugi nijedan amd cpu jer sam bas i hteo da predjem na amd intelove imam puno a ove ne i nadam se da ce se pokrenuti meni samo to i treba ostalo je posle lako samo da ovi u servisu ne izmisljaju besne gliste te ovo te ono ako jos neko ima bilo kakvu ideju pisite ja sam nov ovde a imam i ja neka iskustva pa cu vam odgovarati
 
https://linustechtips.com/main/topic/162746-gigabyte-ga-880ga-ud3h-fx-6300-not-working/

probaj da uflešuješ najnoviji bios (trebaće ti provereno podržan am3 cpu) i nadaj se najboljem.

Obzirom da podržava FX 6350 (praktično isti cpu), trebalo bi da je moguće da se u bios ubaci mikrokod za fx 6300 i da to radi bez problema.
Ali, to je već pipav postupak.

EDIT-

Izgleda da ipak podržava fx6300
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-880GA-UD3H(rev._3.1).html

-Izvadi bateriju na minut da bi resetovao CMOS
-Probaj samo sa jednim stikom rama, dok ne dobiješ POST ekran (probaj prvo slot najbliži cpu, ako neće onda najdalji od cpu)
-Ukoliko ne postuje, moraćeš da se snađeš za neki slabiji AM proc, i da flešneš FGj bios
 
Poslednja izmena:
pa cuo sam i ja za te codove samo me interesuje kako se oni ubacuju i je li to moguce ili neki link od toga
 
prvo resetuj bios na ploči, - proveri da li postuje
drugo - isprobaj samo sa jednim stikom rama, više pozicija, ako neće probaj drugu marku/brzinu rama - probaj da li postuje
treće (puno sreće) - nađi proveren cpu, flešni najnoviji bios - (razume se, probaj da li postuje)

ako ne postuje sa fx6300 i posle fleša najnovijeg biosa i zamene pozicija rama, tek tad razmatraj edit mikrokodova.

edit mikrokodova zahteva znanje i iskustvo, može trajno da ti brikuje ploču. i posle jedino pomaže programator, a ta usluga je neopravdano skupa za vrednost te matične.

sledi korake kako sam ti naveo.
 
Poslednja izmena:
prvo sam vec uradio drugo vec sam probao sa jednim stikom doduse nisam probao sa drugom markom brzinom i trece a samo ta sreca ovog puta moze da me izvuce moram kod nekog servisera da probam sa slabijim procesorom da probam samo da li postuje a kad udje u bios onda je sve lakse najnoviji fgj bios imam vec spreman na usb da ga flesujem i nadam se najboljem mada me samo buni to sto ne pokrece cpu kuler naime ventilator kao da bi krenuo ali ne krece ostali ventilatori rade ali nema bipa nista
 
cpu fan je lepo uboden i ispravan ?

memoriju proveri drugu za svaku slučajnost.
pročitaj prvi link koji sam postovao sa linustechtips foruma. tamo je čovek imao problem sa pozicijom ram modula.

ne zadržavaj upaljen komp dugo ako cpu fan ne radi. možeš da spališ procesor.
 
Poslednja izmena:
ma sve to sto sam cuo i mogao da uradim sam uradio i vadio bateriju i menjao slotove za ram drugu nemam imam 2 potpuno iste probacu sutra u nekom servisu da probam to sa flesovanjem jer sam i ja video taj link i video da ga podrzava pa cak i nije upisano da mu treba fgj bios ali ok probacu da iskljucim sve te mogucnosti i da probam sve ako ne vise nisam pametan mozda nova mb posto kazu da procesor tesko crkava nzm vise izludeo sam bez kompa a ne vraca mi se stara konfiguracija
 
ako fx6350 treba FGj bios, treba i tvom. vrlo prosto.
 
i ja se vodim po toj logici sada cu da odem do servisa da vidim hoce li oni mi to uraditi ako nece nzm gde da nadjem bilo kakav cpu samo da pokrenem masinu a i ja sam se zaleteo sa tom plocom nisam trebao da rizikujem nego sam video neke ne sve specifikacije i tako a sad vidim ovde na kp za iste pare ima da se nadju extra ploce ali ja tako uvek i sa procesorom sam imao slucaj kupim ga za 8400 kad ono u jagodini nam se otvorio emmi shop i tamo je nov fx 6300 8900mislim da nemam srece uopste hahahhaa
 
i evo me da odgovorim konacno uspelo je sa flesovanjem najnovijeg biosa i sve radi ok
 
Nazad
Vrh Dno