Šta je novo?

Intel G4560 temperatura

lazars

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2017
Poruke
99
Poena
70
Pozdrav ljudi, pre dva meseca sam kupio G4560 i plocu gigabyte h110m i do juce je sve radilo normalno, nije se uopste cuo u radu i kad sam ga upalio i na tjubu pustio video kuler procesora je krenuo sa bukom tj ubrzanjem, napok toga sam otvorio jos par tabova i on se zaukao jos vise, temperatura se popela na nekih 70 stepeni a do tad je radio normalno iako sam imao dosta stvari pokrenuto u isto vreme. Nemam graficku karticu jer sam planirao posle da je uzmem ali mi je do sad integrisana Intel hd610 gurala sve normalno, i nisam stavljao termalnu pastu jer je na kuleru vec bila kada sam ga otpakovao i sklapao, ali je imam pa ako je to mozda problem stavicu je opet ali me zanima da li neko zna zasto se odjednom naglo procesor zagreva. Hvala
 

Prilozi

  • cpu.JPG
    cpu.JPG
    104.5 KB · Pregleda: 103
  • cpu2.JPG
    cpu2.JPG
    83.8 KB · Pregleda: 89
Proveri da nije spao hladnjak
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Proveri zauzeće procesora. Ima neki malware koji kopa novčiće pa si možda njega zakačio. U temi o Firefox-u se neko baš juče žalio.
 
Ne čini se da je coin malware jer sa hwmonitora se vidi da zauzeće procesora nije veliko.

Kao što reče Vlajjo, nešto sa kulerom je možda (nije dobro pričvršćen ili sama ta default pasta nije baš u najboljem stanju).
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Zamenio pastu i pricvrstio kuler, bilo je malo razmaka izmedju njega i procesora. Hvala
 
Verovatno prvobitno nisi dobro montirao cooler.Dovoljno je da jedna zabica nije kvrcnula pri stisku pa da se cpu pregreva a ventilator poblesavi u pokusaju da ohladi polu hladan cooler.
 
Krajnje je vreme da Intel rekonstruise svoj box cooler, ovakav problem se desava skoro cesto.
Los mehanizam pricvrscivanja.
 
To se i meni davno dogodilo sa i5 procesorom. Potrebno je biti pazljivijlji. Malo se teze nekada uklapa. Otkad koristim aftermarket colere nemam tih problema.
 
Krajnje je vreme da Intel rekonstruise svoj box cooler, ovakav problem se desava skoro cesto.
Los mehanizam pricvrscivanja.

Nije mi ni palo na pamet da je kuler spao, zbog toga sam i otvorio temu jer mi je bilo cudno da toliko podize temperaturu a montirao sam ga kako treba i eto skoro dva meseca je stajao. Da li se cesto desava da spadne ili ne bi trebalo vise da bude problema jer sam lepo namestio sve zabice?
 
Oprez prilikom svake montaze. Ne verujem da ces dalje imati cestih problema ili uopste. Iz predostroznosti ga redovno kontrolisi, kako vizuelno tako i kroz temperature. Meni se dogodilo dva puta u ni sam ne znam koliko montiranja.
 
Poslednja izmena:
Lose odradjen, i ako mislis da si ga lepo zakacio, posle nekog vremena one plasticne zabice popuste, jer vremenom se ploca iskrivi pod pritiskom coolera i tada hoce da iskoce.
Nesto su malo promenili kod novijih ploca, ali tipa 775 ploce, sve su jadne krive ko kifle od pritiska coolera i natezanje zabica.
 
Nazad
Vrh Dno