Šta je novo?

Pomos. Problem sa MSI plocom

goce_mkd_2004

Čuven
Učlanjen(a)
04.04.2004
Poruke
2
Poena
601
Zdravo.
Imam jedan problem za koji mislim da povrzan sa plocom ali nisam siguran a nadam se da moze da mi pomogne neko od vas.
Kada kompjuter radi 5-6 casa on se sam iskucuje. Pokonkretnije monitor ide u sand by a ostatak sistema ne raguje. Kada probam da ga restartiram restart dugme ne radi i ostaje mi da ga isklucim sa power on/off dugme. Ako nakon toga probam da ga uklucim rade samo kulere od napajajne od procesor i od graficku karticu. Led diode koje su na maticnu plocu a sluze da dijagnosticiraju problem su na power on a naredni cekor koji treba da bude ali se ne desava je early chipset initialization. Normalno vreme dok moze da se pc ukluci je vise od jedan dan. Ali desavalo se da udarim kuciste i da nakon toga ide sve ok (jedino data i sat su pogresni) ili pak da uklucim neki sobni ventilator da duva u kuciste i da po jedan sat sve je u redu. U sve vreme temperatura na procesor i unutar kuciste su normalne (ne idu vise od 35 stepena). Ja mislim da je problem u neki od kondenzatore na ploce ali nisam siguran. Za to zelio bih da cujem vase mislenje.
Hvala.
 
Ne rece koji je model ploca u pitanju. Da se meni to desava, prvo bih proveravao setovanja u biosu (power managment) i istu stvar u kontrol panelu pod win (ako njega koristis). Takodje proveri da li je baterija (koja sluzi da sat i datum rade i kad je iskljucen racunar) ispravna.
Inace, na nezvanicnom msi forumu, za vecinu slicnih problema ljudi savetuju da se proveri da li je napajanje dovoljno jako.
Ako imas neki ulazni uredjaj tipa misa ili tastature koji rade preko USB - moguce je da bi ti pomogla neka od zakrpa za windows, sa windows update.
Mozda bi vredelo razmisljati i da se stavi eventualno noviji bios za tu plocu.
Sve u svemu, moz` dosta toga da bude uzrok tvojim problemima.
Ajd` malo budi precizniji u navodjenju svog hardvera - koja ploca, procesor, kuler+fan, koje je napajanje, graficka kartica itd.?Tako ce se lakse videti na sta bi pre trebalo obratiti paznju.
 
Poslednja izmena:
update

UPDATE
Svaki deo od PC probao sam ga na drugu masinu i tamo je sve radilo kao treba.
PSU je napajao bez problema sistem sa NF2, Athlon 2600+ i GF FX5200.
Isto tako probao sam I drugo napajanje I opet se desavalo isto.
Onaj mali programcic od MSI (PC Alert 3)koje sledi napone 3.3, 5 i 12v kao i napone na procesoru ne javlja probleme. Napone su sledeci: 5v=4.95, 3v=3.38, 12v=12.40, voltage vcore 1.65 i voltage 0.34.
Preko sve vreme rada ovi naponi su nepromeneti. A duri I da je imalo promena trebalo bi da se kreira log fajl sa greske koje bi se javile.
Moj siste je daleko slabiji tako da PSU ne bi trebalo da bude problem.
Inace sistem je: Duron 800, MSI K7T Pro, MSI TNT2 M64, Maxtor Diamon Max 8+, Teac 540E, Acorp modem, 128MB Nec.
 
Nazad
Vrh Dno