Šta je novo?

Laptop External GPU

Respawn

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
23.11.2017
Poruke
82
Poena
9
Pozdrav drustvo!

Posedujem jedan vremesan laptop iz 2011, Toshiba L750/ i5 2310m/ nvidia 315m/ssd 120gb/8gb ram.
i5 i SSD su upgrade do sada, imam priliku da zamenim za i7-3612QM -35w isto kao i i5.
HD 6570 1gb i napajanje chieftec 400w mi skupljaju prasinu pa rekoh da se poigram.
https://www.aliexpress.com/item/EXP...k-with-PCI-E-Interface-Black/32456172794.html
Ima li ljudi koji su ovo odradili i kakva su iskustva i mane?
Ima na youtube dosta primera, ali ima i letecih tanjira tamo…

Ovo bi me izaslo dosta jeftinije nego da se isprsim za nov.
 
Za ovo drugo oko eksternog gpu-a ne znam, osim da sam pročitao negde da neće raditi sa svojih 100% snage.

Za prvo i zamenu procesora, proveri čipset laptopa koji je. Možda ne mogu Ivy Bridge procesori na njega.
 
Poslednja izmena:
HM65 stoji da podrzava procesore do 45w, tako da verovatno i jaci bi radili.
Ako bi to proslo, lepo bi to zbudzio u neki dok, nabavio adapter umesto napajanja, noviju graficku...
 
Nije problem TDP, već što u većini slučajeva Ivy Bridge procesori neće da rade na Sandy Bridge platformi (tj. HM65 chipsetu).
 
Ne stigoh sinoć da odgovorim.

Ne može Ivy Bridge procesor na HM65 jer fali regulator napona (hardverski fali, nije softverski problem).
 
Poslednja izmena:
To ostavlja pitanje i za TDP nema Sandy QM od 35w najmanje 45w, ako ploca i moze tu je problem i hladjenja jaceg procesora…

izgleda da moze Toshiba Satellite L750 1NJ sa i7 2670QM ima isto hladjenje kao moj.

https://www.youtube.com/watch?v=_Rx0xbjonto
 
Poslednja izmena:
Bilo je i ranije sličnih tema, odradi pretragu na forumu.
Ali mislim da niko nije postavio kompletno odrađen projekat.
Dosta ovih DIY egpu na mini pciex zavise i od kompatibilnosti sa ostatkom hardvera i softvera laptopa pa čak do momenta gde ćeš možda morati sam da edituješ drajvere ne bi li ti radilo.
Ukoliko imaš vremena i živaca podržavam, mada smatram da je bolje uzeti novi laptop.
Čak ni ovi brand name egpu kutije koje koriste usbc nisu uvek 100% bug free, a i kao što dzoni reče imaćeš do 20% gubitka performansi ako vraćaš video na laptop umesto da koristiš eksterni monitor.
 
Slazem se da je bolje novi laptop, ako ovo funkcionise za relativno malo ulaganja moze se dobiti pristojan gaming laptop.
Sandy QM moze da se nadje jeftino oko 60e, egpu za 35$...
Najvise mi se svidja ideja da kasnije ubacim neku jacu kartu i produzim vek upotrebe ovog laptopa.
 
Nazad
Vrh Dno